reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na gluten mleka i jaja oraz mąkę pszenną

Dołączył(a)
24 Luty 2012
Postów
2
Witam! Jestem w kropce wykryto u mojej 3,5 letniej córki alergię na mleko, gluten i mąkę pszenną i nie mam pojęcia co jej podawać do jedzenia .Mogłabym prosić o przykładowe menu dla córeczki?
 
reklama
Agusiak- u mojej córki identyczna alergia, ale ona ma dopiero rok, więc jeszcze nie nauczyła się jeść, jak dorosły. Generalnie to tak:
1. chleb bezglutenowy znajdziesz w internecie lub sklepach ze zdrową żywnością. Do tego można dodać mięsko upieczone w domu(ja sie sklepowych wędlin boję, bo mogą zawierać różne dodatki) lub serek (jeśli serek może-moja nie)
2. obiady raczej nie stanowią problemu - mięso (pieczone /duszone/smażone bez panierki) lub ryba + warzywa
3. deser - mogą być owoce, ja robię też ciasteczka z powideł, mąki kukurydzianej i kleiku ryżowego.
4.ja daję kaszkę na Nutramigenie, ale taka duża dziewczynka,raczej się do smaku tego paskudztwa nie przyzwyczai.
 
u mnie jest na mleko, białko jaja kurzego i mąkę pszenną. bardzo dużo rzeczy robię na sinlacu (naleśniki, placki ziemniaczane, kopytka, ciasteczka i inne). w googlach znajdziesz pełno przepisów. ponadto moja jest na bebilon pepti i na tym robię kaszki bezglutenowe firmy holle (kupuje na allegro) np. ryżowo jaglaną. na śniadanie dodaję do niej owoce. poza tym kasza jaglana i gryczana nie mają glutenu. do zupy dodaje makaron kukurydziany (w każdym hipermarkecie). mam lepiej, bo moja może jeść chleb żytni, ale tobie polecam lekkie pieczywo kukurydziane - lub robienie samemu chlebka na mące bezglutenowej: gryczanej, kukurydzianej, ryżowej (dostępna w hipermarketach np. Auschan). Mleko do picia ryżowe lub migdałowe. U mnie sprawdza też się koza - mleko ble, ale serki pycha. Polecam:)
 
Ostatnia edycja:
zapraszam na forum celiakia tam jest wiele przepisów,sklepy gdzie można nabyć specjalne produkty
takie alergie to nie tragedia,dobrze że wyszły alergie,można odczulać,wyeliminować a po jakimś czasie spróbować na nowo wprowadzić,u nas alergia się nie potwierdziła w badaniach krwi,wyszła jakaś reakcja w testach skórnych z użyciem konkretnych produktów,przyznam że nie jest źle na diecie


kasiekz ja myślałam że mleko kozie zawiera laktozę...

My kupujemy mleko ryżowe,soja też może uczulać więc nie ryzykuję wprowadzaniem
Ja widzę że te nietolerancje,alergie są dość pospolite,mojemu synowi trzustka siadała przy produktach pszennych,wycofaliśmy te produkty,zastąpiłam żytem ale zachowanie było takie same,po wprowadzeniu chleba bezglutenowego bez skrobi pszennej bg poprawiło się z dnia na dzień.

Ja sama mam nietolerancje laktozy i po odstawieniu następnego dnia odrazu poczułam się lepiej-koniec bóli brzucha.Ostatnio kupiłam mleko w sklepie Simply z obniżoną zawartością laktozy do 80% i je toleruje bo nic się u mnie nie dzieje,małe mleko 2,99 litrowe ponad 5zł
Makarony bg na mące ryżowej i kukurydzianej są smaczne,bo robię je synowi i sama próbowałam,ciastka itd też są apetyczne,ale trzeba czytać etykiety,niektóre są np z jajkami całymi niektóre z żółtkami.
Mój syn nie toleruje białka jaj,mąki pszennej,glutenu (chociaż wyniki ma bardzo dobre),oraz laktozy,orzechów (wszystkich) i kurczaka no i MOM z wieprza :-)

co do firm polecam Balviten i Bezgluten

Schar ma wiele produktów ale zawierają skrobie pszenną bezglutenową a przy uczuleniu na pszenicę nawet bg nie można dawać

dostępność e-leclerc
Real
Tesco
Simply
Carrefour (Schar głównie)
Stokrotka

No i czytaj etykiety zanim coś dziecku kupisz


a jak Ci kasiekz wychodzą te naleśniki ? jakbyś chciała mogę dać Ci dobry przepis,niedawno sama odkryłam i wszystkim smakowały nawet nam glutenowcom hehe
 
Ostatnia edycja:
Witam! Jestem w kropce wykryto u mojej 3,5 letniej córki alergię na mleko, gluten i mąkę pszenną i nie mam pojęcia co jej podawać do jedzenia .Mogłabym prosić o przykładowe menu dla córeczki?

źle napisałaś w temacie...bo jeśli Twoje dziecko ma alergie na gluten to co celiakia tak to wszelki gluten jest zabroniony,ale piszesz też że na mąkę pszenną a to gluten pszeniczny to całkowicie czy tylko na gluten pszeniczny bo to spora różnica...
 
Załączam link do dietetyk, eksperta od żywienia bezglutenowego, bez mlecznego. Dr Grażyna Pająk.
Audycja warta przesłuchania, te powyższe tematy pojawią się mniej więcej w środku audycji i będą ciekawie wyjaśnione, bo nie każdy wie, ze to w alergii na mleko właśnie galaktoza pełni kluczową funkcję i czemu gluten w pszenicy jest właśnie wyjątkowo niejadalny i do czego może prowadzić nawet lekkie uczulenie na gluten.
Pokonaj grypę… cukrem! - Trójka - polskieradio.pl
 
moja córeczka też ma uczulenie na gluten i ma to po mnie. Czytam wiele for i szukam przepisów a gdy szybko chce coś przekąsić to kupuje gotowe dania z ekspres menu, ostatnio na wyjazd kupiłam sobie kaszkę ryżową z rodzinkami i mlekiem kokosowym smaczna, a koszt to tylko 8,10zł .
 
reklama
też kupuję tą kaszkę, bardzo ją lubię jest pożywna i smaczna :) Ekspres menu ma w ogóle dużo fajnych dań bezglutenu. Kilka chwil podgrzać i można jeść, ja szczególnie kupuję ich posiłki na wyjazdy.
 
Do góry