reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia pokarmowa

K

Katarzyna Wiśniewska

Gość
pilnie potrzebuję namiaru na dobrego alergologa dziecięcego, moja niunia ma buźkę i rączki jak truskawa, ciągle się drapie, nie może spać :(
 
reklama
moj maly tez mial taka wysypke i okazalo sie ze to jest skaza bialkowa. jakim mlekiem karmisz, ja daje bebilon pepti.moze wystarczy wizyta u dobrego pediatry. gdybys miala jakies pytania o alergie na bialko mleka krowiego(skaza bialkowa) to napisz
 
Witaj Kasiu,

Napisz skąd jesteś, moja mała jest "atopowcem", więc znam dobrego specjalistę alergologa.
W jakim wieku jest Twój bąbel?

Pozdrawiam
Agawa
 
Wszsytkim rodzicom dzieci z alergiami chciałabym powiedzieć, że czasem nie warto biegać po alergologach, nawet tych, do których czeka się miesiącami, bo mają nieposzlakowana opinię.

Zamiaast czekać, robić dziecku inwazyjne badania, które nie są do końca obiektywne. Zamiast karmić metodą prób i błędów, warto zacząć leczyć jelita, w których zaczyna się proces alergii (nawet jeśli jest to alergia wziewna)

Co należy zrobić?
1. zlikwidować przesadny rozwój grzybków, głównie candida, można zrobić badanie z kału na obecność candidy i wymaz z gardła.
2. zlikwidować pasożyty i lambie (to u dzieci plaga)
3. cały czas profilaktyka tzn dieta bez cukru rafinowanego, zamisat tego ksylitol, bez mleka pasteryzowanego, przesadnych ilości mięsa, słodyczy i produktów wysokoprzestworzonych.
4. Zamiast tego w rozsądnych ilościach mięso, duuużo warzyw, owoców, i wszystkiego tego co dziecko lubi najbardziej (prócz słodyczy oczywiście)
5. No i profilatyka: czosnkiem (garlic caps), Ac-zymes (żywe kultury bakterii Acidophilus) , natutralna wit C (nie ta z apteki), rybi tłuszcz itp.

Efekt sprawdzony na moim dziecku !!!!!

Pozdrawiam i chetnie udzielę więcej informacji
 
Isiu,

Wziełam sobie głęboko do serca Twoje rady - skorzystam na pewno!

A co z "atopowcami" uczulonymi na detergenty? Dodam tylko, że moja Julcia ma to przeniesione genetycznie po swoim tacie...

Pozdrawiam Agawa
 
No cóż jeśli to ukształtowanie genetyczne to profilaktyka po prostu przedłuża się na całe życie. Nadwrażliwość na detergenty jest dosyć częsta. należy po prostu unikać ostruch porszków i starać się kupować te dla dzieci, albo prać w płatkach mydlanych (pod warunkiem, że te też nie uczulają). Można jednak wbrew krytyce niektórych lekarzy próbować odczulać rekacje na kilka proszków np dziecięcych, biorezonansem. Ta krytykowana metoda już w wielu przypadkach pomogła, możenie na całe życie, ale przynajmniej na jakiś czas.

Ponieważ jednak każdy mechanizm alergii czy to kontaktowej, czy pokarmowej czy wziewnej jest podobny i wynika z podobnych dolegliwości organizmu, wcale nie wyłącznie z genów. proponuję Ci zadbać o jelita rodziny. Napewno reakcje będą mniejsze lub wyciszą się.

Jeśli chciałabyś poznać produkty, którymi ja leczę swoje dziecko to możemy się spotkać.

Pozdrawiam
Isia
 
reklama
Do góry