reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na kilkanascie produktow

Myszka5656 - Bardzo chcialabym Ci pomoc ale ja niestety nie jestem jakims specjalista od alergii wrecz przeciwnie chetnie sama potrzebowalabym pomocy:sorry2:

Mojemu Kubusiowi poleprzylo sie na tyle, ze robi jedna calkiem stala kupke dziennie a reszta tak jak byla tak jest. Dobre tyle, ze nie robi sie gorzej.

Musisz zauwazyc od czego pojawia sie wysypka i wyelinimowac natychniast!!!
Moze to byc cokolwiek co podajesz dziecku; owoc, warzywo, jogurt itd.

Zycze Ci powodzenia i szczerze wspolczuje bo wiem co to znaczy...
 
reklama
Witaj Renek, właśnie przeglądam po raz pierwszy tę stronę i forum. W końcu zdecydowałam się napisać, bo zaciekawiło mnie to badanie, które zrobiłaś. Proszę napisz konkretnie gdzie zrobiłaś to badanie. Ja mam 10-miesięcznego synka-alergika i właśnie będziemy robić mu kompleksowe testy, trzeba tylko pobrać 5 ml krwi na skrzep. Trochę się tego obawiam. Chciałabym synkowi oszczędzić tych traumatycznych przeżyć, ale jeśli nie będzie wyjścia... Współczuję wszystkim rodzicom dzieci alergików, można dostać od tego wszystkiego kołowacizny...
 
Witam!
Rowniez jestem mama aergika i moja coreczka miala juz robione testy z krwi.Z tego co sie orientuje to u nas nie wykonuje sie innych tak malym dzieciom.Moja Inga na 17 miesiecyw,wiec tesy skorne jeszcze sa niemozliwe do wykonania.Faktycznie pobieranie krwi nie nalezy do najprzyjemniejszych czynnosci, ale mozliwe ze pobiora ja z glowki.Inga juz byla za duza i pobierali jej z zyly ramiennej.Jednak przezyla :-).
Wynik testu byl zaskakujacy nawet dla naszej pani alergolog.Wiedzialam ze zsypuje ja po bialku jaja, ale ponoc takiego stezenia IgE to juz dawno ta pani nie widziala.Zadko sie podobno zdarza :).W takiej sytacji niemozemy jesc nic, co moglo miec jakiskolwiek kontakt z bialkiem jaja kurzego, czyli np. wiekszosci przypraw, bo naliniach technologicznych czasem uzywaja.Nie jest latwo ale jakos dajemy sobie rade.Wedliny rowniez kupuje ze wsi od pewnego zrodla, albo sama gotuje jakies miesko, nalesniki robimy bez jakjek tylko z maka kukurydziana zeby mialy chociaz zoltawy kolor :).Ostatnio wprowadzilam jajo przepiorcze i czekam reraz na efekty.Minal prawie tydzien i nie wiedze skutkow ubocznych esperymenty.Jesli sie uda to dojdzie troche urozmaicenia w nasze menu.
Serdecznie wszystkich pozdrawiam.
 
witajcie kobitki ja tez mama alergika i powiem wam ze moja dieta różni sie bardzo od waszych a mianowicie moja mała je
a) tapioka
b)kasza gryczana nie palona
c)makaron
d)kasza jaglana
e)mieso z królika,,jagniecina i dziczyzna
f)alej slonecznikowy lub oliwa z oliwe
g)gruszki ,brzoskwinie,morele,agrest,cukinia, dynia,brokuła,buraczek,
h) płatki jaglane
i) platki ryzowe
do picia herbatki ziolwe.....
wszystko oczywiscie bezglutynowe, bezmleczne, bezjajeczne i gotowane....to jest wazne

mala dotychczasowa miła problemy z kupka (okropne zaparcia)
pojawiły sie plamy na ciele wyglondające jak liszaj:wściekła/y::wściekła/y:mała czesto płakała nie wiedziałam o co chodzi ,,,bylismy teraz niedawno w polsce poszlismy do jednej alergolog sory ale wykonczyła by nam dzieciaka przepisala mleko najpierw bebilon pepti powiedziała ze po tym mleku tez moze nie byc dobrze bo to mleko uczula tez ale nie wszystkie dzieci... mała jadła dwa dni i dwa dni bite darła sie w niebogłosy w nocy rowniez:wściekła/y::wściekła/y: wkurzyłam sie pojechalismy jeszcze raz na wizyte przepisała NUTRAMIGEM jeszcze gorzej mała po wypiciu 70ml rozwolnienie nie z tej ziemi:no::no: szok wiecej tego mleka nie chciała nie miałam juz sił nasza znajoma poleciła nam babke Dietetyka alergologa i powiem wam ze ta kobieta leczy dieta najzwylkejsza na swiecie leki tez są zecz jasna ale przedewszystkim dieta i systematycznosc.....
mała jest na diecie 4 tygodnie i powiem wam ze plamki i problemy z kupa znikneły po tygodniu:-) mała swietnie przybiera na wadze gdzie przedtem słabiutko z waga była stała sie silniejsza radosna je ze smakiem a nie z przymusu jak wtedy bo widzi ze ja nic nie boli.....
takze dziewczyny ja bym tak do konca lekarza nie wierzyła bo juz nie raz sie naciełam.....
jak macie jakes pytania to chetnie odpowiem......piszcie na gg albo tutaj jak wolicie
pozdrawiam
 
Mamo Jasia - ja mieszkam w Anglii i to wlasnie tu robilam te testy z wloskow. Nie wiem czy w PL tez mozna takie zrobic:sorry2:
Pozdrawiam i zycze duuuzo zdrowka...
 
