reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aktywna przyszła mama, czyli sport w ciąży

Acha :) no to synek byłby zawiedziony jakbyście nie poszli :p mówisz o tamponach z probiotykiem Ellen? mnie one za drogo by wyniosły , więc stosuję zwykłe. Ale ellen kiedyś stosowałam i były świetne :)
 
reklama
Tylko czytałam o nich ale nie patrzyłam na cenę , fakt tanie nie są jak teraz patrzę
Dziś miałam się o nie dopytać na wizycie ale mi się nie udało :/
Czyli jak ciąża bez przeciwwskazań używać ?
 
Mijaki mi ginekolog powiedział, żeby używać, pozwolił mi. Bo mówi że te bakterie po prostu zatrzymają się w przedsionku w tamponie. Jeśli wolisz poczekać na konsultację ze swoim lekarzem (może tak lepiej zrobić) to po każdym wyjściu z basenu, jak pójdziesz pod prysznic jeszcze na pływalni- umyj się dokładnie szarym mydłem w płynie. W Rossmanie jest duże opakowanie białego jelenia za 5,99 (w ogóle mi lekarz i położna tylko to zalecają stosować do codziennej higieny intymnej), a na basen ja kupuję takie samo mydełko tylko malutkie za 3 zł bodajże. Znajdziesz je w dziale tych małych kosmetyków do podróży. Potem jak wracam do domu to aplikuję sobie probiotyk dopochwowy lactovaginal. To można bezpiecznie w ciąży stosować a nawet jest wskazane. :) koszt 25 zł - 10 tabletek, ale naprawdę warto. Od razu Ci powiem, że Invag nie jest taki dobry jak lactovaginal, gdyż lacto ma szczepy bakterii polskich, więc są dostosowane do naszej populacji kobiet.
Ja to wszystko mam przetestowane, bo kilka lat walczyłam z przewlekłą grzybicą więc już nie ma dla mnie tajemnic w tym temacie. No i picie jogurtów :)
 
Czesc dziewczyny cos tu cicho strasznie [emoji6] nie ma wiecej ćwiczących mam? Ja duzo ćwiczyłam przed ciąża (pumpy, biegi długodystansowe, pływanie), przez pierwszy trymestr miałam przerwę, bo ćwiczyłam tylko wymioty po 10 razy dziennie [emoji6] od 4 mca, a za chwile zaczynam 8, śmigam przynajmniej 4 razy w tygodniu na zajęcia aktywna w ciąży i codziennie robię około godzinny spacer, ewentualnie ćwiczenia w domu [emoji846] ale dzięki temu czuje sie naprawde dobrze i ociężałość ciążowa w ogole na razie nie daje mi sie we znaki [emoji846] oby tak zostało juz do konca! [emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
LisiaMama świetnie! :) cieszę się, że jest kolejna aktywna przyszła mama. Oj tak sport ułatwia zdecydowanie noszenie brzuszka. W którym dokładnie tyg jesteś? Jak Twoja waga?
Ja jestem w 34t2d i do tej pory przytyłam 8 kg. Jeśli chodzi o formę to odczuwam już większe zmęczenie, ale nie rezygnuję z aktywności. Na basen 3 razy nadal chodzę no i codziennie spacer - jak jestem na basenie to idę potem raz na spacer tak na 30-40 min, a jak mam dzień wolny od basenu to idę 2 razy na spacer taki 40 min właśnie. Oprócz tego normalnie gotuję, sprzątam, robię zakupy. Najgorzej się czuję jak leżę cały dzień plackiem. Ale też staram się już przystopować żeby przedwcześnie nie urodzić :D
 
Cześć dziewczyny,
Szukam kogoś kto chce ciąże aktywnie przeżyć. Ja przed ciążą bardzo dużo ćwiczyłam, zamierzam to kontynuować, oczywiście trochę mniejsza intensywność i częstotliwość. Trochę jestem podsypiająca, ale trzeba dać radę, bo mój organizm mimo wszystko potrzebuje ruchu.
Ktoś chętny na 30 min delikatny jogging jutro z rana?
 
Witam! Odkopuję wątek :)
Chciałam się zapytać odnośnie basenu : czy któraś z Was chodziła na basen, który był chlorowany ?? Czy szukać tylko i wyłącznie ozonowanego ??
 
reklama
Do góry