reklama

Aktywna przyszła mama, czyli sport w ciąży

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez Anja82, 12 Listopad 2015.

1. Anja82

Anja82 Początkująca w BB

drogie przyszłe Mamy, chciałabym poruszyć temat aktywności fizycznej w ciąży. Chciałabym poznać Wasze opinie na temat ćwiczeń w ciąży, odpowiedniego zywienia itp.

ja jestem niezwykle aktywną sportowo osobą i strasznie trudno było mi przyjąć do wiadomości, że od teraz zwalniam tempo. Przed ciążą trenowałam crossfit - indywidualnie z trenerem. 3 razy w tyg. Przez pierwszy trymestr zupełnie odpuściłam ćwiczenia. od drugiego trymestru wróciłam do ćwiczeń z trenerem, ale w mocno zmodyfikowanej formie. Niemniej nadal spotykam się podczas ćwiczeń ze zdziwionymi sopjrzeniami, że jestem w ciąży i "TAK" ćwiczę.

A co Wy na to? jak wygląda Wasza aktywność w ciąży?

2. sawa13

sawa13 Mamy lutowe'07 Entuzjast(k)a

Hej.właśnie rozpoczęłam 36 tydz. I też przed ciążą byłam bardzo aktywna. To moja 3 ciąża, czułam się dobrze, więc postanowiłam w miarę możliwości nie zwalniać tempa. Do 7 miesiąca regularnie cwiczylam. 2x w tyg zumba, siłownia choć zmodyfikowałam trening i bieganie

3. reklama
  4. sawa13

Mój lekarz na początku był przerażony, potem jednak pogodził się z tym że ma wariatna pacjentkę i dał spokój. ..mało tego teraz mi mówi że powinnam być wzorem

5. sawa13

Teraz już tylko zumbuję 2x w tygodniu I nie jest to takie szaleństwo jak kiedyś ale sprawia mi niesamowitą frajdę więc jeśli tylko nie ma przeciwwskazań to polecam☺

6. bawarka

bawarka Zaciekawiona BB

wszytko zależy od stanu zdrowi mamy, ja nie miałam przeciwwskazań i chodziłam raz w tygodniu na basen i 2 ray na fitness.

7. k8sad

k8sad Fanka BB :)

Ja znam mamę która jeszcze dzień przed porodem jezdzila na rowerze.
    O ile ciąża nie jest zagrożona można ale bez szalenstw.
    Ja jeździłam do pracy rowerem do puki nie dowiedziałam sie, że będą blizniaki. :(

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom

8. chomik9911

chomik9911 Fanka BB :)

Hej Dziewczyny :)
    Jestem obecnie w 20 tyg ciąży. Regularnie 2-3 razy w tyg chodzę na basen, codziennie spaceruję. Nie pracuję zawodowo, ale zajmuję się też domem, więc leżę też plackiem ale i staram się być aktywna. Przed ciążą ćwiczyłam w domu, pływałam i regularnie co drugi dzień biegałam, ale mam zakaz biegania w ciąży więc staram się nadrabiać basenem :p
    Mam pytanie do dziewczyn, które już rodziły. Czy Wasza aktywność spowodowała, że poród był szybszy? mniej bolesny? krócej trwał?

9. alahanes

alahanes Początkująca w BB

Jak powszechnie wiadomo ciąża to nie choroba, więc jeśli lekarz nie zabronił, zdecydowanie warto poćwiczyć. Tutaj znajdziecie listę sportów, które może uprawiać przyszła mama: Link do: Sport w ciąży - jakie ćwiczenia w ciąży są wskazane, a jakie nie. Ja praktycznie przez całą ciążę ćwiczyłam pilates i chodziłam na zajęcia na basenie i mam wrażenie, że zrobiłam tym wielką przysługę mojemu kręgosłupowi.

10. reklama
  11. chomik9911

chomik9911 Fanka BB :)

Alahanes zgadzam się z Tobą :) kręgosłup to jedno, ale czy jakoś pomogło Ci to przy porodzie ? bądź w połogu?

12. pilaga93

pilaga93 Fanka BB :)

dzisiaj mija 38t 1d a ja codziennie smigam na rowerze. Duzo spaceruję. Chociaz teraz chodzę raczej tiptopkami bo młody ma bardzo nisko glowke i czuje jak uciska.

Poleć forum