reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia na pyłki bylicy?

efunia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Lipiec 2005
Postów
4 260
Miasto
zar
mam kolejne pytanie :tak:

zośka wczoraj dostała wysypki. po raz pierwszy w życiu tak naprawdę.
przedtem miała plamy na skórze, typowe objawy azs, a teraz wysypka.
dostała tej wysypki na odsłoniętych częściach ciała. nasiliła się na słońcu (byliśmy nad morzem), w cieniu zbladła. rano dzis miała mało, później poszliśmy na plac zabaw i łąkę. i znow się pojawiło.
ma lekki katar. czy to może być objaw pylicy?
czy któreś z waszych dzieci cierpi na uczulenie na pyłki bylicy? bo yo ona zdaje się obecnie u nas silnie pyli...
pozdrawiam i czekam na jakikolwiek odzew.
 
reklama
[FONT=&quot]Witam, koniecznie zrób testy alergiczne. Ja mam uczulenie „prawie na wszystko” (byliny też), dzieci na roztocza,trawy i brzozę. Lekarz polecił nam kupić nawilżacz powietrza, znalazłam firmy Philips w junior.euromall.pl i chyba się na niego zdecyduję. Z tego co widzę, oferują rzeczy wysokiej jakości. Ale przede wszystkim – idźcie do alergologa. Pozdrawiam[/FONT]
 
Mój synek jest uczulony na wiele pyłków jest również alergikiem pokarmowym.
Na bylice jest równiez uczulony. I niestety silne pylenie kończy sie bardzo silnym atakiem duszności u mojego Kacperka. 1 września tego roku było silne pylenie bylicy i niestety mój synek nagle dostał silnej duszności na pogotowiu dostał sterydy w zastrzyku i odesłali nas do domu,po 30 min powrocie do domu (bo tyle jedziemy z domu do szpitala) mały ponownie dostał duszności bo steryda przestała działac i znowu na pogotowie i tam już zostalismy. Synek w szpitalu miał inhalacje i nebulizacje oraz dostawał leki alergiczne dusznosc trwała 3 dni nasilała sie a po inhalacji zmniejszałą.
Mały od 9 mies zycia jest leczony u alergologa i mimo ze dostaje stałe leki to i tak dusznosc przy silnym pyleniu niestety atakuje mojego synka.
 
Mamasynka w jakim wieku jest Twoja pociecha? Może od razu powiem Ci o czym pomyślałam- odczulanie;-) Trochę szperałam po tym forum żeby znależć o tym informacje, bo moja siostrzenica jest uczulona na jad os. O tym uczuleniu i odczulaniu znalazłam i w między czasie natknęłam się na stronę internetową www.alergianapylki.pl gdzie były informacje o odczulaniu na pyłki bylicy;-) Dlatego też pytam o wiek, bo wiem, że odczulanie można zacząć u dziecka które ma już 5lat.
 
Do góry