reklama
  1. Specjalnie z myślą o naszych przyszłych babyboomowych mamusiach przygotowaliśmy konkurs brzuszkowy. Bardzo nam zależy, żeby do testów i konkursów zaangażować naszą społeczność i dlatego najbliższe działania zadedykowaliśmy właśnie Wam <3 W końcu BB Mamy są najfajniejsze. Sama nią jestem, to dobrze wiem:) Pozdrawiam i zapraszam do konkursu KONKURS ania ślusarczyk (aniaslu)
    Zamknij powiadomienie

Aktywna przyszła mama, czyli sport w ciąży

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez Anja82, 12 Listopad 2015.

1. Anja82

Anja82 Początkująca w BB

drogie przyszłe Mamy, chciałabym poruszyć temat aktywności fizycznej w ciąży. Chciałabym poznać Wasze opinie na temat ćwiczeń w ciąży, odpowiedniego zywienia itp.

ja jestem niezwykle aktywną sportowo osobą i strasznie trudno było mi przyjąć do wiadomości, że od teraz zwalniam tempo. Przed ciążą trenowałam crossfit - indywidualnie z trenerem. 3 razy w tyg. Przez pierwszy trymestr zupełnie odpuściłam ćwiczenia. od drugiego trymestru wróciłam do ćwiczeń z trenerem, ale w mocno zmodyfikowanej formie. Niemniej nadal spotykam się podczas ćwiczeń ze zdziwionymi sopjrzeniami, że jestem w ciąży i "TAK" ćwiczę.

A co Wy na to? jak wygląda Wasza aktywność w ciąży?

2. sawa13

sawa13 Mamy lutowe'07 Entuzjast(k)a

Hej.właśnie rozpoczęłam 36 tydz. I też przed ciążą byłam bardzo aktywna. To moja 3 ciąża, czułam się dobrze, więc postanowiłam w miarę możliwości nie zwalniać tempa. Do 7 miesiąca regularnie cwiczylam. 2x w tyg zumba, siłownia choć zmodyfikowałam trening i bieganie

3. reklama
  4. sawa13

Mój lekarz na początku był przerażony, potem jednak pogodził się z tym że ma wariatna pacjentkę i dał spokój. ..mało tego teraz mi mówi że powinnam być wzorem

5. sawa13

Teraz już tylko zumbuję 2x w tygodniu I nie jest to takie szaleństwo jak kiedyś ale sprawia mi niesamowitą frajdę więc jeśli tylko nie ma przeciwwskazań to polecam☺

6. bawarka

bawarka Zaciekawiona BB

wszytko zależy od stanu zdrowi mamy, ja nie miałam przeciwwskazań i chodziłam raz w tygodniu na basen i 2 ray na fitness.

7. k8sad

k8sad Fanka BB :)

Ja znam mamę która jeszcze dzień przed porodem jezdzila na rowerze.
    O ile ciąża nie jest zagrożona można ale bez szalenstw.
    Ja jeździłam do pracy rowerem do puki nie dowiedziałam sie, że będą blizniaki. :(

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom

8. chomik9911

chomik9911 Fanka BB :)

Hej Dziewczyny :)
    Jestem obecnie w 20 tyg ciąży. Regularnie 2-3 razy w tyg chodzę na basen, codziennie spaceruję. Nie pracuję zawodowo, ale zajmuję się też domem, więc leżę też plackiem ale i staram się być aktywna. Przed ciążą ćwiczyłam w domu, pływałam i regularnie co drugi dzień biegałam, ale mam zakaz biegania w ciąży więc staram się nadrabiać basenem :p
    Mam pytanie do dziewczyn, które już rodziły. Czy Wasza aktywność spowodowała, że poród był szybszy? mniej bolesny? krócej trwał?

9. alahanes

alahanes Zaciekawiona BB

Jak powszechnie wiadomo ciąża to nie choroba, więc jeśli lekarz nie zabronił, zdecydowanie warto poćwiczyć. Tutaj znajdziecie listę sportów, które może uprawiać przyszła mama: Link do: Sport w ciąży - jakie ćwiczenia w ciąży są wskazane, a jakie nie. Ja praktycznie przez całą ciążę ćwiczyłam pilates i chodziłam na zajęcia na basenie i mam wrażenie, że zrobiłam tym wielką przysługę mojemu kręgosłupowi.

10. reklama
  11. chomik9911

chomik9911 Fanka BB :)

Alahanes zgadzam się z Tobą :) kręgosłup to jedno, ale czy jakoś pomogło Ci to przy porodzie ? bądź w połogu?

12. pilaga93

pilaga93 Fanka BB :)

dzisiaj mija 38t 1d a ja codziennie smigam na rowerze. Duzo spaceruję. Chociaz teraz chodzę raczej tiptopkami bo młody ma bardzo nisko glowke i czuje jak uciska.

Poleć forum