reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia pokarmowa?!

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
Cześć dziewczyny,potrzebuje waszej pomocy bo za chwilę oszaleje albo się rozwiode z mezem przez kłótnie. Mój synek ma prawie 3miesiace. Początkowo karmilam go piersią i dokarmialam NANem było w miarę ok oprócz bólów brzuszka. Byłam z tym u pediatry przepisala bebilon pepti niby na te kolki. Średnio mi się to podobało bo to mleko dla alergików,ale zaufalam lekarce. Synek pil to mleko od około 25.08 po 10 dniach ok 5.09 pojawiła mu się pod oczkiem sucha plamka ala liszaj. Byłam świecie przekonana że to liszaj jest. Natłuszczalam smarowalam -nic. Plamka robiła się większą i większą i zrobiła się też na drugim poliku wraz z małymi krostkami na skroniach. Nie laczylam tego z alergia pokarmowa. Byłam w czw.u kardiologa z synkiem pokazałam mu buzie i pani dr stwierdziła że wygląda to na alergie pokarmowa i przepisala mleko nutramigen. Synek je pije od czw.na razie mieszane z pepti. Ale do czego zmierzam. Strasznie to swedza te zmiany jest niespokojny drapie się płacze z mężem się przez to kłócimy:/ nie wiem jak mu pomóc. Chodzi mi o to z obserwacji moich wynika że jak miesiąc od urodzenia był na nanie nic mu nie było,po podawaniu pepti zaczęły się problemu skórne i świąd. Maz mówi że po nutramigenie jest gorzej bo więcej się drapie mnie ciężko stwiedzic bo to kilka dni. Czy to możliwe że te mleka go uczulaja? Czy wrócić do NAN CZY BEBILON ? Chce jutro znowu pójść do pediatry że swoimi wątpliwościami ale do jutra zwariuje. Strasznie mnie korci żeby dac mu zwyczajne mleko,Ale boję się że jak faktycznie ma alergie to mu bardziej zaszkodzi. Miała któraś z Was taki problem? Poradzcie coś,synek te mleka miał tylko że względu na kolki te pepti.
 
reklama
@Agati88 Nie pytaj nas co będzie ok dla Twojego dziecka. My piszemy z własnych doświadczeń, co nam pomogło, a co nie. W Waszym przypadku może być zupełnie odwrotnie. Przejdź się do swojego pediatry i wypytaj o wszystko.
 
reklama
Kupiłam w aptece żel na ciemieniuche z emolium,smaruje i splukuje wodą fajnie schodzi tylko że na drugi dzień główka wygląda tak samo;( idę jutro do alergologa ponoć jakąś dobra lekarka. Zobaczymy,mam nadzieję że coś zaradzi na ten swiad bo kropelki nie pomagaja. Dzisiaj się obudził p 4.40 i chciał się wsciec tak to swedzialy poliki pomimo tego że ranek nie ma po maści i non stop mu natłuszczam,bidoczek;(
 
Kupiłam w aptece żel na ciemieniuche z emolium,smaruje i splukuje wodą fajnie schodzi tylko że na drugi dzień główka wygląda tak samo;( idę jutro do alergologa ponoć jakąś dobra lekarka. Zobaczymy,mam nadzieję że coś zaradzi na ten swiad bo kropelki nie pomagaja. Dzisiaj się obudził p 4.40 i chciał się wsciec tak to swedzialy poliki pomimo tego że ranek nie ma po maści i non stop mu natłuszczam,bidoczek;(
Natluszczaj caly czas tą glowke, po kapieli i przed.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wrzucam zdjecia córki
38de052ea4ddc.jpg

531d3e75c3b91.jpg
b6c801e1c0938.jpg
 
@KasiaMarysia23 Biedna córeczka. Mam nadzieję, że zmiany szybko się Wam cofną. Aż na brwiach ma biedactwo.

@Agati88 Jeszcze mi się przypomniało - jednym z objawów nietolerancji mleka były u nas pęknięcia skóry pod uszami (później czytałam, że to dość typowy objaw).
To zdjęcia z października. Dzis ma 13 miesięcy i nadal zle reaguje na nabial...Wczoraj tesbiowa dala masła do duszonej marchwi...
1507720431-aaaaaa.jpeg


Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja trochę zjadłam,bo nie sadzilam że tesciowa ją tam da. Od roku jestem na diecie ,a ta ciagle zapomina. Nie zjadlam duż ,a Magda to nie zjadlaby wcale ,ona to nie jadek jest.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja trochę zjadłam,bo nie sadzilam że tesciowa ją tam da. Od roku jestem na diecie ,a ta ciagle zapomina. Nie zjadlam duż ,a Magda to nie zjadlaby wcale ,ona to nie jadek jest.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Aha. Moja matka też chce synowi dawac np jogurt bo do tej pory twierdzi że to moje wymysły...

Hubert 18.02.2015 [emoji213]
Wiktoria 06.06.2017 [emoji214]
 
reklama
Do góry