reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akt urodzenia

hehe Fiodora też nie chcieli zarejestrować (bo nie ma go w naszym spisie) ale jakoś się w końcu zgodzili. To było tak dawno temu hehe
 
reklama
Ojciec mojej Kuleczki też jej nie uznał. Nie wiem właściwie, dlaczego podałam jego imię. Mogłam wybrać jakiekolwiek normalne, polskie. No, ale coś mnie podkusiło i wpisałam rzeczywiste, czyli Panagiotis. Na szczęście poznałam supermężczyznę i jest szansa, że jeszcze troszkę, a Mała będzie miała wpisane nie tylko jego imię w akcie, ale i nazwisko (mam cichą nadzieję, że pewnego dnia obie będziemy nosiły jego nazwisko :-) ).
A co do tych imion o myślę, że to dobry pomysł żeby wpisywać jakieś imię. Nie wiem jak wy, ale mi byłoby głupio gdybym wszędzie gdzie mnie pytają o imię ojca miała powiedzieć, że go nie znam??
 
hehe Fiodora też nie chcieli zarejestrować (bo nie ma go w naszym spisie) ale jakoś się w końcu zgodzili. To było tak dawno temu hehe

nie ma czegoś takiego jak obowiązujący spis imion

imię nie może być tylko ośmieszające i nie może stwarzać wątpliwości co do płci dziecka

w pozostałym zakresie nie ma żadnych ograniczeń
 
marul zapewne jako prawnik masz rację ale urzędnik to takie bydle, że jak się uprze to koniec :) Na szczęście udało się i Fiodor jest Fiodorem :)
 
jak to jest w waszym przypadu? czyje nazwisko noszą wasze dzieci? niedlugo przyjdzie na swiat moj synek i jeszcze do niedawna mial nosic nazwisko ojca, ale tatus zdecydowal sie zakonczyc nasz zwiazek. ojcem podobno chce byc, ale spodziewam sie wszystkiego...
nie wiem jak ulozy sie moje zycie i czy nie bede kiedys chciala wyjsc za maz. wiec problem z nazwiskiem trzeba chyba rozwiazac juz teraz. albo przynajmniej nie skomplikowac sprawy juz na pocztku.
 
chciałabym, zeby moje dziecko nosilo moje nazwisko. czytalam jednak gdzies, ze jesli ojciec uznaje dziecko, to dziecko moze miec nazwisko jego lub moje, ale za jego zgoda.

marlena, pewnie, ze nazwisko twojego dziecka nie powinno przeszkadzac ci w ukladaniu sobie zycia na nowo. ale wyobraz sobie taka sytuacje - wycodzisz za maz, przyjmujesz nazwisko meza, z nim wychowujesz swoje dziecko.... ktore jednak nosi inne nazwisko niz wy. niby zaden problem, prawda, ale nazwiska dziecka juz nie zmienisz bez zwzgledu na to jak bardzo byscie troje tego chcieli. jak wytlumaczyc to dziecku?
 
reklama
mama Julci no to rewelacyjna wiadomosc... bo ja o tym nazwisku i zgodzie to na jakiejs stronie z poradami prawnymi czytalam. i wydalo mi sie to bez sensu.
 
Do góry