reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia/nietolerancja pokarmowa u 2 latka nie wiadomo na co :(

Dołączył(a)
9 Czerwiec 2014
Postów
1
Witam! Jestem mamą 21 miesięcznego chłopca.
Bardzo proszę o pomoc rodziców dzieci, które borykaja się z alergią pokarmową/nietolerancją/zespołem złego wchłaniania...
Moje dziecko od kilku tygodni je mało, robi nieuformowane kupki ze śluzem, 4 na dobę.. W wynikach jest krew utajona. Ślini sie (neurologicznie jest ok) i czasem mam wrażenie, że pokarm się cofa. Leżeliśmy na obserwacji i oprócz rotawirusa w gratisie z zapaleniem krtani nic nie uzyskaliśmy.. Co powinnam zrobić, jakie badania wykonać. Poszukuję dobrego gastrologa, proszę o namiary. Fast na mleko i badanie z krwi na celiakię nic nie wykazały. Synek wazy niecałe 12 kg i ma 85 cm wzrostu, spada w siatce centylowej :(
Nie wiem co robić, jest od 5 dni na Nutramigenie, dieta bezmleczna, poprawy zero. Na co może jeszcze tak reagować?
Błagam o wszelkie rady, jesteśmy bezradni, biegamy od lekarza do lekarza, a nadal nic nie wiemy :(
Dodam, że do tej pory był na Bebilon HA i Pepti i tez do końca dobrze nie było :(
 
reklama
Witam Aragona. Moj synek ma od 3 lat stwierdzoną alergie pokarmowa. Mysle ze warto zaczac od badania IgE. "Oznaczanie całkowitego stężenia IgE wykorzystuje się niekiedy u chorych na astmę, by ocenić, czy choroba ma podłoże alergiczne. Nie jest to jednak badanie decydujące: prawidłowe stężenie IgE nie wyklucza atopowego podłoża astmy. Zatem oznaczanie całkowitego stężenia zleca się tylko u nielicznych chorych." Warto zrobić tzw. Panel alergologiczny (badanie z krwi) - pokazuje czarno na białym na co dziecko jest uczulone. Niektórzy uwazaja ze to badanie nie jest dokladne ale naprawde ułatwia zycie. Ciagla zgadywanka w przypadku pokarmówki jest bardzo trudne. Oprocz mleka bardzo czesto uczula mąka pszenna, żytnia, jajka. Jesli coś go uczula, tym samy uszkadza jelitka to powoduje to niestety ze jelita zaczynaja zle wchlaniac pokarmy. Pewnie teorii na ten temat jest wiecej (nie mam pojecia co z robic z faktem krwi utajonej). Pisze jedynie na podstawie mojego, 3 letniego doswiadczenia z alergia, nietolerancja.
 
Do góry