reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia pokarmowa?!

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
Cześć dziewczyny,potrzebuje waszej pomocy bo za chwilę oszaleje albo się rozwiode z mezem przez kłótnie. Mój synek ma prawie 3miesiace. Początkowo karmilam go piersią i dokarmialam NANem było w miarę ok oprócz bólów brzuszka. Byłam z tym u pediatry przepisala bebilon pepti niby na te kolki. Średnio mi się to podobało bo to mleko dla alergików,ale zaufalam lekarce. Synek pil to mleko od około 25.08 po 10 dniach ok 5.09 pojawiła mu się pod oczkiem sucha plamka ala liszaj. Byłam świecie przekonana że to liszaj jest. Natłuszczalam smarowalam -nic. Plamka robiła się większą i większą i zrobiła się też na drugim poliku wraz z małymi krostkami na skroniach. Nie laczylam tego z alergia pokarmowa. Byłam w czw.u kardiologa z synkiem pokazałam mu buzie i pani dr stwierdziła że wygląda to na alergie pokarmowa i przepisala mleko nutramigen. Synek je pije od czw.na razie mieszane z pepti. Ale do czego zmierzam. Strasznie to swedza te zmiany jest niespokojny drapie się płacze z mężem się przez to kłócimy:/ nie wiem jak mu pomóc. Chodzi mi o to z obserwacji moich wynika że jak miesiąc od urodzenia był na nanie nic mu nie było,po podawaniu pepti zaczęły się problemu skórne i świąd. Maz mówi że po nutramigenie jest gorzej bo więcej się drapie mnie ciężko stwiedzic bo to kilka dni. Czy to możliwe że te mleka go uczulaja? Czy wrócić do NAN CZY BEBILON ? Chce jutro znowu pójść do pediatry że swoimi wątpliwościami ale do jutra zwariuje. Strasznie mnie korci żeby dac mu zwyczajne mleko,Ale boję się że jak faktycznie ma alergie to mu bardziej zaszkodzi. Miała któraś z Was taki problem? Poradzcie coś,synek te mleka miał tylko że względu na kolki te pepti.
 
reklama
reklama
20171008_164450.jpg
 

Załączniki

  • 20171008_164450.jpg
    20171008_164450.jpg
    117,4 KB · Wyświetleń: 559
Mój mały ma takie.stwierdzono alergie na białko mleka krowiego i AZS.pił bebilon ha.teraz ma bebilon pepti.trochę się cofneło. Używamy Latopic do kąpieli i smarowania kilka razy na dobę.łagodzi objawy. Efekty dopiero po kilku dniach. Trzeba też wyeliminować wszystkie potencjalne alergeny,np.kurz,sierść zwierząt,środki do prania, twarda woda, niektóre pokarmy -np.mleko, czekolada,jajka,orzechy (jeśli karmisz piersią to z Twojej diety).AZS ujawnia się między 3 a 6 miesiącem życia i jest dosyć uciążliwe. Czasem potrzebne są maści.
 
Ostatnia edycja:
Aha,u mojego synka zaczęło się od buzi, potem przeszło na klatkę piersiową, ręce koło łokci i tył głowy.z buzi i głowy prawie zeszło po Latopicu -2 tygodnie stosowania.z resztą jeszcze walczymy.myślę, że to dlatego, że buzia i głowa jest częściej smarowana.nawet w nocy po karmieniu.resztę ciała smaruje tylko w ciągu dnia i wieczorem po kąpieli.w nocy go nie rozbieram żeby się nie wybudził
 
To wyglada na alergie. Musi minąć min 2 tyg żeby zaczęła się skóra poprawiać.
Czytałam ze nutramigen tez może uczulać ponieważ zawiera elementy soi. I nie każdemu podchodzi.
Głowę radzę myć delikatna szczoteczka. Nie wyczesywać nic na sucho bo może być gorzej.
Radzę nie rozszerzać diety dopóki nie upora się pani z mlekiem.
To nasz przypadek: alergia i AZS. My nie możemy np kukurydzy.
 

Załączniki

  • IMG_2528.JPG
    IMG_2528.JPG
    834,9 KB · Wyświetleń: 105
  • IMG_2561.jpg
    IMG_2561.jpg
    43,8 KB · Wyświetleń: 107
  • IMG_2562.jpg
    IMG_2562.jpg
    19,8 KB · Wyświetleń: 100
  • IMG_2563.jpg
    IMG_2563.jpg
    8 KB · Wyświetleń: 113
reklama
Zmiany ma tylko na buzi i glowce więc proszki to raczej nie są bo miałby też na całym cialku ,kosmetykow mam teraz mnóstwo wszystkie kupione w aptece od 1 dnia życia. Kalroyferow jeszcze nie odkrecam wolę jak jest troszkę chłodniej w mieszkaniu,lepiej się śpi. Te zmiany lacze tylko ze zmianą mleka:/ myślałam że może ode mnie od pudru jak to całuje ale chyba nie. Mąż też uważa że to od mleka i dogaduje że nie karmilam go piersią... Pójdę jeszcze do pediatry jutro powiem o swoich wątpliwościach i właśnie jestem na etapie szukania alergologa. Ja nawet bym nie pomyślała że to alergia tylko będąc u kardiologa z synkiem pokazalam jej te zmiany i ona powiedziała że na jej oko to alergia i kazała kupić nutramigen. Czytając w Internecie faktycznie dużo wskazuje że to będzie to choćby kaszel który ma a osluchowo jest wszystko ok. Zaraz się postaram wkleić zdjęcie. Pisze mi tylko że za duży format.
A pierzecie tez swoje rzeczy w proszku dla niemowląt? U szwagierki okazało się właśnie że maluszek miał takie wysypki na twarzy od przytulania się do ubrań nie prawnych w płynach niemowlęcych. Pilnowali żeby rodzina maluszka zawsze brała z pieluszką na swoich ubraniach i dość szybko przeszlo.
 
Do góry