reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia - pokrzywka na buzi -co to moze byc

masebi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Grudzień 2007
Postów
333
Miasto
Kraków
Oj, moja mała to mały alergik, co roku, coś nowego.
ma AZS i jak była maluszkiem miała nietolerancje białka mleka, ale lekką, oraz coś dziwnego, co nie udało sie zdiagnozować - 2 razy spuchła na całym ciele - miała pokrzywkę i obrzęk naczynioruchowy ( ja tez tak mam po niesterydowych przeciwzapalnych np aspirynie, do tego sie duszę)
W krwi nic nie znaleziono. Od jesieni był spokój.

Teraz zaczęło się pylenie no i od 3 dni katar wodnisty po kolana- raz jest dziki - potem nagle sam znika,a dziś spuchła jej buzia - zaczyna się czerwona twarzą, potem krosty, a potem te krosty zlewaja się w bąble (pokrzywka). Nie jadła nic dziwnego ( oprócz serka Danio - na co ja jej to dawałam!) Czerwona buzie miała od 2 godzin, po serku nastąpiło pandemonium.

Dostała Claritine i wapno.

Niepokojące, bo nie możemy namierzyć alergenu. Jakieś pomysły? Czy takie "akcje" ktoś miał. Z tego co sie orientuje, to podobno takim maluchom 4 letnim nic w testach, nawet krwi nie wyjdzie. Może jednak da się jakoś sprawdzić , co dziecko uczula.
 
reklama
witaj ;-)

zaczynaja pylic trawy... moze stad ten katar...
co siedzialo w danio - ja chyba wiedziec nie chce :-(

co do testow... u mojego synka sprawdzily sie....mial niecale 2 lata, zrobiono mu testy skorne a wyniki byly potwierdzane testami z krwi...alergeny (bialko mleka, kakao i gluten) wyeliminowalismy i byl spokoj...do drugiej prowokacji - wtedy tez dostal pokrzywki :-(
teraz alergia pokarmowa przeszla we wziewna :-( astma w gratisie :-( ma uczulenie na roztocza i trawy :-(

mloda ma teraz niecale 2 lata, w styczniu miala robione testy z krwi - nic nie wykazaly a ciagle ma zalzawione oczka (od konca marca), tydzien temu wyszla jej dziwna wysypka (AZS lub ŁZS tez ma) - czerwone kropeczki...swedzi ja to :-(
dostaje clemastinum i wapno...

alergenu nie znam.... teraz jeszcze podejrzewam proszek do prania bo tydzien temu bylismy u moich rodzicow i tam nocowalismy wiec moze ariel w ktorym moja mama pierze tak na mala zadzialal...
w lipcu mamy wizyte u alergologa to moze wydebie testy...

sprawdz tabele alergii krzyzowych - moze pyli teraz cos co sie "krzyzuje" z jakim alergenem pokarmowym (to cos pewnie siedzialo w danio) i dlatego objawy sie zaostrzyly???

powodzenia ;-)

edit: a ten danio nie byl truskawkowy? bo mojej po serku truskawkowym, ktory dostawala w szpitalu takia wysypka wylazla....
 
Ostatnia edycja:
seerek, owszem truskawkowy :-) A jakos po truskawkach nic jej nie jest.
Przez alergię zaczelismy kontrolowac co je i staramy się w granicach możliwości unikać takich cudów natury jak danio i inne kolorowych koszmarków jedzeniowych.

Doplątała nam się bakteria na katar i małe leży. Znów zyrtec poszedł w obroty, bo z nosa juz nam obu sie leje (topola pyli).
 
dawno nie odwiedzany temat ale jakoś go odnalazłam
mój także miał ostrą pokrzywkę w wieku 6 msc potem po roku nagle pojawiła sie skaza białkowa i uczulenie na wiele innych produktów.Przed 2 urodzinami ustąpiło prawie wszystko ale jako 2,5 latek zaczął mieć okropne stany zapalne górnych dróg oddechowych.No i ma stwierdzoną astmę oskrzelowa w nasileniu na nieżyt nosa(wszystko zatoko mu idzie):sorry2:jesteśmy na lekach ale teraz znowu coś sie dzieje już sama nie wiem czy to przeziębienie czy znowu alergia:dry:
 
Do góry