reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia skórna...

Agawa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2004
Postów
603
Miasto
Łódź
Dziewczyny,

Jak juz wzesniej pisałam Jula jest "atopowcem". Do pielęgnacji jej skóry starczała nam Mustela Stellatopia ale... ostatnio jakby się trochę "popsuła" :?
Nie wiem czy wynika to z tego, że produkuje ją teraz inne labolatorium... krem jest bardziej wodnisty i dodano zapach :(

Jula mówi, że po nasmarowaniu szczypie ją ciałko i rzeczywiście jest ono podrażnione (czerwone) :(

Czy macie podobne spostrzeżenia?

Pozdrawiam
 
reklama
Hej, Agawa :D Nawet nie wiem o czym mówisz, nie uzywałam nigdy tej maści, kremu, czy czym to jest... Kiedys stosowałam Oilatum do kapieli, kremu po kapieli i mydełko tej firmy jak również E 45. To sa dobre kremy, dobrej jakości i skutecznie nawilżają skórę , łagodzą podrażnienia...niestety sa dosyc drogie :( Co najmniej 30 zł jedna rzecz z tej firmy :( W tej chwili moja mała nie ma raczej problemów ze skórą, ale ma alergie wziewną :( Zaczynało się od pokarmowej, skórnej, a teraz wziewna :( Ale te kremy , które kiedyś stosowałam moge polecić z czystym sumieniem. Własnie na atopowe zapalenie skóry.
 
Nika,
Kupiłam Julci krem ELIDEL i po 2 dniach sladu po atopach nie ma :)
Rewelacja (ciekawe jak długo... :? będzie działał...) ale cena koszmarna - 112 PLN. Nic to, choćbym suchy chleb miała gryźć to i tak będę go kupowała...
Pozdrawiam
Agawa
 
ja rowniez uzywam kremu Elidel poniewaz moj synek czesto dostaje egzemy jak zje chocby lyzeczke zupy ugotowanej na piersi kurczaka, na razie wiemy ze nie moze jesc drobiu mam nadzieje ze to z czasem minie a krem ten faktycznie jest rewelacyjny 2x dziennie i problem znika. tu on nie jest tak koszmarnie drogi z tego co pamietam to kosztowal cos ok $15 (po przeliczeniu to znacznie mniej niz w Polsce-a swoja droga to ciekawe bo to chyba Niemiecki krem :?
 
Mój Oskar też od czasu do czasu ma brzydką skórkę w niektórych miejscach (jest na mleczku sojowym).
Nam pomaga także krem Elocom, a do kąpieli to podobnie jak Nika Oilatum emulsja, mydełko a potem krem :wink: Kiedyś troszkę Balneum, ale chyba wolę Oilatum.
Tego kremu co podajecie nie stosowałam
 
Akia,
Z Elocom'em to ostrożnie - jak nie muszisz to nie smaruj małych zmian... to czyste sterydy...
Zainteresuj się Elidelem jest bezsterydowy ale niestety drogi :? ... ja sobie powiedziałm, że choćbym miała suchy chleb jeść to i tak Julce będę go kupowała bo jest rewelacyjny...
 
Ooo i tu sie zgodzę, Elocom działa, ale nie wolno go stosować dłużej niz 5 dni, należy smarować bardzo cienka warstwę. czym to grozi ? Ano, moja koleżanka stosowała namietnie, mimo, że ja ostrzegałam, smarowała cienko i gdy tylko widziała takie rany u dziecka, ...niby tak rzadko, niby mało, a za rok, wyszły mu w lecie białe plamy na skórze, niestety, efekt uboczny Elocomu... nawet słońce tego nie op0ali, przeciwnie....będą bardziej widoczne
 
hey!! Mnie sie nad ustami robia takie czerwone krosty!! przez jakis czas tego nie ruszałam,ale przez ponad miesiac chodziłam z czerwoną plamą pod nosem,w końcu tata dał mi ELOCOM! Używam i jest ok,po kilku dniach krosty zniknęły,ale za jakieś 2 tyg znowu sie pojawiły potem znowu kuracja,przerwlam,ale one wróciły. Rano ich nie miałam,a popołudniu wyszlo mi kilka!! Najgorsze jest to,ze na początku były tylko po jednej stronie a teraz są po obu i wyglądaja jak wąsy :/
Nie moge przecież tego kremu używc cały czas,co mam z tym zrobic??Pomóżcie mi!!
 
reklama
I to czym prędzej do tego dermatologa.
U mojego Krzysia też rozpoznano azs (początki), dostał robione mazidła (maść cholesterolowa i inne), ja jestem na diecie (karmię Krzysia piersią). Po paru dniach zmiany zanikły, tylko ja nie mam pomysłów na jedzenie. Jak tak dalej pójdzie to strace pokarm. Będę wdzięczna za rady innych mam z podobnym problemem
 
Do góry