reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia pokarmowa?!

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
Cześć dziewczyny,potrzebuje waszej pomocy bo za chwilę oszaleje albo się rozwiode z mezem przez kłótnie. Mój synek ma prawie 3miesiace. Początkowo karmilam go piersią i dokarmialam NANem było w miarę ok oprócz bólów brzuszka. Byłam z tym u pediatry przepisala bebilon pepti niby na te kolki. Średnio mi się to podobało bo to mleko dla alergików,ale zaufalam lekarce. Synek pil to mleko od około 25.08 po 10 dniach ok 5.09 pojawiła mu się pod oczkiem sucha plamka ala liszaj. Byłam świecie przekonana że to liszaj jest. Natłuszczalam smarowalam -nic. Plamka robiła się większą i większą i zrobiła się też na drugim poliku wraz z małymi krostkami na skroniach. Nie laczylam tego z alergia pokarmowa. Byłam w czw.u kardiologa z synkiem pokazałam mu buzie i pani dr stwierdziła że wygląda to na alergie pokarmowa i przepisala mleko nutramigen. Synek je pije od czw.na razie mieszane z pepti. Ale do czego zmierzam. Strasznie to swedza te zmiany jest niespokojny drapie się płacze z mężem się przez to kłócimy:/ nie wiem jak mu pomóc. Chodzi mi o to z obserwacji moich wynika że jak miesiąc od urodzenia był na nanie nic mu nie było,po podawaniu pepti zaczęły się problemu skórne i świąd. Maz mówi że po nutramigenie jest gorzej bo więcej się drapie mnie ciężko stwiedzic bo to kilka dni. Czy to możliwe że te mleka go uczulaja? Czy wrócić do NAN CZY BEBILON ? Chce jutro znowu pójść do pediatry że swoimi wątpliwościami ale do jutra zwariuje. Strasznie mnie korci żeby dac mu zwyczajne mleko,Ale boję się że jak faktycznie ma alergie to mu bardziej zaszkodzi. Miała któraś z Was taki problem? Poradzcie coś,synek te mleka miał tylko że względu na kolki te pepti.
 
reklama
Moim zdaniem to nie pepti, to mleko dla alergików więc samo od siebi enie powinno alergii wywoływać. Najlepiej wizyta u dobrego alergologa, nie wiem czy u takich maluszków robi sie testy ale jesli tak to moze lekarz zleci... Trzymam kciuki za poprawe :-)
 
reklama
Połączyłam to z mlekiem dlatego że pierwsza plamka pojawiła się po tym jak synek zaczął pić pepti. Od dzisiaj daje mu tylko nutramigen I zobaczę dotychczas mieszalam. Spróbuję też z proszkami dla alergików,jakie polecacie ? :) i zacznę więcej sprzątać choć przy małym ciężko. Juz wrzucam zdjęcia cześć jest zlecona od dermatologa.
 
Zdjęcia ;)
 

Załączniki

  • 20171009_123419.jpg
    20171009_123419.jpg
    621,3 KB · Wyświetleń: 74
  • 20171009_123355.jpg
    20171009_123355.jpg
    631,1 KB · Wyświetleń: 45
  • 20171009_123459.jpg
    20171009_123459.jpg
    499,7 KB · Wyświetleń: 60
  • 20171009_123034.jpg
    20171009_123034.jpg
    434,7 KB · Wyświetleń: 61
  • 20171009_123520.jpg
    20171009_123520.jpg
    503,9 KB · Wyświetleń: 53
Mam jeszcze jakies próbki z apteki właśnie na AZS. Wrzucę jeszcze zdjęcie główki wczoraj wymylam ja a dzisiaj znowu w strupach.
 

Załączniki

  • 20171009_124223.jpg
    20171009_124223.jpg
    149,7 KB · Wyświetleń: 70
Mam jeszcze jakies próbki z apteki właśnie na AZS. Wrzucę jeszcze zdjęcie główki wczoraj wymylam ja a dzisiaj znowu w strupach.
U nas najlepiej działa do kąpieli Emolium + łyżeczka oleju kokosowego (nierafinowany) bardzo ladnie natłuszcza. Po kąpieli Emolium do smarowania ale emulsjia nie krem. Rano też ja smaruje.

Hubert 18.02.2015 [emoji217]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji250]
 
Ja używam do prania płatki mydlane bebi. Kuzynka ma jakiś środek z serii biały jeleń dla alergików pollena ostrzeszów ale nie wiem czy to płyn czy proszek. Koleżanka z innego wątku też mi poleciła białego jelenia.
 
@Agati88 Odstaw Oillan, odstaw szampon Johnson i odstaw koniecznie oliwkę bambino. Ten płyn do prania też może uczulać (Persil) - i on może być sprawcą zamieszania. Kup taki specjalnie przeznaczony dla dzieci (już nie pamiętam nazw, ale chyba był jelp lub lovela - może być w formie płynu do prania). Albo tak jak @kasieks pisze - płatki mydlane lub biały jeleń
 
@Agati88 Odstaw Oillan, odstaw szampon Johnson i odstaw koniecznie oliwkę bambino. Ten płyn do prania też może uczulać (Persil) - i on może być sprawcą zamieszania. Kup taki specjalnie przeznaczony dla dzieci (już nie pamiętam nazw, ale chyba był jelp lub lovela - może być w formie płynu do prania). Albo tak jak @kasieks pisze - płatki mydlane lub biały jeleń

Tak, jest taki proszek Lovela, nawet i do białych i do kolorów. Ja używałam od urodzenia syna i było ok zawsze ze skórą.
 
reklama
Do góry