reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na gluten kilka kupek dziennie

Basiekk

Mama Filipa :P
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2009
Postów
16
Mój synek od kilku miesięcy ma problemy z zasypianiem, nawet podczas snu budzi się z płaczem. Jest nadpobudliwy i bardzo płaczliwy.
Kupki od 9 miesiąca oddawał 3 razy dziennie, jednak od jakiegoś czasu robi kupki nawet do 6 razy dziennie po każdym posiłku ich konsystencja jest "luźna".
3 dni temu miał robione testy: krew, kupka i mocz. Wszystkie wyszły dobrze. zastosowałam, też lekką dietę ale nic nie pomogło. Może to jakaś alergia pokarmowa...
Wybieram się znowu do lekarza moze tym razem coś "wymyśli" albo trzeba będzie poszukać pomocy gdzie indziej.
Z diety wyeliminowałam wszystkie kasze, kaszki ,makarony, ryż, ciasteczka, herbatniki i inne tego typu pokarmy ogólnie gluten oraz zbożowe produkty. Mały zaczął lepiej sypiać, uspokoił się nieco.

Ktos miał takie problemy ze swoim dzieckiem?
 
reklama
Moja siostra ma bardzo podobny problem ze swoją córeczką. Odwiedziła już alergologa a nawet gastrologa dziecięcego. Również obawiała się alergii na gluten ale lekarze trochę ją uspokoili. Wyeliminowała natomiast z diety białko. Bebilon Pepti również nie zdał egzaminu i pozostał Sinlac.
 
Siostra robiła córci badania gastrologiczne i testy na alergie?
Ja się właśnie nad tym zastanawiam :( bo widze, jak mały cierpi...
Filip pije mleko enfamil 3.
Co to za mleko Sinlac? jakies specjalne?
 
Sinlac to jest preparat mlekozastępczy dla dzieci ze skazą białkową. Testów nie robiły ponieważ alergologzdecydował że najpierw odstawić białko i po kilku tygodniach ponownie wprowadzić. Niestety po wprowadzeniu znowu kupki były luźne, cuchnące i bardzo częste. I znowu odstawiły białko. Nie robiły badań gastrologicznych, były tylko na konsultacji a gastrolog powiedział dokładnie to samo. A czy możesz napisać mi coś o mleku, które podajesz?
 
Mały dostaje zwykłe mleko 3 kiedyś podawałam pepti ale nie chciał jeść. Sojowe tez nie zadziałało.
Przez 2-3 dni nie podaje małemu żadnych kasz, kaszek, ryżu makaronów i jak na razie śpi lepiej chcoaciaż kupki wciąż robi często to są one mniej luźne i nawet ich zapach jest mniej "odrzucający". Już sama nie wiem co robić..
 
Do góry