reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

ADOPCJA- pary starające się o adopcję wczoraj i dziś.

nouvelle

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2016
Postów
346
Rozwiązania
0
No to akurat prawda, w krk akurat do 1,5 roku. Pani nam powiedziała, że możemy oczywiście podzwonić gdzie indziej może byłoby szybciej- no ale to już wiążę się z dojazdami itd... No a jednak pracy nie porzucimy... Siostrze gratuluje, my niestety po 6 latach starań już się nie łudzimy o ciąże naturalną. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze i doczekamy się naszego synka.
 
reklama

anielka1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Luty 2009
Postów
679
Rozwiązania
1
moja kochana oto wykaz dokumentacji jakie muszę złożyć w ośrodku :

Wykaz dokumentów, które zobowiązani są złożyć kandydaci:  • wniosek (prośba) rodziny skierowany do Ośrodka określający cel starań kandydatów
  • skrócony odpis aktu małżeństwa
  • zaświadczenie o zarobkach lub oświadczenie o stanie majątkowym
  • opinia z miejsca pracy
  • życiorys
  • zaświadczenie lekarskie o ogólnym stanie zdrowia (w przypadku medycznych przyczyn nie posiadania biologicznego potomstwa prosimy o dołączanie zaświadczenia potwierdzającego ten fakt od lekarza specjalisty)
  • zaświadczenie lekarskie z Poradni Zdrowia Psychicznego
  • zaświadczenie z Poradni Przeciwalkoholowej
  • zaświadczenie o niekaralności
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na udostępnienie własnych danych na potrzeby Ośrodka (informacje o kandydatach są poufne i nie są udostępniane osobom nieupoważnionym)
jeśli chodzi o szkolenia to są po to abyśmy wiedzieli w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem jak zacznie dorastać,jak mam się zachowywać no i po tym szkoleniu oni wiedzą czy się nadajemy na rodziców :tak:
Nie wiem jak wyglądają szkolenia dla rodziców adopcyjnych ale uczestniczyłam dla rodziców zastępczych. Bardzo negatywnie na początku podchodzilismy do tego , z czystego braku czasu i chęci. I powiem wam szczerze ,każdy rodzic powinien przejść takie szkolenie, każdy!!! Mimo że jesteśmy kochajacymi, 100% zaangażowanymi rodzicami ,to szkolenie otworzyło oczy na wiele spraw. U nas prowadziła pro familia z Krakowa. Pozdrawiam cieplutko
 
Dołączył(a)
24 Maj 2019
Postów
3
Rozwiązania
0
Zgadzam się adopcja jest stresującym przeżyciem dla dziecka jak i dla przyszłego rodzica. Szkolenia powinny być zagwarantowane.
 

Marciątko

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2014
Postów
4 540
Rozwiązania
0
Hej :)

Odświeżam wątek. Mam pytanie, czy któraś z Was adoptowała dziecko mając już biologiczne dzieci?
 
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
H Staramy się 11
H Staramy się 10
H BB psycholog dziecięcy radzi mamom 0
S Potrzebuję porady 0
Ewelina1992 Staramy się 2
Do góry