reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

akcesoria,czyli co potrzebne,a co mozna uznac za zbędne

Pierwszy raz weszlam na ten watek i jest super!! Duzo o tym myslalam ostatnio. I tak ja kupuje lozeczko turystyczne,moze ktoras z Was ma? chcialabym takie z plozami do bujania, z przewijakiem i karuzelka. Kilka fajnych juz widzialam,ale nie zdecydowalam sie jeszcze na zakup zadnego. Mam duzo czasu bo gdzies do wrzesnia,wtedy przyjade ponownie do londynu i tu mi bedzi etakie potrzebne,w pl bede miala tradycyjne drewniane lozeczko w spadku :tak:
o laktatorach i odparzaczach,czy podgrzewaczach do butelek jeszcze nie myslalam,nie wiem czy uda mi sie karmic piersia,ale jesli tak to chyba zdecyduje sie na ten reczny laktator AVENTA Phipis, przekonalyscie mnie wystarczajco:tak:
Lezaczek juz mam,lezaczko-bujaczek fisher price,zobaczymy jak sie sprawdzi, kupilam bo trafilam na super rewelacyjna przecene. nie ma przymocnowanych niestety zadnych zabaweczek.
Mam tez fotelik samochodowy maxi cosi i on sie buja,takze w domu tez sie przyda.
Dostane tez nowiutkie nosidelko Tommy,wiec chusty juz kupowac nie bede.
wozek kupie 3funkcyjny, nie zdecydowalam sie jeszcze jednak na zaden.
Co do wanienek to tez nie wybralam jeszcze nic,ale chyba kupie zwykla,wlasnie taka ok100cm.Jesli cena nie bedzie wygorwana to dokupie tez stojak,zobaczy sie.
Elektroniczna nianie kupie na pewno! znajomi maja jakas Fisher Price i bardzo sobie chwala,mowia,ze jest bardzo czujna, slychac oddech i cen dobra.
Hustawke jesli kupie to tylko taka z funckaj fotelika wysokiego do karmienia,ale to tez chyba pozniej,nie teraz od razu.
Takie hustawki z regulacja bujania, melodyjakmi,baldachimkami itp nie zdaja egzaminu wedlug moich wszystich 'dzieciatych kolezanek'. Dzieci czesto w nich poprosytu placza!
http://www.allegro.pl/item870608526_fisher_price_hustawka_aquarium_lezaczek_pozytywka.html
Rogala strasznie chcialama,le teraz to mnie troche od tego pomyslu odwiaodluscie, skoro ma sie ubic po tak krotkim czasie,to nie wiem czy to warte kupna.
No i chcialabym mate edukacyjna,nie zdecydowalam sie jeszcze na zadna:tak:
 
reklama
co do maty edukacyjnej to już zależy od dziecka, my dostaliśmy dla córy od kolegów męża z pracy ale małej wcale ona nie zachwyciła, owszem raz na kilka dni potrafiła na kilkanaście minut zainteresować się melodyjkami i zabawkami ale szybko jej się nudziła
natomiast corcia koleżanki ktora ma teraz 5,5 miesiąca ma taką samą matę i może na niej spędzać nawet pół dnia
 
Ja z doświadczenia wiem,że
-przewijak na łóżeczko TAK,jestem wysoka i nie wyobrażam sobie przewijania gdzieś na łóżku
-podgrzewacz do butelek NIE,bo przy karmieniu piersią nie potrzebny mi był,a jak zaczęłam dokarmiać modyfikowanym,to wlewałam wrzątek i dolewałam zimnej przegotowanej wody,którą mam zawsze zlaną w dzbanku
-sterylizator NIE,wystarczył mi do tego jeden przeznaczony tylko do wygotowywania butelki garnek,a później wrzątkiem płukałam butelkę
-leżaczek TAK ale taki najprostszy bez cudeńków,Guśka bardzo lubiła w nim leżeć i obserwować całe otoczenie
-laktator TAK,dopiero jak będzie potrzebny,taki sprzęt można dokupić w razie potrzeby
-elektroniczna niania NIE,najlepszą jaką znam jest mamusia,wydaje mi się,że można się tylko stresu nabawić
-kołyska NIE,najlepiej od początku dziecko uczyć zasypiania w łóżeczku bez kołysania i noszenia na rękach,u nas to się sprawdziło,później dziecko się tego nie domaga,a nam nie odpadają ręce
-jeśli chodzi o pieluchy,to używałam różnych,tak w ogóle,to jechaliśmy na tetrze,jednorazówki na spanie i na wyjście,i taki mam teraz zamiar.Z jednorazowych najlepiej wspominam huggisy,chociaż czasami też się zdarzały felerne,jak by ktoś je trocinami wypchał.Na pewno nie polecam zaopatrywania się od razu w dużą paczkę,bo dziecku mogą nie odpowiadać i szkoda żeby się reszta zmarnowała,Lepiej jest kupić mniejszą ilość na początek,a jak sie sprawdzą dopiero kupić większą paczkę
-wanienka bez dodatkowych cudów,my kładliśmy pieluszkę na spód i było ok.Wanienka na stole w kuchni,bo było tam najcieplej i najwięcej miejsca.Teraz się zastanawiamy nad stojakiem,bo mamy małą kuchnię i łazienkę
 
