reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia czy co?

Aleksandra2296

Aktywna w BB
Dołączył(a)
10 Październik 2021
Postów
78
Hej mamusie. U mojej 2 miesięcznej córeczki nagle wyszły jakieś suche plamy, nie mam totalnie pojęcia z czego. Karmimy się mieszanie od początku. Nie wiem czy to alergia czy może któreś wasze dzieciątko tak miało i możecie powiedzieć co to? Takie suche plamki ma na rączkach w okolicach łokcia i na nóżkach na udach. Smaruje to linomagiem żeby natłuszczac ale nie pomaga, oliwka też nic nie daje. Zanim pójdę do lekarza chciałam się po prostu dowiedzieć czy może któraś z Was się z tym nie spotkała 😉
 

Załączniki

  • IMG_20220519_110517.jpg
    IMG_20220519_110517.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 259
reklama
Hej mamusie. U mojej 2 miesięcznej córeczki nagle wyszły jakieś suche plamy, nie mam totalnie pojęcia z czego. Karmimy się mieszanie od początku. Nie wiem czy to alergia czy może któreś wasze dzieciątko tak miało i możecie powiedzieć co to? Takie suche plamki ma na rączkach w okolicach łokcia i na nóżkach na udach. Smaruje to linomagiem żeby natłuszczac ale nie pomaga, oliwka też nic nie daje. Zanim pójdę do lekarza chciałam się po prostu dowiedzieć czy może któraś z Was się z tym nie spotkała 😉
Dziecka, zwłaszcza tak małego, lepiej nie diagnozować z obcymi ludźmi bez odpowiedniego wykształcenia. Dodatkowo na podstawie zdjęcia. Idź z córką do lekarza.
 
Hej mamusie. U mojej 2 miesięcznej córeczki nagle wyszły jakieś suche plamy, nie mam totalnie pojęcia z czego. Karmimy się mieszanie od początku. Nie wiem czy to alergia czy może któreś wasze dzieciątko tak miało i możecie powiedzieć co to? Takie suche plamki ma na rączkach w okolicach łokcia i na nóżkach na udach. Smaruje to linomagiem żeby natłuszczac ale nie pomaga, oliwka też nic nie daje. Zanim pójdę do lekarza chciałam się po prostu dowiedzieć czy może któraś z Was się z tym nie spotkała 😉
U nas tak zaczęła się alergia na bmk i azs . Od takiej suchej niegojącej się ranki na łokciu ok. 4 miesiąca karmiłam wtedy tylko mm. Oczywiście nie powiem Ci czy u Was to samo , skonsultuj to z pediatrą😉 a to tego czasu smaruj to emolientami kilka razy dziennie. Można na noc robic opatrunki z grubą warstwą emolientu.
 
U nas tak zaczęła się alergia na bmk i azs . Od takiej suchej niegojącej się ranki na łokciu ok. 4 miesiąca karmiłam wtedy tylko mm. Oczywiście nie powiem Ci czy u Was to samo , skonsultuj to z pediatrą😉 a to tego czasu smaruj to emolientami kilka razy dziennie. Można na noc robic opatrunki z grubą warstwą emolientu.
Dziękuje bardzo. Oczywiście, pójdę też do pediatry ale jak leczyła Pani te bmk i azs? Maści jakieś specjalne przepisał doktor, zmianę mleka czy jak?
 
U nas tak zaczęła się alergia na bmk i azs . Od takiej suchej niegojącej się ranki na łokciu ok. 4 miesiąca karmiłam wtedy tylko mm. Oczywiście nie powiem Ci czy u Was to samo , skonsultuj to z pediatrą😉 a to tego czasu smaruj to emolientami kilka razy dziennie. Można na noc robic opatrunki z grubą warstwą emolientu.
Nawilżanie i natłuszczanie nie na każdą zmianę pomoże. A wręcz może zaszkodzić i zacznie się zaogniać i parać. Niektóre zmiany wyglądające na suche aby zaleczyć trzeba, wbrew temu co się wydawaje, zasuszac.
 
Dziękuje bardzo. Oczywiście, pójdę też do pediatry ale jak leczyła Pani te bmk i azs? Maści jakieś specjalne przepisał doktor, zmianę mleka czy jak?
Właściwie to cały czas się z tym borykamy ma 14 miesiecy. Ten łokieć udało nam się wyleczyć dopiero antybiotykiem bo później sączyła mu z niego ropa . Tak lekarze zapisują maści że sterydami tym się smaruje , mleko też zmienialiśmy a ostatecznie skończyliśmy u dermatologa i alergologa tam dostałam maści które bardzo nam pomogły i krople na uczulenie. Generalnie u nas tą alergia bardzo mocno sie rozwinęła i to niestety nie tylko na mleko ale widzę że pomału wyrasta z tego. Życzę aby u was przeszło to łagodnie albo okazało się to czym innym i szybko znikło 😉 jale warto byc czujnym i szybko reagować.
 
U mojego synka działało zasuszanie, emolienty, różne próbowaliśmy, pogarszały stan skóry. Trzeba do lekarza, żeby nie zaszkodzić bardziej.
To maleństwo jeszcze. 🥺
 
reklama
U mojego synka działało zasuszanie, emolienty, różne próbowaliśmy, pogarszały stan skóry. Trzeba do lekarza, żeby nie zaszkodzić bardziej.
To maleństwo jeszcze. 🥺
Właśnie o tym mówię. Różne rzeczy widziałam. Pogorszy jest łatwo, gorzej później z tego wyjść. Zupełnie nie rozumiem po cholerę robić coś na własną rękę bo komuś w internecie pomogło, a później ciapać dziecko sterydem i antybiotykami. Jak można iść do lekarza i być może pomoc dziecku zwykłym kremem.
 
Do góry