Witam serdecznie!

Dziękuję Ci Reniu za odpowiedź i innym mamom również dziękuję :-). Miło wiedzieć, że można z kimś porozmawiać o swoich problemach i zawsze jakieś rozwiązanie się znajdzie. Na początku maja byliśmy z synkiem u alergologa i odrzucił dotychczasowe leki, które Jasio brał, a mianowicie: Ketotifen, Cropoz G, maść Triderm. Przepisał za to: Claritine, Atarax (w razie świądu) i maści Elidel, Elocom, Ambilan, wziewy i oczywiście kosmetyki do mycia i pielęgnacji z serii Emolium. Lekarz stwierdził, że nie ma astmy, więc jedynie trzeba go chronić i leczyć atopowe zapalenie skóry. Jasio, biorąc Ketotifen i Cropoz, miał wysypkę, która powtarzała się co jakiś czas, w sumie twarz nigdy nie była naprawdę gładka, mimo że wyeliminowałam z diety dosłownie wszystko (i na wszelki wypadek) co mogło go uczulać. Jak on się wogóle uchował, to Bóg wie! Wyobraźcie sobie, że po odjęciu tych leków, Jasio nie ma już tak częstych wysypek na twarzy, która odzyskała normalny wygląd. Jedynie te nogi... Okazuje się, że ubocznym skutkiem Cropozu jest m.in. pokrzywka. Co do testów, alergolog stwierdził, że nie ma sensu robić teraz testów, bo i tak niewiele wykażą, poczekać do 3 lat. Nie wiem jak się do tego odnieść. Pożyjemy, zobaczymy... Pozdrawiam serdecznie wszystkie Mamy i Tatusiów!
 
Witam serdecznie. Mam podobny problem, moj synek jest uczulony na wszystko co mu podalam. Pije nutamigen od urodzenia. Uczulony bywa tez na syropki smakowe, zel na zabki itp. Ma 10 m i pije tylko mleko. Czasami to juz nie wiem dlaczego ma wysypke.
Renek mam pytanie: czy te testy sa wiarygodne? Wlasnie sie zdecydowalam i je zrobilismy. Za dwa tyg bedzie wynik. I tak do konca nie jestesmy przekonani co do ich wiarygodnosci. Mieszkamy w Irlandii i tu jest taki sam problem z tymi lekarzami - lekka ciemnota. Mialam duzo szczescia bo w Dublinie znalazlam pediatre - alergologa.

Pozdrawiam
 
Pediatra-alergolog. Kiepskie pomieszanie. Lepszy alergolog-dietetyk. Trzeba szukać dobrego. Ja w dzieciństwie miałem dobrego alergologa. Zastosowana dieta zaleczyła u mnie skazę białkową i alergię pokarmową na wszystkie 20 produktów. Jednak musiałem swoje przecierpieć. Żyłem na mleku sojowym i chlebie żytnim, kotletach sojowych i jogurtach sojowych. Jeśli chodzi o pastę do zębów - nie może być zapachowa - miętowa, pomarańczowa, itp. Syropki również beee. Testy jak testy. O wiarygodność trzeba się pytać lekarza.
 
reklama
Ankieta przywidziana dla osób dorosłych cierpiących na alergię pokarmową i/lub mających dzieci z tą dolegliwością.

Szanowni Państwo, prowadzę badania nad znakowaniem opakowań produktów spożywczych w aspekcie alergii pokarmowej oraz umiejętnością czytania etykiet. Wyniki tych badań pozwolą zanalizować czy opakowania produktów spożywczych są odpowiednio oznakowane i jak oceniają to potencjalni konsumenci deklarujący stosowanie diety eliminacyjnej ze względu na jakiś składnik. Badania są anonimowe, a ich wyniki zostaną wykorzystane jedynie w celach naukowych (praca magisterska). Bardzo proszę u udzielenie szczerych i przemyślanych odpowiedzi na poniższe pytania.

Oto link:
http://www.moje-ankiety.p...71/sec-QOuBkury

Dziękuję za poświęcenie kilku minut...

Sama jestem alergikiem pokarmowym, wiec wiem co to znaczy
icon_sad.gif


Pozdrawiam,
Magda
 
reklama
Do góry