reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia czy trądzik

Dołączył(a)
15 Czerwiec 2021
Postów
12
Hej. Przepraszam jeżeli temat już był ale mam problem z moim 3 miesięcznym maluchem, mianowicie karmiłam piersią tylko miesiąc musiałam z powodu refluksu przejść na mm, kupiłam mleko Nestle little step jak miał miesiąc i po tym wyskoczyła mu wysypka. Jesteśmy z Holandii , więc poszliśmy do lekarza to stwierdził egzemę kazał zmienić mleko i kupiliśmy mleko na łatwe gazy i kupy bo też miał ogromne zaparcia. Pil mm z różnych marek, nutrilon, hero baby wszystkie były ha i zagęszczam z powodu refluksu. Przedwczoraj kupiłam zwykle mleko żeby sprawdzić czy ma skazę białkowa i jak Narazie nic mu nie wyskakuje i kupka też jest ok
. Powiedzcie mi proszę z waszych doświadczeń czy to była egzema czy skaza dodam że na tych mm ha pojawiła się dwa razy kupa z krwią i śluzem. A co najważniejsze na tych mm wyczytałam że tylko zmniejszają ryzyko alergii na skazę. Wysyłka była tylko na buzi i uszach
 

Załączniki

  • received_399400665068243.jpeg
    received_399400665068243.jpeg
    98,5 KB · Wyświetleń: 275
reklama
U mojego synka po zwykłym mleku modyfikowanym pojawiały się takie czerwone suche "placki" - zupełnie inaczej niż na tym zdjęciu. Ja bym zatem obstawiała trądzik niemowlęcy.
A może u Was też jest dostępny w aptece - Gastrotussbaby (albo jakoś podobnie się to pisało) - podaje się go po jedzeniu i ma tworzyć jakby "korek", by jedzenie się nie wracało.
No i trzeba pamiętać, że małe brzuchy się około 2 tygodni przyzwyczajają do nowego mleka.
 
Hej. Przepraszam jeżeli temat już był ale mam problem z moim 3 miesięcznym maluchem, mianowicie karmiłam piersią tylko miesiąc musiałam z powodu refluksu przejść na mm, kupiłam mleko Nestle little step jak miał miesiąc i po tym wyskoczyła mu wysypka. Jesteśmy z Holandii , więc poszliśmy do lekarza to stwierdził egzemę kazał zmienić mleko i kupiliśmy mleko na łatwe gazy i kupy bo też miał ogromne zaparcia. Pil mm z różnych marek, nutrilon, hero baby wszystkie były ha i zagęszczam z powodu refluksu. Przedwczoraj kupiłam zwykle mleko żeby sprawdzić czy ma skazę białkowa i jak Narazie nic mu nie wyskakuje i kupka też jest ok
. Powiedzcie mi proszę z waszych doświadczeń czy to była egzema czy skaza dodam że na tych mm ha pojawiła się dwa razy kupa z krwią i śluzem. A co najważniejsze na tych mm wyczytałam że tylko zmniejszają ryzyko alergii na skazę. Wysyłka była tylko na buzi i uszach
 
Nie wiem czy jest to dostępne w aptece. Dziwi mnie to na tej buzi bo pil zwykle mm i wyszła wysypka, zmieniłam na mleko ha i po około tygodniu dalej to miał a lekarz dał mi taką maść natłuszczająca na to bo to było bardzo mocno suche i po dwóch dniach smarowania mu to zeszło całkowicie. I stwierdził egzemę kazał zmienić mleko z zwykłego na ha i pil je do przedwczoraj. Chciałam sprawdzić czy po zwykłym mm z białkiem dostanie wysypki i Od wczoraj piję nutrilon - odpowiednik polskiego Bebilon i nic, kupka ok i ani śladu jakiejś wysypki
 
Trądzik z reguly mija sam i natłuszczać nie trzeba, aby przemywac. Jesli pojdzie w tą strone co powinno a z reguly tak jest.. a zmiana mleka moze sie tylko nakladac na ten czas znikania.😄
Co nie zmienia faktu ze alergia moze wystąpić. Nie teraz to później.
 
Rozumiem tyle że już tą wysypka nie wróciła więcej. A czy może któraś z was ma doświadczenie z ulewaniem ? Mój synek po każdym mleku ulewa , mleko jest zagęszczone bo ma refluks miałam już różne mleka i osobno zagęszczacz miałam też już mleko zagęszczone ar
 
Mój ma 8 lat i nadal refluks ma. Jemu pomaga debridat.
Ale do 1r.ż. dojrzewać może układ pokarmowy i takie ulewania mogą się zdarzać. Jednak zalecam wizytę u gastrologa, bo może trzeba wspomóc się lekami.
 
