reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia na psa

Dołączył(a)
24 Sierpień 2020
Postów
1
Witajcie. Planujemy zakup psa,wszyscy o tym id dawna marzyliśmy. Córka lat 9 - alergia na pylki i czasem przy kontakcie z psem pojawiały się plamki ( przy jednym psie były,przy innych nie). Dziś zrobiliśmy testy skórne,m.in. na psa. I wyszło histamina 4/30, pies 3/30. Wiem,że wynik porównuje się właśnie z histamina. Czy jest tu ktoś kto się na tym zna? Czy taki wynik wyklucza psa? Czy to alergia czy nie? Dodam,że inne wyniki ma dużo większe,np brzoza wyszła 12/40
 
reklama
Rozwiązanie
Nie do końca się zgodzę. Nie robiłam testów ale mam alergię na psy. Jak są na podwórku lub czasem w domu jest ok. Ale siostra ma yorka i niby włosie a uczula na maxa. Nie tak jak lablador ale też. Mam buldoga francuskiego i śpi ze mną w łóżku i mnie nie uczula. Więc polecam po prostu iść na spacer. Poprzytulac pieski i zobaczyć.
Bo można być uczulonym albo na psią ślinę albo na sierść- dwie różne rzeczy. Zgadzam sie, że najlepiej wziąć psiaka że schroniska kilka razy na spacer, żeby się przekonać.
Witajcie. Planujemy zakup psa,wszyscy o tym id dawna marzyliśmy. Córka lat 9 - alergia na pylki i czasem przy kontakcie z psem pojawiały się plamki ( przy jednym psie były,przy innych nie). Dziś zrobiliśmy testy skórne,m.kn. na psa. I wyszło histamina 4/30, pies 3/30. Wiem,że wynik porównuje się właśnie z histamina. Czy jest tu ktoś kto się na tym zna? Czy taki wynik wyklucza psa? Czy to alergia czy nie? Dodam,że inne wyniki ma dużo większe,no brzoza wyszła 12/40
polecam psy bez sierści, warto poczytać które psy nie mają alergenów. Jeżeli wybierzecie psa np. yorka albo maltańczyka proszę zweryfikować hodowle, czy jest to rasowy na 100% pies. Wtedy macie pewność, że nie uczula. Yorki za 1500zł są z różnego źródła i nie muszą być czystej krwi, więc mogą uczulać.

Ja mam psa z ulicy, który ma włos i nie uczula, więc nie zawsze musi być to ogromny wydatek za psa z rodowodem, wystarczy poszukać i zaadoptować jakiegoś psiaka, co polecam.
 
Wynik 3/30 to niziutki. Wynik histaminy to kontrola reakcji organizmu, też jest dość niski i nie wiem czy nie należałoby powtórzyć badania z większym stężeniem alergenów. Niestety jeśli chodzi o zwierzęta, to nie tylko sierść jest alergenem, ale również ich naskórek czy ślina. Jestem alergiczką od zawsze, ze stwierdzoną alergią na koty i trochę mniejszą na psy, przez siedem lat miałam dwa koty z ulicy i żadnych objawów alergii. Przez 18 lat miałam psa, teraz od 1.5 roku mieszka ze mną inny terierowaty i zero alergii. Na sznaucera ciotki miałam alergię jak cholera, przy głaskaniu robiła mi się pokrzywka na rękach, a przy dłuższym kontakcie musiałam brać leki antyhistaminowe. Alergia to podstępna franca.
 
polecam psy bez sierści, warto poczytać które psy nie mają alergenów. Jeżeli wybierzecie psa np. yorka albo maltańczyka proszę zweryfikować hodowle, czy jest to rasowy na 100% pies. Wtedy macie pewność, że nie uczula. Yorki za 1500zł są z różnego źródła i nie muszą być czystej krwi, więc mogą uczulać.

Ja mam psa z ulicy, który ma włos i nie uczula, więc nie zawsze musi być to ogromny wydatek za psa z rodowodem, wystarczy poszukać i zaadoptować jakiegoś psiaka, co polecam.
Nie do końca się zgodzę. Nie robiłam testów ale mam alergię na psy. Jak są na podwórku lub czasem w domu jest ok. Ale siostra ma yorka i niby włosie a uczula na maxa. Nie tak jak lablador ale też. Mam buldoga francuskiego i śpi ze mną w łóżku i mnie nie uczula. Więc polecam po prostu iść na spacer. Poprzytulac pieski i zobaczyć.
 
Nie do końca się zgodzę. Nie robiłam testów ale mam alergię na psy. Jak są na podwórku lub czasem w domu jest ok. Ale siostra ma yorka i niby włosie a uczula na maxa. Nie tak jak lablador ale też. Mam buldoga francuskiego i śpi ze mną w łóżku i mnie nie uczula. Więc polecam po prostu iść na spacer. Poprzytulac pieski i zobaczyć.
Bo można być uczulonym albo na psią ślinę albo na sierść- dwie różne rzeczy. Zgadzam sie, że najlepiej wziąć psiaka że schroniska kilka razy na spacer, żeby się przekonać.
 
Rozwiązanie
Do góry