reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Akt urodzenia

ja na chwile obecną (masło maślane :)) dam synkowi swoje nazwisko. ocjec sie jakos nie wyrywa, zeby dawac mu swoje. wiec mu pewnie na tym jakos szczegolnie nie zalezy.
 
reklama
ja na chwile obecną (masło maślane :)) dam synkowi swoje nazwisko. ocjec sie jakos nie wyrywa, zeby dawac mu swoje. wiec mu pewnie na tym jakos szczegolnie nie zalezy.


witaj
dobrze na tym Wyjdziesz Ty i twoje dziecko..taka decyzja jest odwracalna wiec niczego nie tracicie.powodzenia:);-)
 
a moj ex-facet jest irlandczykiem, raczej nie pali mu sie by przyjechac do polski:no: (jestem w 24tc,wrocilam do kraju w 6tc poniewaz porod tam na dobre skomplikowalby mi zycie:-()...wiec w moim przypadku dzidzia bedzie miala moje nazwisko,on raczej nie przyjedzie by zalatwic sprawe nazwiska naszej corci, a ja pozniej nie chce z nim problemow,jesli chodziloby o jakies podejmowanie decyzji...tak wiec wpisze go tylko w papiery jako ojca i wsio...ja juz raczej nie wiaze z nim przyszlosci wiec po co sobie komplikowac...a kto wie jak zycie mi sie ulozy:confused:
 
Ja już nic nie rozumiem :/ wszystko przeczytałam i dalej nie wiem jak to jest więc :

Jeśli chce żeby moje dziecko miało moje nazwisko a ojciec chce żeby było jego nazwisko nie ma ślubu ani nic to co wtedy ? jakie nazwisko ma dziecko ? kto ma decydujący głos ?
 
femme Ty masz decydujące zdanie, bo jeżeli nie macie ślubu to ty zgłaszasz dziecko do urzędu i jeżeli będzie z tobą ojciec i uzna on je to bedzie mialo jego nazwisko. natomiast jeżeli pojedziesz sama to dzieciątko będzie miało Twoje nazwisko. Ale musisz się liczyć z tym iż w akcie urodzenia nie będzie danych ojca dziecka. Ojciec będzie mógł uznać dziecko poprzez wniosek do sądu rodzinnego, ale wówczas nie musisz sie zgodzić na jego nazwisko...
 
nawet wurzedzie ostateczna decyzje podejmuje matka, ojciec uznaje dziecko ale ty podejmiesz decyzje co do nazwiska
moja corka ma moje nazwisko, a ojciec uznal ja normalnie w urzedzie.
 
reklama
Czytam te wszystkie posty i ........mam mętlik w głowie.
Ojciec dziecka musi być w USC żeby uznać dzidziusia, ale mimo to mogę dać mu swoje nazwisko???? A nie jest tak że w momencie uznania dziecka urzędnik musi wpisać nazwisko ojca??? I czy ojciec musi to zrobić przed urzędnikiem USC czy może w inny sposób??


 
Do góry