reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ADOPCJA- pary starające się o adopcję wczoraj i dziś.

Witajcie DZiewczyny:)
my od tygodnia jesteśmy dumnymi posiadaczami kwalifikacji na rodzinę zastępczą:)))) Teraz chcemy rozpocząć kurs na rodzszinę adopcyjną, a właściwie powinnam napisać gromadzenie dokumentów, bo czy dostaniemy się na kurs to zdecyduje rozmowa z panią z oao.
Z niecierpliwością oczekuję na Wasze wpisy...Zuzanka - trzymam kciuki
 
reklama
Dija miło Cię gościć dobrze,że jesteś podpowiesz mi co i jak będzie mi raźniej :-)
my dzisiaj z eMem byliśmy na pierwszej rozmowie ,sympatycznie było ale nie dowiedziałam się niczego nowego albo tego czego bym nie wiedziała :tak:;-)wiem jedno ,że mamy duże szanse na maluszka bo jesteśmy młodzi :rofl2:niestety w tym OA gdzie byliśmy mają bardzo mało zgłoszeń maluszków i Pani nas skierowała do innych ,żeby się umówić i spotkać,chyba dobrze wypadliśmy bo ja zrobiłam uśmiech od ucha do ucha :-) i nie mogłam go odkleić do wejścia do domu....natomiast dokumentację my mamy już zebraną kwestia wybrania ośrodka no i czekanie na szkolenie a powiedzieli nam,że na pewno nie w tym roku :no:bo po tej akcji po nowym roku z likwidacją OA to jest dużo oczekujących i zakwalifikowanych rodziców na szkolenie więc my na szarym końcu ...ale nie zmienia to faktu ,że jestem zadowolona i będę wytrwała...Dija napisz coś więcej jak zostaliście rodziną zastępczą itd :tak:;-)skąd jesteś i co Was skłoniło do takich decyzji?

...na 6 kwietnia jesteśmy umówieni w drugim OA Pani znalazła dla Nas najwcześniejszy termin jaki się dało a zapisują na czerwiec :-)ale mam siłę rażenie :-D:tak:na tą dzisiejsza czekaliśmy 2 miesiące ....ale jestem zadowolona ....
 
Ostatnia edycja:
...dzisiaj już 30 jeszcze tydzień i będę wiedziała jakie szanse mamy w drugim ośrodku i czy oni może mają bliższe terminy szkoleń,nie wiem czy wiecie,że w momencie zajścia w ciążę ośrodek przerywa nam szkolenie i nie możemy kontynuować? szkoda bo przecież jest wiele par ,które mając własne dzieci chcą adoptować ,my np z eMem chcemy mieć swoje i adoptowane więc co ?wszystko od nowa będziemy przechodzić jeśli w między czasie okaże się ,że jestem w ciąży?
Dość dziwaczne mają procedury....
 
kochana te procedury nie są dziwaczne tylko głupie ...
Tak jak powiedziałaś chcecie mieć i swoje dzieci i adoptowane więc gdyby się tak zdarzyło że w trakcie trwania kursu zajdziesz w ciąże to powinni cię zapytać czy nadal chcesz kontynuować kurs? czy się nie rozmyśliłaś itd..... a nie od razu cię przekreślać - tak czy nie ?
 
moje drogie...
rozmowa przeszła znakomicie :-) mamy przejść od 8 do 10 spotkań w tym 4 dniowy kurs szkoleniowy ,który niestety kosztuje 5 tyś od pary (nowa ustawa ,która weszła) ale nie jak w tamtym ośrodku czekamy do roku 2013 tyko zaczynamy spotkania od 20 kwietnia i co miesiąc :-D:tak: huuura!!! nawet nie wiecie jak się cieszę :-)i do końca roku może być po wszystkim :-).......więc bardzo dobrze ...jutro reszta uciekam do rodzinki ,całuję!
 
moje drogie...
rozmowa przeszła znakomicie :-) mamy przejść od 8 do 10 spotkań w tym 4 dniowy kurs szkoleniowy ,który niestety kosztuje 5 tyś od pary (nowa ustawa ,która weszła) ale nie jak w tamtym ośrodku czekamy do roku 2013 tyko zaczynamy spotkania od 20 kwietnia i co miesiąc :-D:tak: huuura!!! nawet nie wiecie jak się cieszę :-)i do końca roku może być po wszystkim :-).......więc bardzo dobrze ...jutro reszta uciekam do rodzinki ,całuję!
a czy to jest prywatny ośrodek że trzeba płacić????
czy ten koszt to już we wszystkich ośrodkach wszedł????
 
hej lopop

to jest niepubliczny ośrodek O Ośrodku

nie wiem jak to jest z publicznymi ? nawet nie pytałam :no:

moim znajomym coś nie tak idzie z adopcją:-( nie pytałam o szczegóły bo aż żal juz tak długo czekają
podobno szybciej idzie wszystko w katolickich ośrodkach tylko weź je znajdź:(
szkoda że to tak wszystko długo trwa
cieszę się że już się u was wszystko zacznie i juz ruszycie z kopyta mocno zaciskam &&&&
 
no my teraz będziemy żyć z miesiąca na miesiąc spotkaniami ,dokumenty mam już skompletowane muszę tylko zrobić korektę w życiorysie (muszę więcej napisać) no i podjechać do internisty po zaświadczenie ,że jestem ogólnie zdrowa :tak: nam jak Pani powiedziała to,że po tych 8-10 spotkaniach i zakończeniu kursu to czeka się już na telefon od nich o dziecku,a dokumenty do sądu oni składają i sprawa o przyznanie nam dziecka przysposobieniu i zabieramy do domu już.Mam na razie dobre myśli i pozytywne podejście ......będę opisywać na bieżąco co u Nas :tak:
 
reklama
Do góry