reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia czy jej brak

Dołączył(a)
7 Luty 2013
Postów
7
witam.moje 5 letnie dziecko ma problemy ze skóra praktycznie od urodzenia. Przeszło dwukrotnie badania krwi – bo pierwsze badanie nic nie wykazało- zadnego uczulenia. Drugie z reszta tez- ale wysypka jest na pewno związana z bialkiem i mlekiem. Czy możliwe jestze dziecko ma złe lekarstwa .. czy będzie musiało je brac już całe zycie? Udac się na testy skórne? Będą bardziej wiarygodne niż krwi? Bo już nie chce bardziej meczyc i stresować dziecka. Z góry dziękuję za odpowiedź
 
reklama
Mój syn co prawda ma rok, ale od urodzenia ma problemy także ze skórą. Niby ma skazę białkową, ale tez tak dziwnie, bo mleko uczula, ale np. ser biały, śmietana nie...pije syrop od kiedy skończył 5m.
I skóra raz ma się lepiej, a raz gorzej., było tak że kilka tygodni na samym mleku był i nadal miał wysypki. Teraz zimowo, to jest lepiej. Ja to wiąże z tym, że ma azs po prostu i tak może zostać długi czas, albo zaniknie i nie ma alergii. Bo wiele razy prowokowałam go niby uczulającym jedzeniem i nic..a testów jeszcze nie robię, bo wyjdą niemiarodajne, ale 5letniemu dziecku jak najbardziej można zrobić.
 
z alergiami jest bardzo cięzko, zwłaszcza u małych dzieci.
Zazwyczaj testy z krwi sa bardziej wiarygodne wiec jeśli nic teraz nie wyszło odpuściłabym badania skórne.

Niektórzy wspomagają sie badaniami bioenergoterapeutycznymi .. o ale to już musi być dobrze przemyślana decyzja , zwłaszcza , ze lekarze medycyny tradycyjnej raczej nie biora takich wyników pod uwagę.

I jeszcze pytanie skąd masz pewność , że to reakcja na białka mleka?
Byłaś u dermatologa, może to rodzaj AZS?

często też przy pasożytach na skórze dziecka pojawiają sie wykwity.

To co mozesz zrobić to konsultować sie nadal z alergologiem, dermatologiem , zrobic badania w kierunku wykluczenia pasozytów. Poza tym obserwować w jakich okresach wysypka dokucza bardziej i kiedy sie pojawia.
Notować dietę dziecka.

tu masz parę artykułów, które moze podpowiedza Ci jaięs rozwiązania
Wysypka towarzysząca chorobom - bbEdukacja

Alergia na białka mleka krowiego (CMA - cow milk allergy) - bbEdukacja

Alergie, krótki podział i opis - bbEdukacja
 
Właśnie, warto zrobić badanie kału w kierunku pasożytów (owsiki, lambie). Wystarczy zanieść do lokalnego laboratorium kał dziecka w pojemniczku - badanie ok. 12zł. Robaki bardzo często powodują różnego rodzaju wysypki skórne. Ponadto polecam zrobienie posiewu kału na grzyby (m.in.candidia). W googlach dużo informacji na ten temat. Może wywoływać u dzieci wysypki mylone z alergią lub zaostrzać azs. Badanie drogie, bo bez skierowania ok. 35zł, ale myślę że warto skoro dziecku nie wychodzą alergie z krwi.
 
co do testów z krwi, to zależy od laboratorium. mi polecono zrobić w 8 miesiącu. zrobiłam testy ige (na alergie) i okazało się, że dziecko nie ma na nic alergii. natomiast wyszła nietolerancja mleka krowiego i białka kurzego w testach igg (na nietolerancje).
 
Witam,
Wskazana jest wizyta u specjalisty alergologa i wykonanie diagnostyki alergologicznej, która odpowie czy i na co dziecko jest uczulone. Dopiero wtedy możliwe jest skuteczne leczenie dziecka.
Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska
 
Do góry