reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akcja -LAKTACJA !!!!!!!!!!!

Kaczusiu ja mam te silikonowe nakladki
Babies "R" Us - Medela Contact Nipple Shield 20mm Extra Small
mnie doradzil to konsultant laktacyjny ( na lkasach karmienia piersia) ze wzgledu na moj ksztalt brodawek (raczej wola byc do srodka niz na zewnatrz:-D)...ale lepiej z zakupaem poczekac po porodzie, bo moze wcale nie beda potrzebne...poza tym wskazane jest uzywanie ich tylko kilka tyg (bo dziecko sie uzaleznia)....a potem radza odstawiac.

A co do laktatora wypozyczonego - to one sa specjalnie tak skonstruowane ze sa sterylne...sa inne niz te co w sklepach mozna kupic, wiec sa w 100% bezpieczne.

Ja zakupilam swoj ...taki troche tanszy elektryczny....ale w konsultant laktacyjny nie miala zbyt dobrych opini na jego temat...oczywiscie ona polecala najdrozsza MEDELE!!!!:sorry:....tu kosztuje 250$ a w polsce widzialam na stronie internetowej za 1400zl!!!!!!!!!!!!!! Pogielo ich chyba!!!!!!!!!

Moj laktator wyglada tak
Evenflo Comfort Select Dual Electric Breast Pump - Wal-Mart
 
reklama
Kaczusia - te osłonki są dobre nie tylko do kształtowania brodawek, kiedy są wklęsłe ale też gdy dziecko pogryzie brodawkę. Niektóre kobiety to stosują - moje koleżanki np. Ja osobiście nie używałam więc nie mogę nic na ich temat powiedzieć ale zawsze możesz mieć na wszelki wypadek.
Co do laktatora to u mnie był konieczny do pobudzania laktacji - miałam za mało pokarmu - a potem przydał się w pracy jako odciągacz pokarmu. Tylko jeśli już zdecydujesz się kupić to lepiej wydać trochę więcej na lepszy.
A to ty chyba masz mieć cesarkę? Więc może by Ci się przydał już na początku.
 
Ekstasia no wlasnie do 27 juz niewiele zostalo a ja wolalabym byc przygotowana :-) chce byc pewna, ze bede mogla karmic maluszka sama :happy: skoro do porodu bede potrzebowala pomocy :tak:

Tu raczej na nikogo nie moge liczyc, moja mama z Polski niewiele moze mi doradzic bo jak ona karmila to takich bajerow nie bylo.

Dziekuje Wam Bardzo Bardzo.
 
ja słyszałam że wklęsłe brodawki też się "stawiają" i nie trzeba żadnych nakładek,że to kolejne wyłudzenie kasy!a że do laktatorów do wypożyczenia trzeba i tak dokupić dość drogie nakładki,więc moze lepiej się opłaca mieć własny! u mnie nie ma problemu,jak będę potrzebować jednego albo drugiego to kupię,na razie uważam że nie ma sensu wydawać tyle kasy!
 
No w sumie jak sa takie problemy ze nawet laktatora od reki kupic nie mozna tylko trzeba czekac to rzeczywiscie dla swietego spokoju moze lepiej zalatwic to teraz...
 
no faktycznie Kaczusia jak masz mieć jakiś kłopot to może lepiej zamówić,przynajmniej będziesz spokojniejsza! przekichane tam macie z tymi sklepami:tak:
 
W takich chwilach warto miec laktator.
Norge a jak sobie radzicie z przystawianiem do piersi? Mały umie odpowiednio złapac? A Jak to znoszą Twoje sutki?

Mam laktator ...."avent isis" ale położna poradziła ,żebym na razie z niego nie korzystała ....,że maluch sam zciągnie pokarm i tak też się stało .....
Żeby sobie ulżyć zrobiłam masaż pod prysznicem ...ulżyło ....a rano byłam w szoku ,że mały w nocy wszystko wytrąbił :szok::-D.
W ciągu dnia mamy Jaśka z głowy ....budzi się co trzy godziny na zmianę pieluszki i mleczko ....gorzej w nocy ....żarłok domaga się jedzonka co godzinę :tak:.

Od początku mały nie miał problemu ze złapaniem piersi ....a moje sutki (wg.babcinych sposobów)smaruję własnym pokarmem i na razie nic się nie dzieje;-) ....
 
reklama
Do góry