reklama

alergia a materac do spania

Temat na forum 'Mały alergik' rozpoczęty przez zamyślona, 18 Lipiec 2011.

1. zamyślona

zamyślona Początkująca w BB

okazało się że syn-już nie taki mały- ma alergie na roztocza
    zaczynam rewolucję w domu, czyli walka z dywanami, bibelotami -czytaj zbieraczami kurzu itp
    lekarz zasugerował też zmianę materaca
    ale nie powiedział konkretnie na jaki go zmienić
    alergia dla nas to coś nowego, nie wiele jeszcze wiem a czas goni
    więc proszę o pomoc- jaki materac powinnam kupić aby zminimalizować rozwój roztoczy?

2. marysia868

marysia868 mama Macieja

polecam gryczano -kokosowy

3. reklama
  4. _louise_

_louise_ Fanka BB :)

jak dziecko juz nie jest takie male to moze kup jakis materac antyalergiczny niekoniecznie dla dzieci-jest dosc duzy wybor.do tego dokupilabym tez koldre i poduszke AA

5. Pompon

Pompon Zaciekawiona BB

A na jakim materacu teraz śpi?

6. zamyślona

śpi na tapczanie
    więc trudno określić co tam jest
    teraz zmieniamy cały pokój
    więc chcemy kupić coś co nie będzie niespodzianką
    juz jesteśmy po malowaniu ba nawet podłogi zmieniliśmy na panele które łatwio się myje

oczywiście może być juz pełnowymiarowe łóżko jak dla osoby dorosłej
    ale materac - dużo czytałam
    np o pokrowcach
    zaciekawił mnie taki
    Medicott Silver

Pokrowiec antyalergiczny ze specjalnie impregnowanej tkaniny Medicott, hamującej tworzenie i gromadzenie się niebezpiecznych pleśni. Medicott likwiduje pokarm roztoczy bez użycia substancji chemicznych szkodliwych dla środowiska. Utrzymuje swoje ochronne właściwości przez bardzo długi okres, bez zmniejszenia skuteczności. Możliwość prania w temp. do 60°C. Dodatkowa aplikacja Silver w pokrowcu działa antybakteryjnie oraz antystatycznie.

co o tym myślicie, ktoś z was używa materacy w takich specjalnych pokrowcach

7. MateracDoSpania.pl

MateracDoSpania.pl Początkująca w BB

Witam,

Jeśli chodzi o materac antyalergiczny dla małego dziecka, to najlepiej jak będzie miał ściągany pokrowiec do prania. Niestety nie znając wieku dziecka, wagi ani wzrostu nie jestem w stanie doradzić dobrze materaca.

Proszę o kontakt z nami, wtedy będziemy mogli doradzić materac:
    biuro@materacdospania.pl

8. el_medano

el_medano Początkująca w BB

Warto się naprawdę dobrze zastanowić przed kupnem materaca i porównywać oferty, bo to zakup na długie lata, a ceny dobrych materacy antyalergicznych też mogą dać nieźle po kieszeni Najważniejsze, żeby materac posiadał zdejmowany pokrowiec, żeby można było często go prać- to, niestety, konieczność w przypadku alergików. Sporo informacji o różnych typach materacy znalazłam też tutaj: Materac dla alergika i astmatyka / Kurz / Dom bez alergii / Wszystko o alergii - MojeAlergie.pl

9. gagatek84

gagatek84 Zaciekawiona BB

10. reklama
  11. zamyślona

naczytałam sie już tyle że i tak nic nie wiem
    a syn wraca od dziadków no i dalej z zakupem zwlekać juz nie mogę

pokrowiec zdejmowany to jest dla mnie oczywiste i logiczne
    ale co do środka
    a może lateks naturalny?

12. gagatek84

gagatek84 Zaciekawiona BB

Najlepiej lateksowy albo piankowy - taką dostałam radę alergologa. Nic naturalnego, żadne trawy itd.

Poleć forum