reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

akcesoria,czyli co potrzebne,a co mozna uznac za zbędne

jeśli chodzi o mnie to my przewijak kupimy razem z lozeczkiem a pozniej jak maluszek podrosnie to bede je przebierac pewnie na łózku, co do laktatora to nie kupuje bo mam dostac od kuzynki aventa bo chce karmic piersią, ale róznie to z tym karmieniem bywa wiec moze i potem przyda sie podgrzewacz .....
wanienke kumipy normalna bez stelaża bo nie mamy na nia miejsca juz w pokoju a mamy dosc wysoki stół wiec wanienke na stolik i kapu kapu....co do niani to sie zastanawiam bo kuchnia i lazienka jest na tym smaym pietrze wiec raczej mi nie bedzie potrzebna ale to takie nie pewne????? pomysle blizej potrodu moze cos mi zaswita i kupie :-D:-D:-D a leżaczek odkupie od koleżanki chyba albo zamiast leżaczka bede miala fotelik samochodowy, choc z tego co sie zorientowalam leżaczki nie ktore sa bujane a foteliki chyba nie.

dziewczyny mam pytanie do tych które rodza po raz drugi badz trzeci, osttanio rozmawialam z kuzynka na temat pampersów powiedzcie mi według was ktore najlepiej sie sprawdzaja?

ja polecam tylko pieluszki pampers u nas sa fajne te soft&clean takie pomaranczowe,sa naprawde super.Kiedys kupilam huggies ale nie bylam zadowolona.Zwylke pampersy maja jakas wate a pieluszki pampersa maja specjalne zelowe kuleczki,ktore lepiej wchlaniaja siski i nawet kupki,wiec nie styka sie to ze skora i jednoczesnie nie powoduja podraznien.Poza tym jak widze dzieci ktore maja pieluszki"bez firmy" to maja takie ciezkie balony,a pampers nigdy nie jest taki obciazony.Teraz uzywam pieluchomajtek pampersa dla Xaviego i tez sa super.Takze ja przy 2 dzieci uzywalam pampersa i na pewno bede uzywala przy 3 dziecku.Alanek byl uczulony na inne pieluszki.
 
reklama
ja polecam tylko pieluszki pampers u nas sa fajne te soft&clean takie pomaranczowe,sa naprawde super.Kiedys kupilam huggies ale nie bylam zadowolona.Zwylke pampersy maja jakas wate a pieluszki pampersa maja specjalne zelowe kuleczki,ktore lepiej wchlaniaja siski i nawet kupki,wiec nie styka sie to ze skora i jednoczesnie nie powoduja podraznien.Poza tym jak widze dzieci ktore maja pieluszki"bez firmy" to maja takie ciezkie balony,a pampers nigdy nie jest taki obciazony.Teraz uzywam pieluchomajtek pampersa dla Xaviego i tez sa super.Takze ja przy 2 dzieci uzywalam pampersa i na pewno bede uzywala przy 3 dziecku.Alanek byl uczulony na inne pieluszki.
dzieki za rade tez słyszalam o huggies ze sa do kitu choc pewnie zalezy jak dla kogo. my kupilismy ostatnio sobie takie zwykle w biedronce te najmniejsze tak z ciekawości zeby zobaczyc jakie one sa malutkie i napatrzec sie nie mogłam juz si enie moge doczekac tego brzdaca który tak mocno mamusie kopie ostatnio:-D:-D:-D
 
ja myslalam o pieluchach Dada z biedronki, i sa jeszcze jedne nie dawno widzialam ,nowe w biedronce. prawie 60szt za 25zl.choc pampersy podobno najlepsze...ale ta cena;/

Pampersy wcale nie sa najlepsze. Ja niestety oddałam cała dużą paczkę pampersów bo moja mała miała uczulenie na nie.
Polecam na sam początek pieluszki z wycięciem na pepuszek. Ja uzywałam Hagisów i były całkiem niezłe.
Te biedronkowe dada jakoś mi nie podeszły, za to pieluchy z lidla te za 29,90 są bardzo dobre. Nie pamiętam nazwy, ale to te duże paki.

Napewno przyda sie przewijak taki nakładany na łóżeczko i leżaczek-bujaczek też.
Ja nie kupię napewno niani elektronicznej, bo dziecko bedzie przebywało z nami na tym samym pietrze.
Wanienkę ze stelażem, lub zwykłą, ale wtedy M. bedzie musiał kombinować jakies podwyższenie zrobić. U mnie wanienka bedzie na stałe w łazience stała.
 
Ja też podgrzewacza nie miałam, bo karmiłam piersią, a zupki najlepiej podgrzewa się w mikrofali, sterylizuje również.

Elektryczna niania - przydatny dla mam mieszkających w domkach albo dużych ieszkaniach poziomowych, ja w swoim mieszkanku nie potrzebowałam tego gadżetu

Przewijak nakładany na łóżeczko - super rzecz, korzystaliśmy z niego ponad rok, teraz służy jako miejsce na zabawki :-)

Wanienka zwykła duża metrowa i koniecznie ze stelażem, super się kąpie dzieciaczka. A stelaz po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca (prawie jak suszarka do prania) Odradzam wszelkie wynalazki do kąpieli, malutkie wyprofilowane dla niemowlaków wanienki z różnymi bajerami, chyba, że ktos nie ma co robić z pieniędzmi. Kupiliśmy jakis wkładany lezaczek - "wspomagacz" do kąpieli niemowlaka, ale go ani razu nie użyliśmy, bo nie ma jak na nim umyć pleców maluszkowi. Położna nam pokazała podczas pierwszej kapieli i mąż pieknie sobie radził bez żadnych wspomagaczy.

