reklama

Alergia? Ale na co?

Od
9 Październik 2018
Postów
2
Odpowiedzi
0
#1
Witam! Ostatnio z moimi maluchami byliśmy przez cały weekend u babci. Po powrocie okazało się, że dzieciaki dostały jakiegoś uczulenia... Oczy zaczęły im strasznie łzawić i pojawiły się czerwone otoczki, do tego non stop kichają i mają kata. Nie mam pojęcia z czego może to wynikać. Moja mama trzyma w domu dwa koty, które bardzo brudzą... Wcześniej dzieci miały kontakt ze zwierzakami, ale jakoś nigdy nie pojawiały się takie skutki uboczne. Może ktoś z Was wie, co mogłoby spowodować takie objawy u moich chłopców?
 
reklama
Od
10 Styczeń 2015
Postów
2 910
Odpowiedzi
62
#2
U mojego brata w wieku ok 10 lat tak zaczęła się objawiać alergia na kocią sierść. Wystarczyło, że wszedł do pomieszczenia gdzie koty przebywały a zaraz miał czerwone oczy i kichał.
Ja bym przeczekała i po ustąpieniu objawów spróbowała zrobić prowokację - by potwierdzić lub wykluczyć alergię.
 

aniaslu

Administrator
Członek załogi
Od
14 Czerwiec 2004
Postów
1 772
Miasto
Warszawa
Odpowiedzi
36
#3
@Bolesia35 To może być alergia, ale niekoniecznie, zwłaszcza, że piszesz, że objawy pojawiły się po powrocie. Pytanie, czy alergen nie znajduje się w waszym domu. To może być również objaw infekcji, bo adenowirus może wywołać zapalenie spojówek i katar.
Na początek może wypierz wszystkie rzeczy, które mieliście u babci, jeśli to miałyby być koty, ich sierść lub pozostałości śliny , to problem powinien zniknąć.
 
Od
10 Październik 2018
Postów
2
Odpowiedzi
0
#4
Problemem nie musi być uczulenie na sierść kotów. Jestem właścicielką dwóch kudłaczy, które non stop się przekomarzają, przez co w całym mieszkaniu od czasu do czasu unosi się chmura kurzu. Utrzymanie czystości jest wręcz niemożliwe... A jak wiadomo w brudzie żyje wiele roztoczy, które mogą stanowić alergen. Dlatego według mnie powinnaś udać się z dziećmi do alergologa w celu ustalenia źródła objawów.
 
Od
9 Październik 2018
Postów
2
Odpowiedzi
0
#5
Zabrałam swoje maluchy do alergologa. Po szybkim teście wyszło, że to jednak alergia na roztocza. Wychodzi na to, że muszę wprowadzić kilka zmian w swoim mieszkaniu. Na razie jestem na etapie gruntownego sprzątania i poszukiwania pościeli antyalergicznej dla dzieciaczków. Wypady do babci musimy chwilowo odłożyć, aż objawy ustąpią. Dlatego zwracam się do Was z prośbą - jaką pościel wybrać? Nie znam się na tych wszystkich substancjach aktywnych, więc nie wiem na jaką się zdecydować. Z tego co widziałam w internecie jest sporo różnych ofert, a chciałabym wybrać najlepszą. Nie chcę zamawiać czegoś w ciemno.
 
Od
10 Październik 2018
Postów
2
Odpowiedzi
0
#6
Z tego co wiem, to moja siostra zamawiała od firmy alSOS i bardzo sobie chwaliła. Mówiła, że pościel jest rzeczywiście dobrego gatunku, a składnik aktywny działa jak trzeba. Zauważyłam też, że przestała kichać, oczy już jej tak nie łzawią, a wysypka na skórze prawie całkowicie zniknęła. Teraz czuje się znacznie lepiej i już tak nie narzeka, jak to zawsze bywało.
 
reklama
Od
21 Październik 2018
Postów
1
Odpowiedzi
0
#7
Ooo widzę, że jest tu poruszany temat, który także mnie dotyczy. Od dawna mam uczulenie na roztocza. W sumie jest to dość uciążliwe, ale można z tym żyć. Wystarczy stosować pewne wskazówki w życiu codziennym. MagdaHysz także znam firmę, o której wspomniałaś. Jednak ja czytam ich bloga z radami odnośnie tego jak skutecznie radzić sobie z alergią. Z uwagi na to, że współpracują z alergologami, to informacje tam zawarte nie są wyssane z palca. Tutaj link: Link do: Antyalergiczny.pl » Blog dla alergików , gdyby któraś z Was chciałaby się wdrążyć w temat.
 

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Znajdź chwilę dla siebie – konkurs z Dove na Dzień Kobiet

Zgłoszenia przyjmujemy do 21/03/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/03/2019

Test

Przetestuj laktator ręczny Akuku

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/02/2019

Konkurs

Konkurs z marką Humana. Mali odkrywcy ruszają w świat

Zgłoszenia przyjmujemy do 03/03/2019

Nowe pytania

Do góry