reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na białko mleka krowiego i gluten

reklama
Ja niedawo robilam testy na alergie mojej prawie 5cio miesiecznej córce w gabinecie biorezonansu w Szczecinie. Z ok 90 alergenow wyszlo ze Maja ma uczulenie na fasole, białko mleka krowiego, laktoze, wolowine i cielecine. Odczulalismy ja na bialko mleka krowiego, teraz jeszcze przez 2 tygodnie Maja bedzie jadla mleko pepti, ale mysle ze niedlugo sprobuje jej wprowadzic hipoalergiczne, zeby sprawdzic czy alergia przeszla i by znow dziecka nie przebialkowac, zanim Maja dostala Aptamil Pepti, jadla NAN HA no i niestety wyszla alergia na laktoze, bo wiadomo bialko juz w tym HA jest rozbite. Jestem dobrej mysli, poki co nie podawalam jej nic oprcz mleka, ale dzis dalam jej pierwszy raz marcheweczke.
 
Dziewczyny powodzenia u nas nawet marchewka uczulała, jak sobie przypomnę te selekcje co dać a co wykluczyć, to porażka bo nie było żadnej reguły np masło nie uczulało a już serek tak. Uważajcie na dodatki orzechów i kakao.Moja mała ma ponad 2 lata i teraz niby mniej ją sypie do tej pory na Bebilonie Pepti (jedna butla na dobranoc) i je jogurt naturalny danonki i od czasu do czasu pije mleko zwykłe i niby nic się nie dzieje ale gdy tylko zje coś z kakao (słodycze) to ją jeszcze sypie, alergolog kazał poczekać z testami bo póki co nie są miarodajne, nadal selekcja pokarmów tylko że moja mała nie chce jeść wogóle owoców i warzyw i tu niestety jest problem bo za nic nie daje się przekonać i wtedy trudno uzupełnić wiataminy w i tak okrojonej diecie.Powodzenia i pocieszające jest to że z alergii się wyrasta.
 
hej drogie mamusie, może wy mi pomozecie.. mój synuś ma dokładnie 7 miesięcy, alergik- białko mleka krowiego ( jest na bebilonie pepti) i niedawno okazało się ze na gluten;/;/ nie wiem co dawac mu do jedzienia. brakuje mi pomysłów na posiłki w ciagu dnia. lekarz zalecił tylko 2x dziennie mleko, a to mały głodomor i bez jedzienia wytrzymuje max 2-3 godz.
dostaje tez kaszke sinlac, obiadki gotuję sama ( kurczak, marchew, ziemniak, por, pietruszka) deserek ( jabuszko, banan, gruszka z ugotowanym ryzem) ale co dalej?? daje też flipsy.
macie jakies pomysły na dania i przekąski bezglutenowe??
 
Ja niedawo robilam testy na alergie mojej prawie 5cio miesiecznej córce w gabinecie biorezonansu w Szczecinie. Z ok 90 alergenow wyszlo ze Maja ma uczulenie na fasole, białko mleka krowiego, laktoze, wolowine i cielecine. Odczulalismy ja na bialko mleka krowiego, teraz jeszcze przez 2 tygodnie Maja bedzie jadla mleko pepti, ale mysle ze niedlugo sprobuje jej wprowadzic hipoalergiczne, zeby sprawdzic czy alergia przeszla i by znow dziecka nie przebialkowac, zanim Maja dostala Aptamil Pepti, jadla NAN HA no i niestety wyszla alergia na laktoze, bo wiadomo bialko juz w tym HA jest rozbite. Jestem dobrej mysli, poki co nie podawalam jej nic oprcz mleka, ale dzis dalam jej pierwszy raz marcheweczke.

w życiu nie słyszałam żeby takim malcom ktoś robił testy, rozumiem badanie z krwi na przeciwciała to tak, ale testy?? O odczulaniu już nie wspominając. Miarodajne są dopiero po 3 roku życia. Nie wiem co za lekarz Wam zlecił. Moja córka miała niby na mleko krowie alergię, na laktozę na cholera wie co. Do 2,5 rż wciąż uważaliśmy co jej dajemy, pepti pluła na odległość, a szkoda, że lekarz nie zlecił nam panelu pediatrycznego. Od razu byśmy wiedzieli ( a dziecko miało zmiany skórne już od 7 doby zycia) co jej dolega, że to alergia na roztocza a nie na żadne białko czy marchewkę itp. Najlepiej od razu zrobić testy z krwi, przynajmniej wiadomo w jakim stopniu i na co dziecko ma uczulenie.
 
No wlasnie a ja slyszalam ze z krwi tez nie sa w 100% pewne, poza tym te testy nie byly takie straszne jak ci sie wydaje, zaden lekarz mi tego nie zlecil, zrobilam to dla wlasnej wiedzy, Maja miala kolki i skore atopowa, dostawala mleko hipoalergiczne, ale i to nie pomoglo, przeszlismy na pepti, teraz przynajmniej wiem co moge jej dawac a co nie. jedna znajoma mi powiedziala ze robili jej testy na reku, nakluwali, wyszlo ze jest uczulona na cos tam, a jak jej zrobili z krwi dla potwierdzenia to wyszlo jej ze jest zupelnie zdrowa, no i w co tu wierzyc? Test wyglada tak ze dziecko z mama trzyma w jednej rece elektrode a druga raczke do srodkowego palca przyklada taka jaby igle i tylko przeklada odczynniki z alergenami. A odczulanie 3 sesje po 12 min, dziecko z mama trzyma dwie kule mosiezne i tyle. Ja slyszalam ze to dobre jest, a jesli sie nie udalo to strace 160 zl i tyle.
 
Do góry