reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Nacięcie krocza, czy cesarskie cięcie - oba zabiegi pozostawiają blizny. Czy ktoś ci powiedział w jaki sposób o nie zadbać, żeby po wygojeniu nie sprawiały ci dyskomfortu? Fizjoterapeutka Agata Skoworodko opowiada , czym są blizny, jak wygląda proces gojenia i jak możemy sobie pomóc, żeby je uelastycznić. Obejrzyj wywiad i podziel się swoim doświadczniem.

A teraz coś totalnie babyboomowego. Jedna z naszych użytkowniczek pisze bardzo kobiecą książkę. Gorąco zapraszam do czytania i komentowania. Pomożesz się jej rozwinąć, podzielisz uwagami, słowami wsparcia? Przeczytaj

reklama

Alergia na mleko matki... Co robić ?

angeliqa-19

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Czy któraś z Was miała podobny problem ? Mój synek ma właśnie 11 tygodni i już w szpitalu ulewał nawet po najmniejszej ilości mleka, ale położne w szpitalu mówiły, że jest to etap przejściowy i z czasem problem minie. Karmienie jak do tej pory było mieszane, ale w większości był karmiony piersią, mlekiem odciągniętym z butelki a z mlek modyfikowanych dostawał najpierw mleko NAN 1 (śluzowe kupki), później próbowaliśmy karmić go Bebilonem profutura jak zaproponowała nam położna, ale ulewanie cały czas się nasilało i pojawiły się śluzowe kupy i biegunki... Do tego doszły wzdęcia, bóle brzuszka i wysypka (aktualnie znikła i się nie pojawia). Synek zaczął również niespokojnie spać, krzyczeć przez sen. Podczas karmienia strasznie się kręcił, stękał, płakał i ogólnie był bardzo rozdrażniony. Widziałam, że chce jeść a nie może :( Jadł mniej więcej co trzy godziny po 30-40-60 ml. Zmieniliśmy mleko na Capri care 1. Po nim jest najlepiej, bo nie boli go aż tak brzuszek, ale ma zaparcia... Jednak największym problemem jest karmienie piersią, ponieważ chciałam go w miare możliwości karmić piersią i mm dostawał najwyżej 2 razy w ciągu doby, ale po moim mleku a zaczęłam go karmić tylko piersią zaczął cierpieć okropnie. Przy każdym karmieniu kręci się, stęka później to już jest kompletny wrzask i płacz trudny do opanowania. NIE POMAGA ograniczenie mojej diety. Nie jem białego sera, żółtego sera, wędlin, jogurtów, cytrusów, nie piję mleka, kawy zbożowej, herbaty... Wczoraj jeszcze na testach skórnych wyszła alergia wziewna na roztocza, brzozę, mleko krowie, mąkę pszenną, jajka i seler... Co mogę zrobić więcej ? Mam ogromne wyrzuty sumienia i czuje się tak jakbym była zła matką. Od kilku dni nie daje dziecku piersi, bo wiem, ze będzie cierpiał. Najgorsze jest to, ze ma on silny odruch ssania i ciągle szuka tej piersi... :( Nie wiem co robić ? Przepraszam, ze tak się rozpisałam, ale chciałam nakreślić nasz problem...

reklama

caltha

Fanka BB :)
Rozwiązania
7
Czy któraś z Was miała podobny problem ? Mój synek ma właśnie 11 tygodni i już w szpitalu ulewał nawet po najmniejszej ilości mleka, ale położne w szpitalu mówiły, że jest to etap przejściowy i z czasem problem minie. Karmienie jak do tej pory było mieszane, ale w większości był karmiony piersią, mlekiem odciągniętym z butelki a z mlek modyfikowanych dostawał najpierw mleko NAN 1 (śluzowe kupki), później próbowaliśmy karmić go Bebilonem profutura jak zaproponowała nam położna, ale ulewanie cały czas się nasilało i pojawiły się śluzowe kupy i biegunki... Do tego doszły wzdęcia, bóle brzuszka i wysypka (aktualnie znikła i się nie pojawia). Synek zaczął również niespokojnie spać, krzyczeć przez sen. Podczas karmienia strasznie się kręcił, stękał, płakał i ogólnie był bardzo rozdrażniony. Widziałam, że chce jeść a nie może :( Jadł mniej więcej co trzy godziny po 30-40-60 ml. Zmieniliśmy mleko na Capri care 1. Po nim jest najlepiej, bo nie boli go aż tak brzuszek, ale ma zaparcia... Jednak największym problemem jest karmienie piersią, ponieważ chciałam go w miare możliwości karmić piersią i mm dostawał najwyżej 2 razy w ciągu doby, ale po moim mleku a zaczęłam go karmić tylko piersią zaczął cierpieć okropnie. Przy każdym karmieniu kręci się, stęka później to już jest kompletny wrzask i płacz trudny do opanowania. NIE POMAGA ograniczenie mojej diety. Nie jem białego sera, żółtego sera, wędlin, jogurtów, cytrusów, nie piję mleka, kawy zbożowej, herbaty... Wczoraj jeszcze na testach skórnych wyszła alergia wziewna na roztocza, brzozę, mleko krowie, mąkę pszenną, jajka i seler... Co mogę zrobić więcej ? Mam ogromne wyrzuty sumienia i czuje się tak jakbym była zła matką. Od kilku dni nie daje dziecku piersi, bo wiem, ze będzie cierpiał. Najgorsze jest to, ze ma on silny odruch ssania i ciągle szuka tej piersi... :( Nie wiem co robić ? Przepraszam, ze tak się rozpisałam, ale chciałam nakreślić nasz problem...
Kontakt z doradcą laktacyjnym

