reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia czy trądzik

Od czasu kiedy miał wysypkę i zmieniłam mleko na ha problemy zniknęły i kupki są normalne. Czyli raczej nie ma skazy bo kupowałam zwykle ha mleko a nie dla alergików. Teraz ostatnie półtorej tygodnia pil mm syneo z nutrilon. Refluks potwierdziło nam dwóch lekarzy, synek się nie drapie i jak Narazie od doby pije same mm zwykle. A ulewa po każdym mleku z powodu ostrego refluksu który raczej odziedziczył. Czyli zostaje nam jedynie obserwacja. Dziękuję post był pomocny pozdrawiam
Mam nadzieję, że to z innych powodów pojawila sie wysypka, czasami może to byc zmiana proszku, jakis kosmetyków, czy wlasnie nasilajacy sie trądzik. Przypomnialam sobie jeszcze, ze z takich charakterystycznych objawow u mojego byly tez wieczne problemy z brzuchem. Ciągle mial wzdęcia, kolki, jak nie spal to ptaktycznie wiekszosc czasu plakal, po 2-3 h w nocy przerwy. Lekarze mówili, ze to kolki, niedojrzaly uklad pokarmowy i na pewno po części tez prawda, ale z perspektywy czasu sądzę, ze mleka różne tez podraznialy mu brzuch i nasilaly wzdęcia, problemy z nieregularna kupka (czasami 5 razy dziennie, a innym razem 5 dni przerwy i tak w kółko). Do tego nasilala mu sie ciemieniucha ok. 4 misesiaca, ale z tym tez nie ma reguly.
Na krostki jak juz pojawiają sie to warto smarować emolientem natluszczajacym (moze byc np. Dexeryl, Cetaphil, cos z La Roche itd., do kapieli tez mozna dawac emolienty).
A tak jako ciekawostka powiem, ze alergia moze tez miec różne stopnie i np. jak jest niski stopień to objawy bywaja niejednoznaczne, raz sa mniejsze lub większe co moze byc mylące

Zdrówka dla Was i oby juz nie bylo wiecej z tym problemów😉
 
reklama
Mam nadzieję, że to z innych powodów pojawila sie wysypka, czasami może to byc zmiana proszku, jakis kosmetyków, czy wlasnie nasilajacy sie trądzik. Przypomnialam sobie jeszcze, ze z takich charakterystycznych objawow u mojego byly tez wieczne problemy z brzuchem. Ciągle mial wzdęcia, kolki, jak nie spal to ptaktycznie wiekszosc czasu plakal, po 2-3 h w nocy przerwy. Lekarze mówili, ze to kolki, niedojrzaly uklad pokarmowy i na pewno po części tez prawda, ale z perspektywy czasu sądzę, ze mleka różne tez podraznialy mu brzuch i nasilaly wzdęcia, problemy z nieregularna kupka (czasami 5 razy dziennie, a innym razem 5 dni przerwy i tak w kółko). Do tego nasilala mu sie ciemieniucha ok. 4 misesiaca, ale z tym tez nie ma reguly.
Na krostki jak juz pojawiają sie to warto smarować emolientem natluszczajacym (moze byc np. Dexeryl, Cetaphil, cos z La Roche itd., do kapieli tez mozna dawac emolienty).
A tak jako ciekawostka powiem, ze alergia moze tez miec różne stopnie i np. jak jest niski stopień to objawy bywaja niejednoznaczne, raz sa mniejsze lub większe co moze byc mylące

Zdrówka dla Was i oby juz nie bylo wiecej z tym problemów😉
Dziękujęmy ☺️ przyznam że maly ma za chwilę 3 miesiące i miał już różne mleka też nikt nie poinformował mnie że trzeba przechodzić stopniowo. Najpierw po odstawieniu od piersi było Nestle zwykle i dostał tej wysypki i też mieliśmy kolki i ta wysypkę właśnie. I przez półtorej miesiąca miałam różne typu ha i na łatwiejsze kupowanie. Od niedzieli pije nutrilon i nic się nie dzieje. Również pozdrawiam i zdrówka życzę ☺️☺️
 
Do góry