reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia pokarmowa co moze uczulać?

Alusia_1992

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Marzec 2020
Postów
332
Witam, potrzebuje pomocy. Córka dostała zmian skornych- byliśmy u lekarza.. Alergia pokarmowa ale dokładnie nie pamiętam jak lekarz ja nazwał :-|
Co moglo ja uczulić?? Zaznaczę że córka ma 9 m-cy,jemy dość dużo ale powielamy to co w słoiczkach... Jedynie co nowego to jajo... Jakie produkty powinnyśmy odstawić??
 
reklama
Jajko moze uczulić , mnie to tez zdziwilo ,jak raz po jajku zaczęła wymiotować, a 2 kolejne razy byla biegunkaka, ale jeśli nie wprowadzasz konkretnego produktu , tylko słoiczek ,to nie będziesz wiedzieć, na co jest uczulona
 
Z jajka najczęściej uczula białko. Wyeliminuj z diety i zobacz czy nastąpi poprawa. Później sproboj żółtko dodać na przykład do zupki i zabaczysz czy coś się dzieje.
 
Witam, potrzebuje pomocy. Córka dostała zmian skornych- byliśmy u lekarza.. Alergia pokarmowa ale dokładnie nie pamiętam jak lekarz ja nazwał :-|
Co moglo ja uczulić?? Zaznaczę że córka ma 9 m-cy,jemy dość dużo ale powielamy to co w słoiczkach... Jedynie co nowego to jajo... Jakie produkty powinnyśmy odstawić??
Uczulać może praktycznie wszystko. Jajko, a raczej białko jaja kurzego jest dość silnym alergenem. Piszesz, że dajesz słoiczki. Tam jest mnóstwo rzeczy, które mogą uczulać. Pomidory, seler, pietruszka skrobia kukurydziana, białko z mięsa, naprawdę niemal wszystko może uczulać.
 
Mój syn dostał kiedyś wysypki po miodzie. Zjadł go tylko troszeczkę, a i tak uczulił. Z tego co jeszcze nie pisałyście to czekolada. Jeżeli nowe było tylko jajko, to spróbuj odstawić je najpierw. Jak odstawisz wszystko na raz to nie będziesz wiedziała co uczula. Odstaw jajko i odczekaj parę dni. Jak nie pomoże to trzeba będzie odstawić kolejne produkty. Daj znać kto był winowajcą 😉
 
Powielamy to co w słoiczkach,tzn sami gotujemy ale wzorujemy się na produktach z jakich robione są jedzonka w słoiczkach.. Najgorsze jest to te ostatnio nic nowego nie było.... Tylko to jajo.. Które kiedyś już jadla ale w mniejszej ilości... Na obecną chwilę odstawiliśmy owoce ( banany,truskawki,maliny) bo nabiału jeszcze jej nie dawaliśmy w jakiś ogromnych ilościach...
 
Witam, potrzebuje pomocy. Córka dostała zmian skornych- byliśmy u lekarza.. Alergia pokarmowa ale dokładnie nie pamiętam jak lekarz ja nazwał :-|
Co moglo ja uczulić?? Zaznaczę że córka ma 9 m-cy,jemy dość dużo ale powielamy to co w słoiczkach... Jedynie co nowego to jajo... Jakie produkty powinnyśmy odstawić??
Mój synek (teraz 10 miesięcy) źle reaguje właśnie na jajko, więc jak najbardziej jest to możliwe. Nie mamy jakichś ciężkich reakcji alergicznych, jedynym objawem jest to, że po zjedzeniu jajka dostaje lekkiej wysypki zazwyczaj w okolicy karku czy pupy (ale czasem bywa i w innych miejscach), żadnych problemów z brzuszkiem. My się po prostu staramy unikać jajka, ale co jakiś czas podaje na nową, bo podobna taka alergia/nietolerancja może po jakimś czasie zniknąć. U Nas reakcja na jajko była od pierwszego razu kiedy je zjadł -> była wówczas biegunka i wysypka, a po kolejnych próbach podania już tylko wysypka.
 
reklama
Mój synek (teraz 10 miesięcy) źle reaguje właśnie na jajko, więc jak najbardziej jest to możliwe. Nie mamy jakichś ciężkich reakcji alergicznych, jedynym objawem jest to, że po zjedzeniu jajka dostaje lekkiej wysypki zazwyczaj w okolicy karku czy pupy (ale czasem bywa i w innych miejscach), żadnych problemów z brzuszkiem. My się po prostu staramy unikać jajka, ale co jakiś czas podaje na nową, bo podobna taka alergia/nietolerancja może po jakimś czasie zniknąć. U Nas reakcja na jajko była od pierwszego razu kiedy je zjadł -> była wówczas biegunka i wysypka, a po kolejnych próbach podania już tylko wysypka.
A u nas tylko te zmiany skórne.. całe plecki obsypane i miejscami brązowe plamki z tymi krostkami.. zobaczymy.. odstawiliśmy wszystko co lekarz sugerował.. Tylko kurcze to jajo nam siedzi w głowie gdzie o nim na śmierć zapomniałam u lekarza...
 
reklama
A u nas tylko te zmiany skórne.. całe plecki obsypane i miejscami brązowe plamki z tymi krostkami.. zobaczymy.. odstawiliśmy wszystko co lekarz sugerował.. Tylko kurcze to jajo nam siedzi w głowie gdzie o nim na śmierć zapomniałam u lekarza...
Nabiał nawet w małych ilościach też może powodować alergię. Spróbuj wprowadzać nabiał od jogurtów owczych. Moja córka ma alergię na bmk, a te jogurty nawet dają się jej jeść. I parówki często uczulaja
 

Podobne tematy

Do góry