reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aktywność w ciąży

Sarafina

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Czerwiec 2019
Postów
33
Witajcie mam pytanie, czy ćwiczenia na nogi typu pólprzysiady oraz przysiady sumo plus lifty (noga do tyłu, noga do boku, noga do przodu) i rozciąganie to dobry pomysł na 1 trymestr ciąży? Jeśli tak możecie również dodać swoje ćwiczenia na nogi i pupę jakie stosujecie
 
reklama
Nie wiem, ale ja raczej polecałabym zestawy ćwiczeń dla ciężarnych. Jednak obawiałabym się kontuzji, kiedy mięśnie i tak przygotowują się do powiększania, łatwo sobie coś zrobić. Zestawy dla ciężarnych są tak opracowane, że nic nie może się stać. Dla mnie ciąża to nie czas na intensywne ćwiczenia.
 
Wydaje mi się, że może być za ciężko jeśli wcześniej nie ćwiczyłaś. Takie ćwiczenia mimo wszystko odbiją się na pachwinach i okolicach brzucha, może (ale nie musi!) być z tego więcej bólu niż pożytku. Lepsza może być joga dla ciężarnych, delikatne rozciąganie i rozluźnianie ciała.
 
Do góry