reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na kilkanascie produktow

renek

Mamy lipcowe'08
Dołączył(a)
2 Luty 2007
Postów
487
Miasto
Portsmouth UK
Moj synek ma juz 19mies i niedawno zrobilismy badanie z wlosow i okazalo sie, ze Kuba jest uczulony na kilkanascie podstawowych produktow np mleko i jego przetwory, jajka, wyroby z maki przennej, kukurydza, ryz, jagla, proso, pomidory, ogorki, banany, gruszki, truskawki no i jeszcze pylki traw, kurz itd.
Bardzo ciezko jest wymyslic cos do jedzenia zwlaszcza na przekaski bo na sniadanie i kolacje caly czas Kuka wcina kasze manne z mlekiem sojowym i jest oki. jeszcze nie wyeliminowalam wszystkich alergenow bo nie wiem co podawac mu jesc, on chce kanapke lub cos innego co my jemy i czasem dam mu gryza :zawstydzona/y:
jesli ktos mialby jakies pomysly na przekaski bez w/w produktow to bylabym wdzieczna.
 
reklama
Jest uczulony na pszenice i dajesz mu kasze manna:confused:

Zrob kanapki na chlebie zytnim z bezmlecznym maslem z dodatkiem ziol (szczypiorek, natka pietruszki lub co tam lubi):tak:
 
:-)WITAJ, przykra sprawa z ta alergia, szkoda ,że nasze dzieci muszą na tym cierpieć. mój synek też ma alergię na pare produktów i musze przestrzegać specjalnego schematu żywienia z powodu refluksu. serce mi sie kraje jak patrzy na moje śniadanie . moze podawaj mu te jego kaszki z musami owocowymi(zmikosawane jabłko, melon, jeśli będzie za kwaśne możesz dodać marchew) , chlebek zytni z gotowaną szyneczką;-). czy możesz napisać coś o tym badaniu?. pozdrawiam
 
Dzieki za szybka odpowiedz i wiesz kajenka wyraznie mam napisane w wynikach, ze kasze manne moze :baffled: i wlasnie sie zastanawialam z czego jest kasza manna bo przed badaniem podawalam mu kaszki ryzowe bo one tak nie tucza. Moze sie wydac smieszne, albo ze chce odchudzac mojego synka ale jestem od tego daleka poprostu Kuba ma 19 mies i ma ok 90 cm i 15kg jest takim kluseczkiem miedzy rowiesnikami a nawet starszymi dziecmi. Staram sie nie dawac mu slodyczy i od kiedy podaje mu kasze manne wyraznie rosnie mu druga brodka:-). No ale nie to jest najwazniejsze tylko to zeby byl zdrowy.
Z tym chlebem tez jest zakret bo on nie moze drozdzy a kazdy chleb jest z dodatkiem drozdzy zwlaszcza tu w UK bardzo ciezko o zytni chlebek bez drozdzy.

Ana79- te badanie robilismy u Chiczykow bo tu nie lecza alergi :-(Kuba ma krosteczki na policzkach i ramionkach i do tego robil 3-4 kupki bardzo luzne dziennie na co pani doktor powiedziala, ze to absolutnie nie alergia, ze ma sucha skore a tak to wszystko jest w normie i Kuba jest okazem zdrowia. Poprosilismy o spotkanie ze specjalista i spotkalismy sie z dermatologiem w szpitalu i tylko potwierdzil, ze to sucha skora wiec postanowilismy na wlasna reke sprawdzic czy Kuba nie jest alergikiem. Chinczycy wzieli kosmyk wlosow i po tygodniu okazalo sie, ze alergenow jest kilkanascie co mnie przerazilo ale po odstawieniu przenicy Kuba robi jedna kupke dziennie i nie bardzo luzna wiec cos w tym musi byc ale krosteczki mu jeszcze nie minely. Boje sie, ze moga byc objawem alergenow wziewnych ktore bardzo ciezko zlikwidowac.
 
Moze to glupie ale az musialam znalesc z czego jest kasza manna no i z pszenicy. No to ja juz teraz cala glupia jestem ale jak dam Kubusiowi np makaronu to ma luzna kupke. Moze sa rozne rodzaje pszenicy i ta z ktorej jest kasza manna mu nie szkodzi. Niewiem:no:
 
Ana79 dzieki za adres tej stony, troche poczytalam ale wątek:diety w zaburzeniach rozwoju dzieci ne znalazlam bo pewnie musze sie zarejestrowac. Sprobuje jeszcze raz pozniej.
 
Renek, moje dzieciaki tez alergicy, ale dopiero za 2 tyg bedziemy u alergologa.
Krostki na buzi to pewnie wynik alergii na kurz, moja kolezanka tak miala kilka dni temu z dzieckiem. Przyda sie zlikwidowanie dywanów w domu albo kupno dobrego odkurzacza z filtrem HEPA najlepiej Hepa13 bo wciaga prawie 100%kurzów alergenów i świenstw i wydmu****e czyste powietrze. W PL takie odkurzacze kosztuja juz od 200pln
Wspolczuje, tam u ciebie to wszystko tylko paracetamolem leczą, porąbany kraj.
 
Mrs_szaya- masz racje, ze to porabany kraj zwlaszcza pod wzgledem sluzby zdrowia paracetamol jest faktycznie lekiem na wszystkie bolaczki.
Jesli chodzi o te krostki to zauwazylam, ze to od kurzu ale u mnie to problem z wymiana wykladzin bo wynajmujemy mieszkanie i wlasciwie wszedzie jest wykladzina a nie wiadomo jak dlugo tu jeszcze pomieszkamy. Odkurzacz to dobra mysl i napewno kupimy. Ja znalazlam odkurzacze KIRBY ale one troche drogie a Ty piszesz, ze sa tez dobre juz od 200pln. Dziekuje Ci bardzo za rady.
Napisz prosze co powie lekarz o alergi Twoich dzieci.
 
reklama
Mój siedmiomiesięczny synek ma wysypkę na łydkach i troszeczkę na policzkach.Martwię się bo nie mam pojęcia od czego to może być.Nigdy wcześniej czegoś podobnego nie miał.:-(Z góry dziękuję.
 
Do góry