reklama

Alergia na mleko i duszności

Temat na forum 'AZS S.O.S' rozpoczęty przez nice-girl, 19 Marzec 2013.

 1. nice-girl

  nice-girl Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czy duszności u dziecka mogą wywoływać również alergeny pokarmowe, czy tylko wziewne?
  Mój dwuipółletni synek jest uczulony na mleko (alergia była dwukrotnie potwierdzona testami), nie miał z nim kontaktu odkąd skończył 2 miesiące. Dziś zabrał siostrze butelkę z normalnym mlekiem modyfikowanym (on pije Bebilon pepti) i wypił jakieś 80-100 ml. Po około 20 minutach zaczął mocno kasłać, jego mowa była taka urywana jakby brakło mu tchu i miał inną barwę głosu, tak jakby miał ściśnięte gardło. Trwało to około godziny, potem przeszło i synek nie kaszlnął ani razu.Obecnie jest zupełnie zdrowy, więc to na pewno nie wina przeziębienia. Przez kilka ostatnich miesięcy synek często chorował, miał zmiany w oskrzelach, a nawet w płucu, brał trzykrotnie antybiotyki. Wcześniej prawie wcale nie chorował, do tego grudnia brał tylko raz antybiotyk w swoim życiu (od grudnia 3 razy). Zauważyłam też, że gdy więcej pobiega to zaczyna pokasływać. Czy to może być początek astmy? Co robić w przypadku takiego ataku duszności.
  Dodam jeszcze, że syn jest uczulony na mleko, jajka, gluten, soję, orzechy laskowe, roztocza, brzozę i olchę, co zostało potwierdzone testami z krwi oraz skórnymi.
   
 2. reklama
 3. Anna Rosińska - Więckowicz

  Anna Rosińska - Więckowicz specjalista dermatolog - wenerolog ekspertka BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Droga Mamo,
  jak najabrdziej alergeny pokarmowe typu mleko, moga powodować objawy ze strony układu oddechowego ! czasem nawet opary gotującego się mleka moga powodować reakcję. jeśłi coś takiego zdarzy się ponownie, jak najszybciej podaj małemu 10 do nawet 20 kropli Zyrtecu. Dziecko z ucuzleniem na pokarmy może równiez z czasem zacząc chorować na astmę i astma może u niego cięzej przebiegać. Jeśli rekajc e na pokarmy lub alergeny wziewne będą bardzo gwałtowne, warto mieć przy sobie ampuostrzykawkę EPIPEN lub FASTJECT JUNIOR, która zawiera adrenaline do podania dziecku w udo - ale to WYŁACZNIE W SILNEJ DUSZNOŚCI.
  Żeby zdiagnozować astmę, należy wykonać spirometrię. Astma może być prowokowana prze uczulenie na alergeny powietrznopochodne, pokarmy, niektóre leki (apsiryna) oraz wysiłek fizyczny. U dzieci chorujących na uczulenie na pokarmy, najczęściej dołączają się z czasem uczulenia na pyłki, roztocza itd - warto po 3 r.ż. wykonać testy, żeby to sprawdzić oraz spirometrię.
  Pozdrawiam !
   

Poleć forum