reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia a żłobek

Dołączył(a)
16 Maj 2008
Postów
2
Witajcie jeszcze raz. Czy są tu jakieś mamy dzieciaczków z alergią, które posyłaja swoje skarby do żłobka? Ja od przyszłego roku planowałam moją małą wysłać do żłobka, a tu w tym tygodniu okazało się, że jest uczulona na mleko! Nie wiem teraz, co robić. Czy w żłobkach przyjmowane są takie dzieci i zapewnia im się osobną dietę? Moze ktoś coś wie na ten temat?
 
reklama
Witaj!

Jestem mama brzdac uczulomego na bialko mleka krowiego, gluten i kakao. mlody co prawda nie chodzil do zlobka, ale od wrzesnia chodzi do przedszkola. znalazlam w opolu takie, ktore ma osobna kuchnie dla alergikow, gdzie panie pilnuja, zeby dzieciaczki nie czestowaly sie wzajemnie roznymi cudami...Pani Madzia gotuje tylko dla niego wg osobistego jadlospisu ;-) w dodatku do tego przedszkola alergicy przyjmowani sa w pierwszej kolejnosci!
ze zlobkiem powinno byc latwiej bo w czasie posilkow babelki sa bardziej pilnowane niz w przedszkolu... wiec glowa do gory i zacznij poszukiwania zlobka ;-) od razu powiedz ze mala ma alegrie, zeby potem nie bylo nieporozumien

pozdrawiam ;-)
 
Moje dziecko jest na Nutramigenie. Dostarczam puszki do żłobka razem z fakturą, a żlobek zwraca mi koszty.
Nie ma żadnego problemu, na pierwszym wywiadzie pani pytała, czy dziecko jest uczulone na cos jeszcze, czy tylko na mleko.
Dzieci alergicznych jest teraz tak dużo, że i dla żłobków i dla przedszkoli to norma.
Powodzenia
 
Dawidek chodzi do złobka juz dośc długo ... wczesniej nie było stwierdzenia alergi pokarmowej, niestety ale od zeszłego tygodnia ma wprowadzoną diete ... w złobku nie zrobili żadnych problemów ... doniosłam zaświadczenie od lekarza o trzymaniu diety ... w złobkach często sa dietetycy którzy pilnują jedzonka dzieci ... w grupie Dawdka jest jeszcze jedna dziewczynka, która ma diete ... oboje sa pilnowani pod tym względem :tak:
nic nie musimy dostarczać do złobka ... jedynie jak dziecko pije specjalne mleko, potrzebe jest dostarczenie recepty na to mleko ...
napewno wypytaj w złobku ... ale przważnie własnie jak pisała amania przy zapisie jest wywiad :tak:
 
Do góry