U mojego synka tak wyglądały pierwsze wysypki w wieku około 2 miesięcy. Na początku krostki byly tylko na policzkach, czole i stopniowo znikaly. Z czasem (po 3 miesiacu i dalej) krostki zaczęły przeksztalacac sie w taką suchą skórę z czerwonymi plackami. Ulewal mi od poczatku bardzo duzo, miewal chlustajace wymioty. U niego pierwsza alergolog zbagatelizowala sprawe, tez mówiła ze to trądzik niemowlęcy, wymioty to pewnie refluks, żeby ewentualnie dac mu mleko typuHa, na ulewanie jakis środek zageszczajacy itd. Tyle ze usg nie potwierdzilo refluksu, a po mlekach Ha ulewal jeszcze bardziej niz po zwykłym Bebiko. Z czasem wysypki nasilily sie i objely rączki, plecy, a po twarzy synek bardzo drapal sie, az do krwi czasami. To juz bylo ewidentnie AZS a nie żaden trądzik. W wieku ok. 8 miesiecy inna alergolog zlecila mu badabia krwi na podstawowe alergeny i wyszla mu ta skaza. Badania w tym wieku moga byc niemiarodajne podobno,ale tutaj lekarz nam zlecila i potwierdzilo sie.

Mogę doradzic tylko obserwowanie dziecka i czy cos dzieje się z jego skóra, czy drapie sie, czy ulewa więcej po danym mleku czy nie. Jesli to skaza bialkowa to nic nie da podawanie mlek hipoalergicznych typu ha, bo one maja tylko większą hydrolize bialek mleka, ale nadal je maja. Przy skazie sa mleka dla alergików, ja np. daje Bebilon Pepti DHA lub Syneo (dla niemowląt z alergia na bialka mleka krowiego).
 
U mojego synka tak wyglądały pierwsze wysypki w wieku około 2 miesięcy. Na początku krostki byly tylko na policzkach, czole i stopniowo znikaly. Z czasem (po 3 miesiacu i dalej) krostki zaczęły przeksztalacac sie w taką suchą skórę z czerwonymi plackami. Ulewal mi od poczatku bardzo duzo, miewal chlustajace wymioty. U niego pierwsza alergolog zbagatelizowala sprawe, tez mówiła ze to trądzik niemowlęcy, wymioty to pewnie refluks, żeby ewentualnie dac mu mleko typuHa, na ulewanie jakis środek zageszczajacy itd. Tyle ze usg nie potwierdzilo refluksu, a po mlekach Ha ulewal jeszcze bardziej niz po zwykłym Bebiko. Z czasem wysypki nasilily sie i objely rączki, plecy, a po twarzy synek bardzo drapal sie, az do krwi czasami. To juz bylo ewidentnie AZS a nie żaden trądzik. W wieku ok. 8 miesiecy inna alergolog zlecila mu badabia krwi na podstawowe alergeny i wyszla mu ta skaza. Badania w tym wieku moga byc niemiarodajne podobno,ale tutaj lekarz nam zlecila i potwierdzilo sie.

Mogę doradzic tylko obserwowanie dziecka i czy cos dzieje się z jego skóra, czy drapie sie, czy ulewa więcej po danym mleku czy nie. Jesli to skaza bialkowa to nic nie da podawanie mlek hipoalergicznych typu ha, bo one maja tylko większą hydrolize bialek mleka, ale nadal je maja. Przy skazie sa mleka dla alergików, ja np. daje Bebilon Pepti DHA lub Syneo (dla niemowląt z alergia na bialka mleka krowiego).
Od czasu kiedy miał wysypkę i zmieniłam mleko na ha problemy zniknęły i kupki są normalne. Czyli raczej nie ma skazy bo kupowałam zwykle ha mleko a nie dla alergików. Teraz ostatnie półtorej tygodnia pil mm syneo z nutrilon. Refluks potwierdziło nam dwóch lekarzy, synek się nie drapie i jak Narazie od doby pije same mm zwykle. A ulewa po każdym mleku z powodu ostrego refluksu który raczej odziedziczył. Czyli zostaje nam jedynie obserwacja. Dziękuję post był pomocny pozdrawiam
 
reklama
Do góry