reklama

Aktywna przyszła mama, czyli sport w ciąży

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez Anja82, 12 Listopad 2015.

 1. Anja82

  Anja82

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  drogie przyszłe Mamy, chciałabym poruszyć temat aktywności fizycznej w ciąży. Chciałabym poznać Wasze opinie na temat ćwiczeń w ciąży, odpowiedniego zywienia itp.

  ja jestem niezwykle aktywną sportowo osobą i strasznie trudno było mi przyjąć do wiadomości, że od teraz zwalniam tempo. Przed ciążą trenowałam crossfit - indywidualnie z trenerem. 3 razy w tyg. Przez pierwszy trymestr zupełnie odpuściłam ćwiczenia. od drugiego trymestru wróciłam do ćwiczeń z trenerem, ale w mocno zmodyfikowanej formie. Niemniej nadal spotykam się podczas ćwiczeń ze zdziwionymi sopjrzeniami, że jestem w ciąży i "TAK" ćwiczę.

  A co Wy na to? jak wygląda Wasza aktywność w ciąży?
   
 2. sawa13

  sawa13 Mamy lutowe'07 Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hej.właśnie rozpoczęłam 36 tydz. I też przed ciążą byłam bardzo aktywna. To moja 3 ciąża, czułam się dobrze, więc postanowiłam w miarę możliwości nie zwalniać tempa. Do 7 miesiąca regularnie cwiczylam. 2x w tyg zumba, siłownia choć zmodyfikowałam trening i bieganie
   
 3. reklama
 4. sawa13

  sawa13 Mamy lutowe'07 Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Mój lekarz na początku był przerażony, potem jednak pogodził się z tym że ma wariatna pacjentkę i dał spokój. ..mało tego teraz mi mówi że powinnam być wzorem
   
 5. sawa13

  sawa13 Mamy lutowe'07 Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Teraz już tylko zumbuję 2x w tygodniu I nie jest to takie szaleństwo jak kiedyś ale sprawia mi niesamowitą frajdę więc jeśli tylko nie ma przeciwwskazań to polecam☺
   
 6. bawarka

  bawarka Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  wszytko zależy od stanu zdrowi mamy, ja nie miałam przeciwwskazań i chodziłam raz w tygodniu na basen i 2 ray na fitness.
   
 7. k8sad

  k8sad Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja znam mamę która jeszcze dzień przed porodem jezdzila na rowerze.
  O ile ciąża nie jest zagrożona można ale bez szalenstw.
  Ja jeździłam do pracy rowerem do puki nie dowiedziałam sie, że będą blizniaki. :(

  Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom
   
 8. chomik9911

  chomik9911 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Hej Dziewczyny :)
  Jestem obecnie w 20 tyg ciąży. Regularnie 2-3 razy w tyg chodzę na basen, codziennie spaceruję. Nie pracuję zawodowo, ale zajmuję się też domem, więc leżę też plackiem ale i staram się być aktywna. Przed ciążą ćwiczyłam w domu, pływałam i regularnie co drugi dzień biegałam, ale mam zakaz biegania w ciąży więc staram się nadrabiać basenem :p
  Mam pytanie do dziewczyn, które już rodziły. Czy Wasza aktywność spowodowała, że poród był szybszy? mniej bolesny? krócej trwał?
   
 9. chomik9911

  chomik9911 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Alahanes zgadzam się z Tobą :) kręgosłup to jedno, ale czy jakoś pomogło Ci to przy porodzie ? bądź w połogu?
   
 10. reklama
 11. pilaga93

  pilaga93 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  dzisiaj mija 38t 1d a ja codziennie smigam na rowerze. Duzo spaceruję. Chociaz teraz chodzę raczej tiptopkami bo młody ma bardzo nisko glowke i czuje jak uciska.
   
 12. chomik9911

  chomik9911 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  1
  Pilaga zazdroszczę i podziwiam! :) ja jestem w prawie 29 tyg i czuję już jak ciężej mi cokolwiek robić, ale nie rezygnuję z basenu i spacerów :)
   

Poleć forum