reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na białko mleka krowiego/ rozszerzanie diety

Najgorsze jest to, że to nawet nie pediatrzy, tylko neonatolodzy masowo polecają rozszerzać dietę wcześniakom tak wcześnie.
Ja sobie nie wyobrażam, że ktoś mi za miesiąc powie, że mam już rozszerzać dietę.
dokładnie, neonatolog powinien mieć wiedzę na ten temat, mi po prostu ręce opadły po dzisiejszym telefonie, ja byłam pewna że rozszerza się dietę kiedy dziecko jest na to wyraźnie gotowe, jedne złapią później a inne wcześniej ale ostatnio zgłupiałam totalnie.
 
reklama
dokładnie, neonatolog powinien mieć wiedzę na ten temat, mi po prostu ręce opadły po dzisiejszym telefonie, ja byłam pewna że rozszerza się dietę kiedy dziecko jest na to wyraźnie gotowe, jedne złapią później a inne wcześniej ale ostatnio zgłupiałam totalnie.
wczesniakom również się zaleca rozszerzać dietę od 6 msc. Nie wcześniej. Przeraża mnie to jak lekarze teraz na siłę chcą rozszerzać dietę dzieciom jak najszybciej.... :(
 
Wiecie co ja chyba zmienię tego lekarza, zadzwoniła do mnie neonatolog bo w zeszły poniedziałek robiliśmy gospodarkę i morfologie, mocz, ferrytyne, wyniki super witamina D w normie, żelazo też super, wyszliśmy z anemi Ale lekarz stwierdził po moczu że Bartka organizm ogranicza fosfor i że trzeva kaszkę ryżowa włączyć i mięso 😑😑 mimo że tłumaczyłam że Bartek nie jest gotowy na RD to i tak mówiła że nam spróbować za tydzień w takim razie...
Moja znajoma urodziła w 34tc. Wiesz co poleciła jej położna dla 4tygodniowego dziecka? Herbatki koperkowe, melisse i coś jeszcze. Jak ja to usłyszałam to aż się zastanawialam co mogę zrobić żeby ta położna do mnie nie przychodziła. Z tej samej przychodni co ja będę zapisywała moje dziecko.
 
Cześć dziewczyny, czy jest tu jakas mama która karmi swoje dziecko bebilon pepti syneo? Aktualnie jesteśmy na 5 puszce i fakt, problemy z brzuchem oraz bulgotanie podczas jedzenia przeszło tylko zauważyłam że tego mleka je o wiele mniej, wcześniej byliśmy na hipp bio combiotik i mimo alergii jadł po 8 razy a dobę mniej więcej 130 ml na butelke a teraz 6 max 7 razy i to po 100 ml, tyje około 22 gram na dobę więc dolna granica ale więcej mu nie wcisnę bo ulewa, czy wasze maluszki też jadły mniej tego mleka?

Oraz kiedy zdecydowałyście się na rozszerzanie diety? Bartek 19 czerwca będzie mieć 5 miesiący urodzeniowych/ 3 miesiące korygowane 10 czerwca, wszyscy lekarze mówią mi że przy rozszerzaniu diety patrzymy na wiek urodzeniowy No i okej, ładnie trzyma główkę widzę że się interesuje powoli jedzeniem ale zastanawiam się kiedy najlepiej zacząć? Co podawałyście pierwsze? Jak to wszystko wyglądało? Lekarze już trochę mnie naciskają na to i rodzinny i neonatolog.
Syn ma 9 miesięcy, korygowane niecale 8. Syneo jadł mniej, tak jakby... w koncu mogl wykorzystać wszystko, co bylo w mleku🙂 Rd od konca 6 mca kalendarzowego. Urodzony z hipotrofią, super przybiera, dlatego odpuściłam kaszki. Weszlam w warzywa, potem owoce, potem mieso, ryby, jajo, teraz kończe gluteny. Jest wiecej roboty, bo kazdy nowy skladnik wprowadzam jeden na dzień, zeby wyłapac ewentualną alergię.
 
No właśnie dlatego się dziwię ze lekarze już mnie naciskają, ja też uważam że może to być za wcześniej, chciałabym poczekać aż chociaz zacznie siadać sam ale mówią mi że za mało tyje i że teraz jeszcze będzie zwalniać z tyciem i żebym zaczęła mu dawac, myślę że poczekamy.
Syn ma 9 kalendarzowych. Rozwoju ruchowego juz nie muszę korygowac, a nadal nie siada🙂 Aktualnie staje w czworaki, usiadzie pewnie z czworakow. Rozszerzalam na kolanie, zgodnie z instrukcją fizjoterapeuty.
 
Do góry