reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akcja NOCNIK !!!

U nas byla ceratka, ale okazala sie nieprzydatna, bo Paula zsikala sie na koldre:nerd:
Po dzisiejszej nocy pielucha byla pelna, ale skoro radzicie na noc tez bez pampersa, to sprobujemy:tak:

Moniqo zapraszamy. Po Pauli zadne dziecko babci niestraszne:cool2:;-)
 
reklama
Yyy...ja zakładałam Amelce pieluche na noc jeszcze ok 2 m-cy po tym jak nie potrzebowała pampersa w dzień. Jak zauważyłam, że pieluszka po nocy jest sucha --> był to znak że mała kontroluje sikanie także nocą, wtedy zrezygnowałyśmy z niej.
 
Kajenko ja tez chetnie Marcela Waszej babci na tydzien podrzucę...:-):-)

a tak serio to na serio zaczynam od poniedzialku całą akcje zaplanowana na 2 tygodnie bo mam urlop i to jest zadanie nr na urlop
 
Ja podobnie jak Monia3, kilka m-cy zakładałam Kubie pampka na noc i długo był pełen, dopiero jak zauważyłam, że częściej jest suchy niz pełny to zdecydowaliśmy się pożegnać pieluchę na noc... cerata pod prześcieradło obowiązkowo. Teraz też zdarzają sie wpadki... Kuba zasypia ok 21ej a my jak chodzimy spać ok 23ej to jeszcze wtedy na śpiocha sadzamy go na nocnik, najczęściej zrobi siuisu i dalej zasypia, moja kolezanka też tak robi, na razie zdaje to egzamin...
 
Gosia miała ceratkę jakieś dwa miesiące, ale nie było wpadek więc zdjęliśmy i śpi od dawna bez. Od kilku dni coraz częsciej jak chce siusiu, albo kupkę wdrapuje się na sedes w toalecie (ma specjalny schodek i podkładkę). Bardzo jej się podoba bycie samodzielną:tak:.
Jakiś czas temu kupiliśmy jej ksiązeczkę : "o sukcesie na sedesie". Bardzo polecam!
Ja Już Potrafię! O Sukcesie Na Sedesie | Frączek Agnieszka, Wildish Lee
 
U Nas od czwartku Dawid bez pieluchy - jedynie na noc zakladamy, ale to tylko dlatego ze pracuje i chce miec noc przespana, ale na urlopie zaczynamy nocki bez :tak:
poki co jedna wpadka, ale to z mojej winy :zawstydzona/y::sorry2: ... źle zrozumialam syna :sorry2: ... krzyczał ze chce pope (kupe) ... siadł na nocnik ... siurrr ... stwierdzilam ze chyba mu sie pomyliło i ze tak naprawde chciał siku ... załozylam majtki i ... popa w majtkach wylądowala :blink:

i mam pytanko, jak czesto Wasze maluchy sikają ... Dawidek bardzo malo - 3-4 siku na dzien :dry: ... czy to normalne?? dodam ze duuzo pije, nawet panie w złobku to zauwazyly ... po calej nocy nie sikania (pielucha sucha) załatwia sie pierwszy raz kolo 11 :dry:
w sumie ja czasami 1-2 sie wysikam, ale czy takiego prawie 3 latka mozna porównywac ze mną stara babą :sorry2:
 
Moniś, u nas po nocy prawie od razu Amelka siada na nocnik. W ciągu dnia też sika niewiele -- tak mi się wydaje w każdym razie -- co 3 godzinki czasem dłuższe przerwy, a pije raczej dużo. Czasami muszę ją wręcz namawiać na sikanie, bo zapomina albo nie chce....
Ale już od niejednej mamy słyszałam że dziecko sika mało, więc może to normalne :confused:
 
Moniqo Gosia jak zaczęła się załatwiać na nocnik to też na początku robiła siusiu 3, 4 razy dziennie i pierwszy raz zdarzało jej się koło 10 a nawet kilka razy 11. Mi się wydaje, że dziecko się uczy w ten sposób (sprawdza granice pęcherza;-)). Po kilku miesiącach siusia już normalnie 5-7 razy dziennie (zależy co je i pije).
 
reklama
Do góry