reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akademia Małych Smokow,Warszawa

Dołączył(a)
2 Wrzesień 2006
Postów
1
Witam serdecznie,
moja Corcia własnie zaczęła chodzic do przedszkola Akademia Malych Smokow w Warszawie na Conrada.Poki co,jestesmy zadowoleni z przedszkola,malo dzieci,miłe panie itd.Moze ktores z Waszych dzieci takze chodzi do tego przedszkola?Moze macie jakies uwagi,opinie,mozecie podpowiedziec na co zwracac uwagę i czego pilnowac?
pozdrawiam
Iwona
 
reklama
Witam serdecznie,
moja Corcia własnie zaczęła chodzic do przedszkola Akademia Malych Smokow w Warszawie na Conrada.Poki co,jestesmy zadowoleni z przedszkola,malo dzieci,miłe panie itd.Moze ktores z Waszych dzieci takze chodzi do tego przedszkola?Moze macie jakies uwagi,opinie,mozecie podpowiedziec na co zwracac uwagę i czego pilnowac?
pozdrawiam
Iwona
a ja mam obawy. Zapisałem tam swoje dziecko a potem zasięgnąłem języka i niestety trafiłem na różne opinie. Okazało się że brak własnego placu zabaw to duży minus. Poza tym trochę barier architektonicznych wewnątrz przedszkola: progi i schodki już przy wejściu nie są atrakcyjne dla małych gapowiczów. Ale to można zmienić - jeśli oczywiście dyrekcja byłaby skłonna ... Tylko co zrobić z kadrą pedagogiczną - młodą, więc niekoniecznie mającą doświadczenie, bazującą na przekazach archiwalnych i chyba doświadczeniach z własnego dzieciństwa. Podrzucić im lektury czy zaproponować szkolenie? Bo my już nie możemy zrezygnować z tego przedszkola :(
Tomek i Agnieszka
 
To, że są młodzi, to jeszcze nie znaczy, że nie mają doświadczenia. Ludzie miewają młodsze rodzeństwo, praktyki podczas studiów pedagogicznych, pracę opiekunek itd. No, chyba, że to 18 latki... to by mogło być niepokojące. My przedszkole mamy dopiero przed sobą, ale to już niedługo, więc zaczęłam przeglądać przedszkolne wątki... Wydaje mi się, że nie sposób znaleźć miejsca, a którego absolutnie wszyscy byliby zadowoleni i nie mieli żadnego ale... Na Twoim miejscu porozmawiałabym z dyrekcją o wszelkich wątpliwościach, poprosiła o informacje o przygotowaniu personelu do pracy z dziećmi. Jeśli będą otwarci na takie rozmowy, to dobrze rokuje. Jak się naburmuszą - trzeba być ostrożnym.
Brak własnego placu zabaw to bolączka wielu prywatnych przedszkoli.
 
witam
Akademia Małych Smoków posiada juz swój plac zabaw..jak narazie mały ale w przyszlości ma on sie powiekszyc:) a w dodatku moga na niego przychodzic nie tylko dzieci z przedszkola:)
młoda kadra..hymm ja bym powiedziala ze to wielki plus..osoby po studiach pełne zapalu do pracy, z nowymi pomyslami i dobrym podejsciem do dzieci...czego chciec wiecej? a złotego środka nie ma nigdzie..
a z tego co sie orietuje to zrezygnoac mozna zawsze z tego czy innego przedszkola prywatnego..oczywiscie tracac jakies tam pieniadze:(
mysle ze plusem przedszkola jest to ze przed zapisaniem dziecka, mozna przyjsc i zobaczyc jak to wyglada wszytsko od srodka...
dla scislosci bywam tam codziennie i oprucz schodow przed wejsciem (co moze byc uciazliwe dla dzieci) zadnych progow nie zauwazylam, a panie przedszkolanki na prawde bardzo dbaja o pociechy. pojawia sie tylko pytanie: czy posylamy dzieci do przedszkola po to by mialy czyste ubranka, czy zeby sie czegos nauczyly?
mysle ze AMS to bardzo fajne miejsce dla dzieci i w dodatku panie wychowawczynie bardzo chetnie udzialaja wszelkich informacji na temat naszych dzieci i nie tylko ;)
 
W przyszłym roku przenosimy się na Chomiczówkę. Zacznie tu uczęszczać moje dziecko; ale... nadal zastanawiam się, czy Akademia Małych Smoków to dobry wybór, zwłaszcza w aspekcie personelu. Chciałbym prosić użytkowników o opinie na temat pań pracujących w placówce oraz dyrekcji.
 
Mój syn chodził do Akademii Małych Smoków, ale niestety nie mogę polecić tego przedszkola. Oprócz bardzo sympatycznej Pani Dyrektor, miałam złe doświadczenia z tym przedszkolem. Panie - opiekunki zajmują się głównie sobą, np. rano, gdy dzieci wchodzą do sali, są przez nie ignorowane, pozostałe dzieci siedzą regularnie bezczynnie w kółku na dywanie. Reszta dnia wyglądała podobnie - dzieci nie miały wielu zajęć, bardzo niewiele rysowały, robiły prac, nie uczyły się piosenek czy wierszyków. Poza tym na dwór dzieci wychodziły bardzo rzadko, tylko wtedy, gdy pogoda była idealna - wystraczyła trochę gorsza i już nie było wyjść. ODRADZAM to przedszkole.
 
reklama
NIE POLECAM! Posiłki mało zróżnicowane, codziennie na śniadanie płatki na mleku(tak najłatwiej), obiady co tydzień ten sam, bardzo często w piątek - placki ziemniaczane. Pani dyrektor miła, ale wpatrzona jak w obrazek w panie wychowawczynie, bez swojego zdania. Panie wychowawczynie szczególnie w grupie małych dzieci (2 lata), po zwróceniu im uwagi zachowują się jak małe obrażone dziewczynki- nadęte, obrażone, nie udzielają informacji o dziecku. Dodatkowo do godz.9.00 wszystkie dzieci (dwulatki, trzylatki z pięciolatkami) są zebrane w jednej salce, bo panie wychowawczynie muszą się nagadać zamiast zajmować się każda indywidualnie swoją grupą.Wieczne szukanie ubrań w szatni po spacerze. Między innymi z tych powodów zabrałam dziecko po 3 miesiącach uczęszczania.
Myślę iż p.dyrektor powinna wprowadzić kilka zmian i to ogromnych, jeżeli chce aby to przedszkole miało dobrą opinię.
 
Do góry