reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akcja NOCNIK !!!

A my zrobiliśmy zakup ale nie nocniczka tylko nakąłdki na sedes. Kuba zachwycony i nie chce z tego złazić. jak mu mówię "chcesz siusiu? albo kupkę?" to ten zaraz leci do WC i każe się sadzać:-) ale jeszczenie zrobił ani razu, tylko się chichra:-), no ale może to nas do czegoś konkretnego;-) zaprowadzi.. A co sądzicie o tych nakładkach? czy to może całkowicie zastąpić nocnik?
 
reklama
Ja uwazam ze te nakladki sa super:tak: co prawda moja Natalka na nich nie chciala - bala sie sedesu nawet z nakladka dlugo robila tylko na nocniczek ,ale moze Kubus bedzie chcial robic;-).
 
Ja też mam nocnik z Kubusiem Puchatkiem i tygrysem. Sadzam Adasia już od kilku miesięcy i od września do niedawna codziennie wołał kupke i robił na nocnik ale już ok 2 tygodni ucieka w kąt i robi po kryjomu. Czasami woła że chce kupke i ucieka z gołym tyłkiem- wie że jak zawoła to go rozbiore (cwaniak) i mnie robi w konia:)
Tak sie cieszyłam że nauczył sie robić kupe na nocnik a tu taki zonk...
Ale stwierdziłam że nie bede go zmuszać, robie mu przerwe z nocnikiem. Od stycznia idzie do żłobka to tam jak przyjdzie odpowiedni czas to go nauczą.
Pozdrawiam i życze sukcesów z nocnikami:)
 
Witam Wszystkich. Moja victoria robi na nocniczku kupke jak skonczyla 7 miesiecy uzywamy nocniczka fisher price i jestem z niego zadowolona mala siedzi jak na tronie a jak cos zdziala to graja fanfary
 
U Nas akcja nocnik poki co to porażka ... Dawid nie chce w ogole siedziec na nim ... nie zmuszam go, ale ... przyzwyczajam, ze on nie gryzie ;-)
 
MoniQa - u nas podobnie:tak: Mateuszka nocnik jak na razie kompletnie nie interesuje :-(
 
Monika3 pytałaś na "pogaduchach" o nocniczek, więc piszę TU, zeby nie mieszać, oki?
U nas poszedł całkowicie w odstawkę, chyba jeszcze poczekam zanim na dobre zacznę go sadzać, ale zastanawiamy się nad nakładka na sedes, może to będzie bardziej atrakcyjne, bo z nocnika to mi złaził ciągle, a przeciez na siłe go nie będę trzymać, a tak to pokaże mu , ze ja siedze i tatus i może lepiej zatrybi... sama nie wiem?
 
Gdzieś czytałam że 18 m-cy to najlepszy czas na rozpoczęcie edukacji nocnikowej...i ja chyba poczekam :tak:...Amelka podobnie jak Kubuś poprostu złazi z tego nocnika...nie będzie siedzieć i już :baffled:
A z tą nakładką na sedes to fajny pomysł Elis :tak::-)
 
ta akcja nocnik,powiadacie:dry:
Hania ma taka akcje,siada na nocnik,szczegolnie przed kapiela,jak sie odwroce tylko schodzi z niego,staje w tym samym miejscu i sika na podloge,a potem z usmiechem na buzi,kiwa palcem i mowi,,Niania nono".
Z Zuzka dlugo sie meczylam,na prawde,a w wieku Hani nie mogla nosic pieluch,bo dostala na nie uczulenie.Wiec w domu caly czas bez,na spacer tetra,potem wrocilam spowrotem do pampersow.Prania mialam duzo,nocnik byl bee,nakladka byla bee... jej ulubione miejsce na robienie kupy to byl dywan w przedpokoju - jest zielony i Zuzia moiwla,ze jest piesek i idzie zrobic na trawke kupe:baffled:;wiecie co zadzialalo: musialam zmienic swe postanowienie,co do sikania dziecka na dworze pod drzewkiem gdzies - na Zuzke zadzialalo to,ze mama rzucala haslao,Zuzia choc pojdziemy osikac mrowki:cool2::sorry2:.
Teraz wiem,ze popelnilam jeden blad - przy edukacji nocnikowej jest ponoc jedna zasada.Jezeli widzimy,ze u dziecka nastal juz ten moment,mowimy mu ktoregos dnia,ze dzis to jest ostatnia pielucha.I nie robimy wyjatkow - na nos,na spacer itd.
 
reklama
u nas nocnik jest w uzyciu juz od paru miesiecy. jak sadzam Ninke, to siedzi i czasem nawet siusiu zrobi. ale widze, ze jeszcze nie montroluje tego i nie do konca zalapala. jak zrobi sie cieplo jakos w maju, to wtedy zaczynam uczyc mala na serio. tzn. pieluchy precz i niech lata z golym tylkiem.
 
Do góry