reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ALEKS - 28tydz, 1,150kg, 39cm

reklama
Ali Baba???????????????? padnę!!! Cudnie:) Brawo Aleks!:) Beti, mam nadzieje, ze się nie pogniewasz, ale tak z ciekawości chciałam porównać chłopaków, cooo? Z odgłosów zwierzątek mamy piesek - chał - u nas nie ma krówka - mmmmm - b podobnie:) konik - klackanie języczkiem - tak samo:) świnka - chrrrrr - nie ma lew - łaaaa - a jakże jest!:) wąż - śśśśśśśy jest:) I u nas od b niedawna jest kot - mia..coś w tym stylu Be - owieczka Ze zrozumieniem powie nie - przecząco kiwa przy tym głową - tez mamy ni ma - z gestem reki że nie ma - jest bam - pokazuje na zienie ze spadło - jest daj - jak coś chce - jest, w wersji "da" ała - jak się gdzieś uderzy i pokazuje gdzie go boli - nie ma bee - pokazuje na pampers jak nafajda - nie czuje jak zrobi kupe, ale teoretycznie wie że kupa to YYY u nas brrrrrr - auto (to od zawsze) W sumie b podobnie, prawda? U nas jeszcze jest od niedawna: ta - tak, już rozumie i stosuje właściwie powtarza "mama", ale mnie tak nie woła ze zrozumieniem i adekwatnie do sytuacji "pa-pa" tija czyli "jeszcze", bo-bo czyli Bolek Beti, może coś ci się jeszcze przypomni? Tak i mi łatwiej zrobić liste a musze przygotowac dla neurologa:) Pomóż:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Aga z tym tekstem to jest tak ze jak edytujesz to najlepiej od razu w zaawansowanej edycji i wtedy nic Ci sie nie zleje (tak mi sie przynajmniej wydaje)
mama - tez mamy ale nie woła mnie, tylko wie ze to ja
tata - mu uciekło bo mówił, teraz jak sie powie żeby mówił tata to mówi "ni ma" i powiem Ci że z tymi zwierzątkami też, jak zapomni jak które robi to mówi "ni ma"
bum bum - auto jest
baba - jak przychodzi albo przez telefon gada to wie ze to babcia
papa - też jest
A tego Ali Baby to go Łukasz nauczył, on w zasadzie mówi "aaalbaba"
do niektórych już sie tak przyzwyczailiśmy że nawet ich nie wymieniałam, tylko te co niedawno złapał, ale i tak jeszcze dużo powtarzania zanim całkowicie się to utrwali.
 
Beti, ale mi od kilku dni zadne przyciski na BB nie działają. Ba, nawet ich nie mam. W zaawansowana edycje wejśc nie mogę. Tylko pisać. Po kliknieciu "zatwierdź odp." wszystko sie zlewa w tekst ciagly:(
 
U nas też tata był i znikł:) Ale doskonale pokazuje palcem gdzie tata, mama, Natka, bolo itd. Auto od zawsze brrr i tu oprócz onomatopei nie moge wymusic zadnej werbalizacji. NIC. Baba nie mamy. Pisz dalej. Moja lista robi sie coraz bardziej kompletna:) Aaa i Franek naśladuje słonia : uuuuuuuuuuuuuuuuuuu osioł : iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :)
 
Beti cieszę się razem z Tobą, Aleks ma bogaty repertuar :tak::tak::tak: Nagrywaj i zapodaj nam tu jego umiejętności...

Pocieszam się, ze mam jeszcze parę miesięcy, żeby nadrobić z młodą, tylko ona strasznie wolno załapuje, np naśladownictwa w ogóle :-( ale ja ją będę męczyć dopóki się nie nauczy ;-)
 
Dorota jeśli nawet Aleks byłby bardziej do tyłu niż jest to bym się tym aż tak nie przejmowała
Mateusz jak był w jego wieku to nie potrafił połowy tego, wszystko wymuszał yaniem, płaczem i gestami
mówiłam Wam jak przyszła babka z MOPSu i myslała ze Mati też niepełnosprawny
A jak przyszły magiczne 3 latka to rozgadał sie jak przekupa na targu i teraz dziób mu się nie zamyka

Na wszystko przyjdzie czas:tak:
 
Betii super!!!! Ale "alibaba" bije wszystkie słowa!!!!!!!!!! Tak sobie myślę, że Alibabę już masz i 4 rozbójników też, no to jeszcze brakuje ci jakiśśśśśśśśś 36 jak dobrze wyliczyłam:-):-):-):-):-):-):-):-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D TO DO DZIEŁA
 
reklama
Do góry