Pierwszy raz weszlam na ten watek i jest super!! Duzo o tym myslalam ostatnio. I tak ja kupuje lozeczko turystyczne,moze ktoras z Was ma? chcialabym takie z plozami do bujania, z przewijakiem i karuzelka. Kilka fajnych juz widzialam,ale nie zdecydowalam sie jeszcze na zakup zadnego. Mam duzo czasu bo gdzies do wrzesnia,wtedy przyjade ponownie do londynu i tu mi bedzi etakie potrzebne,w pl bede miala tradycyjne drewniane lozeczko w spadku

My kupiliśmy takie łóżeczko:
ŁÓŻECZKO TURYST.BeeBee PŁOZY WIBRACJE WARSZAWA (906304239) - Aukcje internetowe Allegro
Zamierzamy używać go jako dziennego i turystycznego, dokupimy tylko porządny lateksowy materacyk. Ma płozy, przewijak jest spory i usztywniany, więc dziecko się nie powinno zapadać. Pałak z zabawkami jest, dodatkowo jest takie urządzenie z fajną lampeczką w kolorach tęczy, wibracjami i melodyjką :)
Poduchę do spania mam taką:
Motherhood PODUSZKA KOJEC W-wa SKLEP (910875735) - Aukcje internetowe Allegro
Mnie od samego początku bardzo bolała miednica, używam tej poduchy od początku grudnia i nic sie nie dzieje, jest super - odczuwam naprawdę dużą ulgę, a już prawie nie mogłam chodzić. Nic mi się nie odkształca, wzięłam od razu dodatkowy pokrowiec.
Laktator pożyszę od kuzynki, która właśnie zakończyła karmienie piersią - ma elektryczną modellę i chwaliła :) Podgrzewacz na pewno też kupimy, to samo z leżaczkiem - upatrzyliśmy już nawet taki:
5000 SPRZEDANYCH LEZACZEK FISHER PRICE L0539 + BON (906294759) - Aukcje internetowe Allegro
Myślę, że dość długo posłuży, jest pokryty naprawdę przyjemnym materiałem.
 
może coś podpowiem (mama 4,5 miesięcznej pociechy)
laktator ręczny- tak
sterylizator - nie (wystarczy garnek z wodą)
przewijak - nie (mam szeroką kanapę gdzie i ja i dziecko i jeszcze kilka osób się zmieści a później to i na podłodze można)
wanienka- była ale się nie sprawdziła (mała ją odrzuciła) kąpiel w zlewie :-) a po 2 m-cach w wannie
karuzelka nad łóżeczko -tak ale przydatna po 1 miesiącu wcześniej dziecko nie zwraca uwagi
matka edukacyjna- u mnie jak najbardziej sprawdziła się ale też na krótko do 4 m-ca
leżaczek- NIE wg mnie zbędny wydatek na chwilę
kołyska - NIE zbędny wydatek
łóżeczko - TAK ( szkoda że nie kupiłam turystycznego, uwaga - powinien mieć dwa poziomy i należy włożyć dodatkowy materac)
elektroniczna niania- NIE
podgrzewacz- NIE (garnek z wodą wystarczy)
odradzam baldachimy , moskitiery ect zakładane na łóżeczko- to siedlisko kurzu i ogranicza przepływ powietrza

może trochę pomogłam przyszłym mamusiom ;-) zdrówka więc
 
Wiecie co dziewczyny, wydaje mi się że każda rzecz jest w mniemaniu każdej z nas inaczej potrzebna.
Enka75 napisała że leżaczek uważa jako zbędny!! Coś niesamowitego dla mnie, bo wszystkie znajome które urodziły nie wyobrażają sobie życia bez leżaczka, moja bratowa była z małym na początku sama w domu i brała go nawet w leżaczku do łazienki żeby samego nie zostawiać. Leżaczek jest dla większości nieobecnioną pomocą!
 
No właśnie, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia :) Inne są potrzeby w dwupokojowym mieszkanku, a inne w takim, w którym dziecko śpi na górze, a kuchnia jest na dole np. :) My mamy właśnie dwa poziomy i nie wyobrażam sobie życia bez niani elektronicznej, leżaczka i podgrzewacza - z każdą butelką czy zupką musiałabym biegać z góry na dół, a tak taki podgrzewacz spokojnie mogę podłączyć gdzieś na tym poziomie, na którym śpi maluch. Trudno jest więc ocenić, co komu potrzebne :)
 
Ja zadnego podgrzewacza nie kupuję,jezeli bd coś nie tak z karmieniem piersią to wszystkie mleka w proszku wymagają zalania przegotowaną ciepłą wodą.Takie mleko w podgrzewaczu nie moze stac w nim w nieskonczoność bo skośnie.
 
Ja zadnego podgrzewacza nie kupuję,jezeli bd coś nie tak z karmieniem piersią to wszystkie mleka w proszku wymagają zalania przegotowaną ciepłą wodą.Takie mleko w podgrzewaczu nie moze stac w nim w nieskonczoność bo skośnie.
Ja się jeszcze zastanawiam nad tym podgrzewaczem, bo byłby dobry nawet później na słoiczki. Ale z drugiej strony szkoda pieniędzy skoro można podgrzać w zwykłym garnku.
 
reklama
wlasnie dostalam od kolezanki taki lezaczek ,nie planowalam zakupu,ale skoro juz mam,to moze sie przyda
 

Załączniki

  • 27200351_2.jpg
    27200351_2.jpg
    12,5 KB · Wyświetleń: 72
Do góry