Leżaczek - dostaliśmy w spadku i baaardzo się przydawał, ale fotelik samochodowy też się sprawdzi. No i jeszcze bardziej sprawdziła się hustawka + krzesełko do karmienia 2w1 cos w tym stylu elektryczna huśtawka - krzesełko do karmienia (846971369) - Aukcje internetowe Allegro Najwazniejsze jest to, że synus moze się jeszcze na niej hustać, bo jest do 20 kg.

Laktator - miałam elektryczną Medelę odkupioną od kogoś używaną, więc nie wiem czy ja miałam mało pokarmu czy słabo ciągneła, bo żeby ściągnąć 120ml mleka musiałam odciagać z 15 min. Ale swoja funkcje spełnił, bo "rozbujał" mi laktacje, z czym miałam problem, no i przydał sie, jak poszłam po 5 miesiącach wolnego do pracy. Ściągałam, nadmiary mroziłam, a jak byłam w pracy, to mąż synkowi je dawał i tak przez piewsze 6 miesiecy bylo wyłacznie mleczko mamy.

Kołyski nie mieliśmy, wydaje mi się zbędna. Zastanawialismy się nad łóżeczkiem z funkcją kołyski, ale w końcu kupiliśmy zwykłe, a na chrzest synek dostał hustawkę, która go ładnie w dzień lulała do snu.

Pieluszki Pampers nie sprawdziły się w początkowych miesiącach, bo kupki wypływały na plecy, teraz je trochę ulepszyli, więc może jest OK, ja używałam Huggiesów i bardzo sobie chwalę. Na starszym dziecki testowałam rózne: Lidlowe, Babydream, ale są mniej chłonne od Pampersów i Huggiesów.
 
Ostatnia edycja:
A i jeszcze napisze co jest zbędnym wydatkiem zupełnie - wszelkie wkładki do wanienek do kąpieli. Takie plastikowe wyprofilowane sa beznadziejne, bo zajmują miejsce i nie można dzieciaczka dobrze umyś, te gąbkowe z kolei są miekkie, ale potem to wysuszyć - makabra.

U mnie sprawdziła sie zwykła tetrowa pieluszka. Kładłam ją na grzejniku, zeby była ciepła, potem kładłam córkę na tą pieluszkę i tak ją lekko owijałam nią i wtedy do wanienki. Dziecko nie przezywa szoku w kontakcie z wodą. Bo bez pieluszki strasznie sie denerwowała i machała przestraszona rączkami.
 
U mnie sprawdziła sie zwykła tetrowa pieluszka. Kładłam ją na grzejniku, zeby była ciepła, potem kładłam córkę na tą pieluszkę i tak ją lekko owijałam nią i wtedy do wanienki. Dziecko nie przezywa szoku w kontakcie z wodą. Bo bez pieluszki strasznie sie denerwowała i machała przestraszona rączkami.
U nas było na żywioł, do wody na golasa bez żadnych pieluszek, ale synuś nigdy nie protestował i lubił się kąpać, w końcu to chłopak :-)
 
- przewijak na łóżeczko - fajna sprawa, miałam przy oldze i teraz też zamierzam kupić - tylko są 2 rozmiary, krótszy i dłuższy. Ja miałam krótki a teraz kupię dłuższy - więcej posłuży :-)
- starylizator i podgrzewacz nie był mi potrzebny i teraz też nie zamierzam kupować,
- niani elektronicznej nie miałam ale chyba by sia przydała,
- gąbka do wanienki to siedlisko bakterii moim zdaniem,
- co do leżaczka to mam takie samo zdanie jak sayuri - nie kołysałam i Olga bez noszenia zasypiała na łóżku bez problemu,
- no i się zastanawiam nad chustą

paula my używaliśmy firmy Pampers cały czas - nie mieliśmy problemów z odpażoną pupą ale to pewnie zależy od skóry malucha
 
Przewijak-ja przewijałam na łóżku obeszło się bez niego.
Laktator-też jakoś mi się nie przydał chociarz karmiłam dwa lata ale teraz chyba kupie najwyżej nie będe używać.
Najbardziej przydatną rzeczą jak dla mnie była chuśtawka fisher price przytulne gniazdko
mój mąż mówi że to dla niegrzecznych dzieci bo nasza mała strasznie marudziła jak była malusia i ta chuśtawka dawała chociarz chwile wytchnienia.
Pieluszki tylko pampersa innych nie kupie napewno.
 
Ostatnia edycja:
- no i się zastanawiam nad chustą

Właśnie co myślicie o tych chustach do noszenia dzieci?? Wiem że kiedyś kobiety nosiły tak dzieci, w niektórych częściach świata przecież cały czas tak noszą. Zastanawiam się czy to bezpieczne i wygodnie dla dziecka w takiej pozycji dość skrępowanej.
 
reklama
Właśnie co myślicie o tych chustach do noszenia dzieci?? Wiem że kiedyś kobiety nosiły tak dzieci, w niektórych częściach świata przecież cały czas tak noszą. Zastanawiam się czy to bezpieczne i wygodnie dla dziecka w takiej pozycji dość skrępowanej.

w moim otoczeniu bardzo duzo mamus ma te chusty i bardzo sobie chwala
sa wygodniejsze niz nosidelka
dzieci sa ciagle do mamy przytulone i spokojne
tylko na poczatek do wiazania potrzebne sa dwie osoby
 
Do góry