reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia od A do Z.....

Hej Dziewczyny ;-)
U nas alergia nadal daje o sobie znać od czasu do czasu, ja juz daaaawno temu podejrzewałam drożdżaki o osłabienie jelitek i stąd ta alergia :wściekła/y:
Kubala rowniez wiele czytałam na temat kandydozy, polecają Citrosept, baaa nawet mam 2 flaszki w domu, specjalnie z Polski sprowadziłam, kiedy Kubus był jeszcze malutki, zauwazyłam wtedy biały nalot na języku, poszperałam i trafiłam na drożdżycę, wiem, ze przez nią te wszystkie paskudztwa i właciwie od jej wyeliminowania nalezy rozpocząć leczenie alergii. WYsłałam wowczas maila z zapytaniem do producenta Citroseptu, chciałam wiedziec czy mozna go stosowac u niemowląt, Kuba miał wtedy chyba z 5 czy 6 miesięcy, nie pamietam juz dokładnie, dostałam odpowiedz, ze ze względu na brak przeprowadzonych badań w zakresie stosowania Citroseptu u dzieci, nie zaleca się jego podawania u takich maluszkow, pytałam rowniez o siebie, bo i mnie ten problem dotyczy, odpowiedz była podobna, gdyz karmiłam piersią, a oni nie wiedzieli czy preparat przedostaje się do mleka. Juz teraz wiem skąd ta alergia u nas...wszystko układa się w jedną logiczną całość, mały dostał pleśniawek jak był jeszcze malusi, przepisano mu antybiotyk, ktory g.... zdziałał, zdązył jednak spustoszyc organizm malucha, plesniawki wyleczyłam Daktarinem po kilku smarowaniach, po co mu dawałam ten paskudny antybiotyk??? plesniawki wyleczyłam, ale nalot pozostał, więc to kandydoza, jak sobie pomyslę, ze to przez to swinstwo synus teraz cierpi, to @#$#$%@&*%$ wszystko przez tych lekarzy, co to na byle drobiazg, ładują człowiekowi antybiotyki ehhhh szkoda mowic.
Zacznę więc kuracje Citroseptem, napiszcie mi tylko ile kropelek dziennie???wiem, ze to całe leczenie potrwa i zmieniają sie dawki, przynajmniej u dorosłych, a jak to jest z maluchami??? najgorzej będzie z eliminacją ryzu, on go tak uwielbia, no i owocki-banany tez mu smakują :-( białego pieczywa nie je, jakos wcina brązowe od kilku tygodni i nawet je polubił, wiec luzik, a moze brązowy ryz??? muszę troszkę poszperac i się douczyć...serdecznie pozdrawiam ;-)
 
reklama
wieczorem wkleje linki i napisze to co ja wiem na ten temat... chyba ze pojde na joge to jurtrop rano usiade do kompa, ale na bank podziele sie swoja wiedzą.

A citrosept kazali mi dawac zaczynając od jenej kropli dziennie do 8 dziennie. My jestemy na razie na 2, za pare dni dodam do mleka 3 kropelki.
 
Kubala ja tyu zadnych plusów nie mam :no: mam tylko zaznaczone ze mała ma np

bakterie proteolityczne- silnie podwyzszone
Clostridium- wyraźnie podwyższony
Candida albicans- wyraznie podwyższony
łaczna liczba bakterii- lekko zmiejszona
ph kału- lekko zmniejszone

reszta ok

i w opisie badania mam ze stwierdzono podwyzszoną liczbe bakterii z rodziny Enterobacteriaceae
wyraznie stwierdzona podwyzszona liczba fakultatywnie patogennych drożdzaków
mimo podwyzszonej liczby bakterii gnilnych stwierdzono kwasne ph Próbki kału....

i teraz leki które musze zamówic z Niemiec
*ProSymbioFlor
*SymbioFlor 1
*SymbioFlor 2

miałas takie??????????
a ty gdzie robiłas ten kał?
 
pinka nie takich lekow nie miałam :no:

a wyraznie podwyzszony to odpowiada podobno trzem plusom. A cztery to najwiecej i najgorzej :-(

My uz teraz mamy wszedzie po 2 plusy i qalczymy dalej. Generalnie to sie brdzo długo leczy... natomiast np. Flumyconu nie mozna podawac dluzej jiz 28 dni bo moze zniszczyc watrobe. Wiec my podajemy 28 dni, robimy miesiąc przerwy, powtarzamy badanie kału i znowu podajemy flumycon. I powolutku zwalczamy to swinstwo :tak:
 
kurna nie moge ich znalezc, ale spoko... dam rade i na pewno cos wkleje.
ej a ile razy podajesz malej furagin i jak jej to podajesz
 
Ostatnia edycja:
Kubala- zespół złego wchłaniania?? ale to ci lekarz powiedział czy co? jakies specjalne badania sie na to robi? wyleczalne to jest??
 
reklama
Do góry