reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia czy trądzik niemowlęcy?

Moja córka miała podobną wysypkę i u nas był to trądzik. Zniknął po 2-4 tygodniach, dokładnie nie pamiętam. Nam wtedy jeszcze pediatra powiedział, że możemy smarować buzię kremem Mediderm - nie zaszkodzi, a może pomóc (ale myslę, że dużego znaczenia ten krem nie miał).
A, i moja córka miała koło miesiąca jak ja wysypało, czyli podobnie jak u Ciebie.
 
reklama
U mojej córki też wystąpił taki trądzik jak miała kilka tyg. Bardziej widoczny podczas płaczu np. Zniknął po paru tyg.
 
Dzisiaj wysypka przybrała postać takich pojedyńczych punkcików, i jakby było jej mniej.

Dziękuję za każdą odpowiedź!! :happy2:
 

Załączniki

  • IMG_20171219_144248.jpg
    IMG_20171219_144248.jpg
    186,8 KB · Wyświetleń: 446
  • IMG_20171219_144303.jpg
    IMG_20171219_144303.jpg
    293,1 KB · Wyświetleń: 425
Witam,
Moja mała ma 7 tyg. od 4 tyg życia pojawiły się takie czerwone krostki - miał to być trądzik niemowlęcy . Było co raz gorzej, na polikach pojawiły się takie placki czerwone , szorstkie oraz wysypka na ciele ale nie dużo. Stwierdzono Egzme. Dostałam dla małej emoliemt do kąpieli oraz zerocream i skóra na policzkach jest teraz super. Na ciele pozostały jeszcze pojedyncze krostki. Lekarz powiedziała, że póki co trzeba obserwować i narazie nie ma co mówić o alergii na mleko. Ja się obawiam że to może być to. Ojciec dziecka też ma Egzme i alergie.
 
Do góry