reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia pokarmowa u niemowlaka...

magdab200!o2.pl

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
7 Kwiecień 2017
Postów
61
Hej. Pisałam kiedyś o budzeniu się mojej córki co 45 minut. Jedna z Was napisała mi, że jej dziecko też się tak budziło, póki nie odkryła, że to alergia... Nie mogę znaleźć tego wpisu, żeby bezpośrednio się skontaktować z tą osobą, stąd moje ogólne pytanie:
Jak wykryć u 8 miesięcznego dziecka na co jest uczulone?
Czy jedynym objawem uczulenia mogą być problemy ze snem?
Czy w tak małym wieku robi się badania?

Podejrzewam, że moja córka jest uczulona na jakiś składnik z zup (swoich, czy kupnych - nie ma znaczenia).
Gdy nie daję jej jeść zupy na obiad (warzywa, mięso) - noce są spokojne.
Teraz żeby wykryć jaki składnik jej przeszkadza, podejrzewam, że powinnam podawać je pojedynczo, tak jak przy początkach rozszerzania diety i obserwować córkę???
 
reklama
Hej. Pisałam kiedyś o budzeniu się mojej córki co 45 minut. Jedna z Was napisała mi, że jej dziecko też się tak budziło, póki nie odkryła, że to alergia... Nie mogę znaleźć tego wpisu, żeby bezpośrednio się skontaktować z tą osobą, stąd moje ogólne pytanie:
Jak wykryć u 8 miesięcznego dziecka na co jest uczulone?
Czy jedynym objawem uczulenia mogą być problemy ze snem?
Czy w tak małym wieku robi się badania?

Podejrzewam, że moja córka jest uczulona na jakiś składnik z zup (swoich, czy kupnych - nie ma znaczenia).
Gdy nie daję jej jeść zupy na obiad (warzywa, mięso) - noce są spokojne.
Teraz żeby wykryć jaki składnik jej przeszkadza, podejrzewam, że powinnam podawać je pojedynczo, tak jak przy początkach rozszerzania diety i obserwować córkę???
Hej, to ja Ci tak pisałam.
Tak jak piszesz podawaj pojedynczo.
Mój nie może z warzyw: marchewki, pomidora oraz mleka i glutenu. Więc zaczełabym od pomidorów. Nie wiem z czego robisz zupki ale ja też wykluczyłam :czosnek, pieprz czarny (można bialy) ,paprykę (w szczególności ostra).
 
Hej, to ja Ci tak pisałam.
Tak jak piszesz podawaj pojedynczo.
Mój nie może z warzyw: marchewki, pomidora oraz mleka i glutenu. Więc zaczełabym od pomidorów. Nie wiem z czego robisz zupki ale ja też wykluczyłam :czosnek, pieprz czarny (można bialy) u ,paprykę (w szczególności ostra).

Tak mi sie kojarzylo, ze Ty pisalas o tej alergii. Dzieki ze tak szybko sie odrzwalas☺ zupy przede wszystkim robie z: marchewki, ziemniaka, brokula, cukini, kalafiora, kukurydzy, pomiddora, dodaje czosnek, koperek, atke pietruszki i to wszystko.
Ale czy jedynym objawem moga byc te kiepskie noce?
A moze te zupy sa zbyt malo sycace dla.niej...
Odkad odstawilam zupy podaje jej tylko kasze na wodzie, na mleku modyfikowanym, owoce, jogurty i czasami chrupki kukurydziane.
Gdzies kiedys czytalam ze jak sie dostarczy duza ilosc kalorii dziecku w ciagu dnia to lepiej spi w nocy, ale nie wiem czy to nie sa brednie.
 
Tak mi sie kojarzylo, ze Ty pisalas o tej alergii. Dzieki ze tak szybko sie odrzwalas☺ zupy przede wszystkim robie z: marchewki, ziemniaka, brokula, cukini, kalafiora, kukurydzy, pomiddora, dodaje czosnek, koperek, atke pietruszki i to wszystko.
Ale czy jedynym objawem moga byc te kiepskie noce?
A moze te zupy sa zbyt malo sycace dla.niej...
Odkad odstawilam zupy podaje jej tylko kasze na wodzie, na mleku modyfikowanym, owoce, jogurty i czasami chrupki kukurydziane.
Gdzies kiedys czytalam ze jak sie dostarczy duza ilosc kalorii dziecku w ciagu dnia to lepiej spi w nocy, ale nie wiem czy to nie sa brednie.
Nie mam pojęcia...
U mojego na początku były tylko kiepskie noce ,troche później doszło takie wyglądające na lekko "naderwane" ucho ,reszta zaczeła się później rozkręcać, bliżej roku. Budził się na tyle często i z płaczem, że mąż spał w sypialni a ja u syna w pokoju,do tego łóżko nawet sobie kupiłam i stało zaraz koło jego.
Z tego co piszesz to rozważ pomidora(u nas jest masakra po nim), później marchewke, czosnek i koperek.
 
Dodam, że w życiu nie skojażylabym tego z alregią.... i załuje że tak późno o tym poczytałam bo moje dziecko by nie musiało się tyle męczy i ja też
 
Nie mam pojęcia...
U mojego na początku były tylko kiepskie noce ,troche później doszło takie wyglądające na lekko "naderwane" ucho ,reszta zaczeła się później rozkręcać, bliżej roku. Budził się na tyle często i z płaczem, że mąż spał w sypialni a ja u syna w pokoju,do tego łóżko nawet sobie kupiłam i stało zaraz koło jego.
Z tego co piszesz to rozważ pomidora(u nas jest masakra po nim), później marchewke, czosnek i koperek.
Tak zrobie, zacxne od dzis pojedynczo wprowadzac warzywa i zobacze co jej przeszkadza. Dzieki za porade☺
 
U nas najbardziej uczulala marchewka. Na szczescie szybko sie zorientowalam, juz przy rozszerzaniu diety. Objawy miala praktycznie od urodzenia, ale karmilam piersia, wiec ciezko bylo znalezc "winowajce" .
 
Podałam wczoraj małej marchewkę, noc była płaczliwa. poczekam teraz dwa dni i podam jej znowu. Jak kolejna noc po marchewce będzie płaczliwa, a dzisiejsza i jutrzejsza spokojna, to już jednego "winowajcę" będę miała odkrytego ;) Oby za dużo ich nie było.
 
reklama
Cześć dziewczyny moja mała tez ma problemy z alergia orientujecie sie moze czy jest tu jakoś temat typowo przeznaczony na alergie? Tez mam duzo pytań pewnie juz i rad chętnie dolaczylabym do takiej albo moze warto założyć i radzić sie wzajemnie co o tym myślicie?
 
reklama
Do góry