reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia i astma oskrzelowa - alternatywne metody leczenia

marika_

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Lipiec 2010
Postów
57
witam, synek ma obecnie 22 miesiące, jest alergikiem, pozostaje na diecie bezmlecznej na Bebilonie Pepti 2, alergia pojawiła się w wieku około 2 miesiąca. Dodam, że mąż też jest alergikiem - pylki traw drzew i zboz, w dziecinstwie byl astmatykiem. Przez ostatnie pół roku bylismy z malym 3 razy w szpitalu - obturacyjne zapalenie oskrzeli, ostatecznie lekarze stwierdzili astme oskrzelowa - na co dzien stosujemy inhalaxcje z pulmicortu, przy pogorszeniu berodual, poza tym zadnych lekow. jednak zaznacze że na co dzien syn nie ma zadnych objawow astmy - nie ma zadnych dusznosci po bieganiu itp - jedynie dusznosci byly 3 razy przy przeziebieniu - zapalenie oskrzeli.
Synek ma takze atopowe zapalenie skory, rok temu bylo fatalnie, ale teraz jak dla mnie jest dobrze- czasem są zmiany, ale miejscowe, nie tak zaostrzone. Nasza alergolog mowi, ze na tazie nie ma sensu powtarzac testow z krwi.
zmiany zaostrzyly sie rowniez po rybie, ktorej takze od tego czasu nie dostaje, poza tym wydaje mi sie, że uczula go marchew - w kupce są jej jakby nieprzetrawione kawałki

zastanawiam sie nad jakims leczeniem alternatywnym- niekonwencjonalnym
duzo czytalam na ten temat

myslalam o wprowadzeniu do diety mleka koziego (duzo sprzecznych informacji na temat uczulania)- nie wiem czy to dobre rozwiazanie.
poza tym czy faktycznie nie ma sensu robic testow?
jaki sens ma robienie inhalacji na co dzien, skoro nie ma objawow astmy, a w dodatku inhalacje nie zapobiegly pobytowi w szpitalu i kolejnemu obturacyjnemu zapaleniu oskrzeli.?
 
reklama
Znane nam leki, niestety.
Pamiętaj o przepłukaniu jamy ustnej po pulmicorcie, a przy inhalacjach z berodualu osłaniaj oczy dziecku (ryzyko jaskry o czym w ulotce) leku.
Też szukam alternatyw.
Homeopatia?
Co możesz polecić do przeczytania?
 
VEGA MEDICA » Dieta bez mleka krowiego
dowiedzialam sie paru nowych rzeczy

dzis kupilam ksiazke "leczyc czy wyleczyc" - same pozytywne opinie w internecie, nie wiem czy bedzie cos o alergii i astmie, jak dostane i rpzeczytam to napisze;)
poza tym czytalam opinie o lekarzach homeopatach - tam bylo kilka wzmian o aqstmie oskrzelowej, ale sama jeszcze u takiego lekarza nie bylam... mam nadzieje ze synek wyrosnie;)
 
Witam. Proszę zauważyć, że syn codziennie przyjmuje leki, dlatego nie ma objawów choroby. Aby powiedzieć, że ktoś jest zdrowy musi być bez leków i bez objawów. Wtedy mamy pewność, że nie ma choroby. Natomiast jak syn przyjmuje leki, to widocznie lekarz na podstawie objawów klinicznych i badań uznał to za wskazane. Możliwe, że po odstawieniu leków objawy powrócą. Testy można powtórzyć zawsze, o ile państwo czy lekarz widzą taka potrzebę. Pozdrawiam, dr nauk med. Marzena Gajewska.
 
Do góry