reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akcja NOCNIK !!!

Nosniczek tez juz posiadamy, zwykłyz Kubusiem Puchatkiem, ale zastanawiam się nad zmianą, bo jak Kube na nim posadze, to siuśki lądują na podłodze:baffled:... Sadzam go prawie codziennie, wieczorem jak rozbiorę go do kapieli to biorę do łazienki i tam zanim wleję wode do wnny on sobie siedzi i siusia... co do kupki to nigdy nie moge zdążyć, bo Kuba raz stęknie i zanim przylece z nocnikiem, to kupa w pieluszce, albo robi ją rano jak jeszcze sie dobrze nie obudzę, albo przy jedzeniu, dlatego czasami z ta kupka odpuszczam... na razie... ale kontakt z tym sprzętem ma i oporów większych przed siadaniem nie ma, takż echyba nie jest źle...
 
reklama
My tez juz mamy nocnik od jakiegos czasu czasami posadze Oliwcie na nim,ale bez rewelacji zarazz niego schodzi...podobno najlepszy okres to jest jak dziecko ma poltora roku to trzeba zaczac nauke korzystania z nocnika...ciekawa jestem jak to bedzie...bo narazie nie interesuje ja tow ogole...
 
U nas nocniczek jest taki z pozytywką i raz sie uda a innym razem nie

Plan jest taki:
od wiosny przerzucamy sie na tetrę i sadzamy na nocnik sie często,
a na działce w samych majtusiach - niech mała zajarzy co sie dzieje - do jesieni w ogóle zrezygnujemy z pieluch...

Przećwiczyłam to na starsze córce - spoko bez problemów
 
Właśnie miałam się zapytać czy któaś z Was ma nocniczek grający? czy to ma jakiś sens w nauce, czy pomaga? Jak sądzicie?

A wiecie moja koleżanka (ma już 9 letnią córcię) raz latem puściła małą bez pieluchy i jak tej poleciały siuśki po nóżkach to od tej pory "zrozumiałą" o co chodzi z wołaniem na siusiu- może to jest etoda, bo faktycznie tak w pampersach nic dzieci nie czują to skąd mają wiedzieć:confused:. Hihihi gorzej z kupcią:-p.
 
Asiuk to ta dziewczynka 9-cio letnia chodzila jeszcze z pieluchą ?? Czy ja coś źle zrozumiałam ?? Jak to dziecię chodzilo do tej pory do szkoły ?? Tez z pieluchą ??
 
hihihiiiiiiiiiii słowo pisane- nie tzn ona ma teraz 9 lat (napisałam jak doświadczona jest już moja koleżanka:-))))))) a dziewczynka przestała chodzić z pielusią jak miała jakieś 2 latka
 
Iwonka WIELKIE brawa dla Twojego Kubusia.Mój Kuba jak go sadzam na nocniczek i mówię "tu się robi siusiu" to parska na mnie śmiechem:-D. Ale widzę że rozumie o co mi chodzi.
 
reklama
No wlasnie dwa lata i fajnie by juz bylo jakby smiagaly sobie nasze maluszki bez pieluch,u nas maly sukces bo Oliwkaorientuje sie jak robi siusiu i kupke i pokazuje mi,ze wlasnie zrobila w pieluche. Moze to nam troche pomoze z nocnikiem tez sie zakumplowala,ale bez przesady...:)))zobaczymy jak to dalej pojdzie.
 
Do góry