reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia pokarmowa?!

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
Cześć dziewczyny,potrzebuje waszej pomocy bo za chwilę oszaleje albo się rozwiode z mezem przez kłótnie. Mój synek ma prawie 3miesiace. Początkowo karmilam go piersią i dokarmialam NANem było w miarę ok oprócz bólów brzuszka. Byłam z tym u pediatry przepisala bebilon pepti niby na te kolki. Średnio mi się to podobało bo to mleko dla alergików,ale zaufalam lekarce. Synek pil to mleko od około 25.08 po 10 dniach ok 5.09 pojawiła mu się pod oczkiem sucha plamka ala liszaj. Byłam świecie przekonana że to liszaj jest. Natłuszczalam smarowalam -nic. Plamka robiła się większą i większą i zrobiła się też na drugim poliku wraz z małymi krostkami na skroniach. Nie laczylam tego z alergia pokarmowa. Byłam w czw.u kardiologa z synkiem pokazałam mu buzie i pani dr stwierdziła że wygląda to na alergie pokarmowa i przepisala mleko nutramigen. Synek je pije od czw.na razie mieszane z pepti. Ale do czego zmierzam. Strasznie to swedza te zmiany jest niespokojny drapie się płacze z mężem się przez to kłócimy:/ nie wiem jak mu pomóc. Chodzi mi o to z obserwacji moich wynika że jak miesiąc od urodzenia był na nanie nic mu nie było,po podawaniu pepti zaczęły się problemu skórne i świąd. Maz mówi że po nutramigenie jest gorzej bo więcej się drapie mnie ciężko stwiedzic bo to kilka dni. Czy to możliwe że te mleka go uczulaja? Czy wrócić do NAN CZY BEBILON ? Chce jutro znowu pójść do pediatry że swoimi wątpliwościami ale do jutra zwariuje. Strasznie mnie korci żeby dac mu zwyczajne mleko,Ale boję się że jak faktycznie ma alergie to mu bardziej zaszkodzi. Miała któraś z Was taki problem? Poradzcie coś,synek te mleka miał tylko że względu na kolki te pepti.
 
reklama
reklama
Sasankaa gdzie kupujesz takie mleko. Szukać w sklepach ze zdrową żywnością czy znajdę w hipermarketach?mój ma 5 miesięcy.za miesiąc pediatra zalecił rozszerzenie diety więc jeszcze się nie rozgladalam za takimi produktami ale chciałabym wiedzieć gdzie ich szukać :).czytałam Twoje wpisy na temat jedzenia.sama wymyslasz przepisy i zastepujesz produkty alergenne zdrowymi czy korzystasz z jakiejś strony w necie? Mam 11-letnią córkę która je wszystko.synek ma alergie od 2 miesięcy i na razie jest na pepti wiec karmienie alergika jest dla mnie czymś nowym. Będę wdzięczna za rady:)
 
Takkk a na mleko kokosowe muszę znaleść przepis w necie;)
Ja robię z wiórków ,dobrze jak będą niesiarkowane.
200g wsypuje do garnka i zalewam 1200ml wody (najlepiej przegotowana przestudzona ale filtrowana też będzie ok)
Wstawiam na noc do lodówki.
Rano podgrzewam do ok 60stopni (ma tak trochę parzyc w palec),potem blenduje kilka minut.
Przecedzam przez sito/pieluche tetrowa/gaze i wyciskanie resztę.
Wlewam do butelki i przechowuje w lodówce max 5dni. Wstrząsnąć przed użyciem.
Powinno Ci wyjść ok 1l mleka.
Tylko różne wiórki dają mleko bardziej lub mniej tłuste(na górze utworzy się takie jak by masełko z tego-mozna to wykorzystać)

Z wiórek możesz zrobić np kokosanki lub bounty
 
Rozumiem:) fajnie wiedzieć ! szukam teraz jakiejś książki z przepisami dla dziecię alergikow... Cos tam juz sobie patrzyłam.... Bo ciężkobz tym gotowaniem i wymyślaniem dań. Moja Igunia to ciagl ma praktycznie takie same dania. Na śniadanie kaszka jaglniano—ryzowa z hipa do tego dokładam dwie łyżeczki mieszanki jabłko gruszka banan( sama gotuje i zaprawiam w słoiczki) Pózniej drugie sniadanko plastry dobrej szynki z indyka czy jakiejś innej staram sie kupować bez E i soki,pieczywo bez E i jajek powidelka 100% bez dodatku cukru. Na obiad gotuje schabiki lub pierś kurczaka do tego dorzucam mrozonki. Albo mieszam mięsa mielone indyk kurczak roboie pulpeciki do których h ścieram warzywa i gotuje to w pomidorach, do tego makaron ryżowy biały/ciemny lub orkiszowy lub kukurydziany 100% ze sklepu eco. Podwieczorki owoce lub rybeczki często robie swój kisiel na soku owocowym . Kolacja kaszka jak na śniadanie. Czasem pije malutka herbatkę koper rumianek , wode latem No i jest na piersi. Tak wyglada to menu nie mam pomysłu na gotowanie:(
 