mala_mi1987

Rozwiązania
0
Różne mogą być powody bólu brzuszka. Może mleczko mu za szybko leci? I pijąc łapie za dużo powietrza? Tylko doradcą będzie w stanie dojść o co chodzi i doradzić najlepiej. I dziecko nie ma alergii na Twoje mleko,a ewentualnie na jakiś alergen. Sam fakt karmienia mieszanego też mógł się przyczynić do bólu brzuszka,bo mial rozchwiana florę. Probiotyk podajesz? Espumisan? Ale naprawdę dużoz doradcą się skontaktuj.

Shaer

Rozwiązania
4
Alergia na bmk czy skaza nie wykluczają kp.Umow się z doradcą laktacyjny jak koleżanka wyżej pisala

angeliqa-19

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Pewnie skorzystam z takiej pomocy, ale naprawdę jeżeli dziecko nawet po krótkim czasie ssania zwija się z bólu, ma refluks to nie wyklucza karmienia piersią ? Mam wyrzuty sumienia, ze pozbawiam czegoś ważnego mojego dziecka, zwłaszcza, ze ma silny odruch ssania i tego potrzebuje :(

wiecznie_zajeta

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
1
Jesteś najlepszą mamą! Wdecg głęboki i szukaj kontaku z doradcą laktacyjnym z certyfikatem, poczytaj blog hafija, napisz do niej na fb albo maila. Pracuj z laktatorem i zamrażaj ,co odciągniesz. ZNajdzie się sposób, żeby mały jadł Twoje mleko, jeśli tego chcesz. Powodzenia i spokoju kochana. Na fb tez są fajne grupy np. kwartalnik laktacyjny, laktolandia ,itp.

wiecznie_zajeta

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
1
Dokładnie, to jest maluszek jeszcze. U nas też za szybki wypływ mleka, za dużo powietrza łapał i potem problemy. Z czasem nauczył sobie radzić z tym. Próbujesz odbijać w trakcie karmienia i dostawiac znów?

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
A od kiedy zmieniłaś dietę? Bo na to trzeba czasu aby alergen usunąć z krwi, więc to też może potrwać. Musisz usunąć z diety wszystko co zawiera w sobie białko mleka krowiego.

florence_doughter

Miasto
Kłodzko
Rozwiązania
1
i seler, a on wszędzie jest, pamiętaj, że białko mleka krowiego jest też w wołowinie i cielęcinie, ciężka droga przed Tobą,a le Ci się uda. I zmień ten tytuł i myslenie, nie ma alergii na mleko matki. Ma alergie na bmk,seler i mąkę, nie na Ciebie, odciągaj, żebyś miała mleko. Żeby była stymulacja do produkcji. A te melka sztuczne, to chyba też z krowiego robią?Powodzenia

reklama

angeliqa-19

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziękuję za rady, bo ja już po prostu sama nie wiem co mam robić. Po kozim mleku jest spokojny i oprócz zaparć nic się nie dzieje a po moim to po kilku minutach albo w trakcie karmienia się zwija. Na diecie jestem od ponad miesiąca, powoli eliminowałam różne rzeczy. Lekarz ostatnio powiedział mi, ze mogę jeść np. serki topione, jogurty, bo jak ze wszystkiego zrezygnuję to w moim mleku będzie jeszcze więcej laktozy, ale powiem szczerze, ze oprócz masła to nie jadłam już nic co wiązałoby się z mlekiem krowim :( Jeżeli ma ktoras jeszcze wiedze na ten temat, może mi cos poradzić to będę bardzo wdzięczna

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
P Noworodek 30
Z Niemowlaki 10
J Zdrowe dziecko 7
AsiaKC Forum pediatryczne 1

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Brzuszek dziecka potrzebuje pomocy? Sprawdź Eva/Qu Bambini

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/10/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 23/09/2019

Nowe pytania

Do góry