reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ADOPCJA- pary starające się o adopcję wczoraj i dziś.

zuzanka81

...szczęśliwa mama.
Dołączył(a)
25 Luty 2011
Postów
3 818
Miasto
Stara Iwiczna
Witam,
zapraszam wszystkich starających się o adopcję dziecka,dzieci lub tych co już są na etapie bądź mają już dziecko w domu,my z M jesteśmy na etapie dokumentacji i 27 marca mamy rozmowę ,może ktoś podpowie Nam jak się przygotować i jak się przechodzi przez drogę adopcyjną??
 
reklama
Procedury adopcyjne znane mi są tylko z tv..
Czyli - stos papierków, rozmowy, pytania, odpowiedzi..
Na jakimś filmie widziałam nawet mozliwosć "wypożyczenia" dziecka do domu. Może nie "wypożyczenie" tylko adaptacja..
A ćwiczenia czemu mają służyć? No i ile trzeba przejść zanim okaże się że małżeństwo nadaje się do bycia rodzicami?
Ehhh..
 
moja kochana oto wykaz dokumentacji jakie muszę złożyć w ośrodku :

Wykaz dokumentów, które zobowiązani są złożyć kandydaci:
6.gif



  • wniosek (prośba) rodziny skierowany do Ośrodka określający cel starań kandydatów
  • skrócony odpis aktu małżeństwa
  • zaświadczenie o zarobkach lub oświadczenie o stanie majątkowym
  • opinia z miejsca pracy
  • życiorys
  • zaświadczenie lekarskie o ogólnym stanie zdrowia (w przypadku medycznych przyczyn nie posiadania biologicznego potomstwa prosimy o dołączanie zaświadczenia potwierdzającego ten fakt od lekarza specjalisty)
  • zaświadczenie lekarskie z Poradni Zdrowia Psychicznego
  • zaświadczenie z Poradni Przeciwalkoholowej
  • zaświadczenie o niekaralności
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na udostępnienie własnych danych na potrzeby Ośrodka (informacje o kandydatach są poufne i nie są udostępniane osobom nieupoważnionym)
jeśli chodzi o szkolenia to są po to abyśmy wiedzieli w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem jak zacznie dorastać,jak mam się zachowywać no i po tym szkoleniu oni wiedzą czy się nadajemy na rodziców :tak:
 
Co mnie zastanawia najbardziej to fakt, że pani pracująca za biurkiem po kilku rozmować z przyszłymi potencjalnymi rodzicami stwierdzi czy się nadają czy nie ... Nie wierzę ze można wyrobić sobie o kimś zdanie w taki sposób a potem zadecydować o jego dalszym monitorowanym życiu. Wiem ...wiem... że chodzi o dobro dziecka i w ogóle , ale to i tak jakoś tak brzmi "nadaje się" - no sama nie wiem ?! Przecież ja was znam i wiem że dacie radę .... Może ja powiem to taj pani za biurkiem ....Zuzanka na mnie możesz liczyć :angry:
 
moja kochana oto wykaz dokumentacji jakie muszę złożyć w ośrodku :

Wykaz dokumentów, które zobowiązani są złożyć kandydaci:
6.gif



  • wniosek (prośba) rodziny skierowany do Ośrodka określający cel starań kandydatów
  • skrócony odpis aktu małżeństwa
  • zaświadczenie o zarobkach lub oświadczenie o stanie majątkowym
  • opinia z miejsca pracy
  • życiorys
  • zaświadczenie lekarskie o ogólnym stanie zdrowia (w przypadku medycznych przyczyn nie posiadania biologicznego potomstwa prosimy o dołączanie zaświadczenia potwierdzającego ten fakt od lekarza specjalisty)
  • zaświadczenie lekarskie z Poradni Zdrowia Psychicznego
  • zaświadczenie z Poradni Przeciwalkoholowej
  • zaświadczenie o niekaralności
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na udostępnienie własnych danych na potrzeby Ośrodka (informacje o kandydatach są poufne i nie są udostępniane osobom nieupoważnionym)
jeśli chodzi o szkolenia to są po to abyśmy wiedzieli w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem jak zacznie dorastać,jak mam się zachowywać no i po tym szkoleniu oni wiedzą czy się nadajemy na rodziców :tak:

Zuzanka hej:)
Trzymam za Was &&&&&&&
Takie same dokumenty musiał złożyć mój K. przy adopcji Ninki.
Rozmowa przyjemna, nie urzędowa:)
Byliśmy na niej oboje i Nina.
Generalnie pytają o Wasze życie, stosunki itd.
 
dzięki dziewczyny ,
witaj Caroline co u Ciebie ?wiesz co tylko my chcemy noworodka i pewnie dlatego do tego wszystkiego inaczej podchodzą ,ale Pani powiedziała,że i tak jesteśmy na plus bo wychowujemy moją siostrę...nawet jak nie jesteśmy dla niej rodziną zastępczą :tak:
bzzz to może pojedziesz z Nami?:-)i wszystko im wytłumaczysz?
 
Ostatnia edycja:
Jakoś leci...miesiąc temu się udało, 3 dni szczęścia i: ciąża się nie rozwija:(((
Teraz mam 6 miesięcy na antykoncepcyjnych, potem wracamy do walki...
Mała wciąż u nas w rodzinie zastępczej, Ninka ok, mamy kota:)
 
kurka Caroline przykro mi nie wiedziałam :zawstydzona/y: to po antykoncepcyjnych zajdziesz od razu...:tak:no to kochana rodzinę zastępczą już jesteś w 100 %??
 
reklama
Do góry