Rozumiem:) fajnie wiedzieć ! szukam teraz jakiejś książki z przepisami dla dziecię alergikow... Cos tam juz sobie patrzyłam.... Bo ciężkobz tym gotowaniem i wymyślaniem dań. Moja Igunia to ciagl ma praktycznie takie same dania. Na śniadanie kaszka jaglniano—ryzowa z hipa do tego dokładam dwie łyżeczki mieszanki jabłko gruszka banan( sama gotuje i zaprawiam w słoiczki) Pózniej drugie sniadanko plastry dobrej szynki z indyka czy jakiejś innej staram sie kupować bez E i soki,pieczywo bez E i jajek powidelka 100% bez dodatku cukru. Na obiad gotuje schabiki lub pierś kurczaka do tego dorzucam mrozonki. Albo mieszam mięsa mielone indyk kurczak roboie pulpeciki do których h ścieram warzywa i gotuje to w pomidorach, do tego makaron ryżowy biały/ciemny lub orkiszowy lub kukurydziany 100% ze sklepu eco. Podwieczorki owoce lub rybeczki często robie swój kisiel na soku owocowym . Kolacja kaszka jak na śniadanie. Czasem pije malutka herbatkę koper rumianek , wode latem No i jest na piersi. Tak wyglada to menu nie mam pomysłu na gotowanie:(
U nas dieta jest jeszcze bardziej restrykcyjna ale na internecie jest masa przepisów. Jest z czego wybierać od jaglanego monte po budyniowe nalesniki. Ja co dzień robię coś innego ,wystarczy poszukać. Nawet wśród sportowców modna jest dieta bezmleczna i często też bezglutenowa a oni dodają nawet na instagramie codzien nowe przepisy.
 
Ooo jej jeszcze bardziej restrykcyjna ...? Co masz na myśli? Podasz może przykładowe menu , jakich składników używasz a co mi doradzisz... widzisz muszę sie bardziej zagłębić w ten temat menu....:(Bo mam straszne braki w końcu dziecko nie moze ciagle jesc tego samego...
 
Ooo jej jeszcze bardziej restrykcyjna ...? Co masz na myśli? Podasz może przykładowe menu , jakich składników używasz a co mi doradzisz... widzisz muszę sie bardziej zagłębić w ten temat menu....:(Bo mam straszne braki w końcu dziecko nie moze ciagle jesc tego samego...
No muszę mu piec chleby/bulki bo nie może glutenu. Osobne naleśniki , kotlety,ciasta,slodycze itp. Z pomidorami, orzechami , drobnopestkowymi muszę uważać,tylko w małej ilości co ktprys dzien. Żadne cytrusy i niektóre przyprawy jak pieprz czarny papryka czosnek


Na śniadanie je pieczywo z szynką i zieleniną,dzemem,hummusem,pasta jejeczna itp itd,
omlet,jajecznice, platki z mlekiem,nalesniki biszkoptowe/taratelki z czyms itp
Do picia zawsze ma kakao/inke bezglutenowa/karob na mleku roślinny
Na drugie gotuje zupę warzywna. Mam pomrozone dynie,buraczki,cukienie to robię różne z makaronem,ryzem,kasza
I do picia sok tłoczony
Na obiad to różnie. Przeważnie mięso na różne sposoby zamiennie z jajkami/kotletami jajecznymi. Warzywa na parze/marchewka duszona/kotleciki warzywne do tego kasze/ziemniaki/fryrki z piekarnika/kluski/makarony/pizza z patelni bzgl/kluski na parze z kislem itp zależy co miał w zupie, długo by wymieniać.U nas hitem jest zupa cukiniowa z filetem.
Na podwieczorek to zawsze testuje nowe przepisy. Smoothis albo nalesniki/budyn/placki/ciasto/babeczki/panna cotta/desery na bazie kaszy jaglanej np bannofee itp zawsze podane z owocem.
Na kolację kaszki Nominal z sorgo/jaglana/ryzowa z olejem plus jakieś słodzidlo syrop z agawy/miod itp z ekspandowana gryka/amarantusem/wiorkami itp
W ciągu dnia je np wafle ryżowe z algami/rodzynki/daktyle/suszone banany/gorzka czekoladę/zelki/ziarenka/batony owocowe/upieczone ciasteczka itp


Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017
 
Ostatnia edycja:
Kochana podziwiam Cię!!! Jak Ty na to wszystko znajdujesz czas... Ja przy jednym dziecku nie mogę sie obrobić... Spacer z malutka zabawa Dom sprzątanie gotowanie dla malutkiej dla mnie i męża....:// A twoja Wikusia tez ma alergie i AZS ??? Bo Hubercie ma skończone 2 latka
 
reklama
Kochana podziwiam Cię!!! Jak Ty na to wszystko znajdujesz czas... Ja przy jednym dziecku nie mogę sie obrobić... Spacer z malutka zabawa Dom sprzątanie gotowanie dla malutkiej dla mnie i męża....:// A twoja Wikusia tez ma alergie i AZS ??? Bo Hubercie ma skończone 2 latka
Hubert ma tylko alergie a Wiki alergie i azs. Na razie rozszerzam dietę dając to co syn może jesc.
Ogólnie cały dom plus kury i pies są na niej głowie więc roboty mam trochę[emoji17]

Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017
 
Do góry