reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia, trądzik czy potówki ?

Tusia5058

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
12 Luty 2019
Postów
40
Witam, synek ma 5 tygodni, od 2 krosty na twarzy, a od 2 dni pojawiło się na klatce piersiowej i pojedyncze na rękach, syna karmię tylko piersią. Wizytę u lekarza mamy q poniedziałek. Kapalam go w nadmanganianie potasu, teraz w emolium. Co to jest?
 

Załączniki

  • Screenshot_20190214-080343.png
    Screenshot_20190214-080343.png
    315,4 KB · Wyświetleń: 324
reklama
Rozwiązanie
mój też miał tak dużo tych krost, i tak sobie przypominałam, to z miesiąc dobry trwało,od jakiegoś 2 tyg. życia, bo wtedy mąż był w delegacji i siostra mi przyjechała pomóc, jak miał 8 tyg. to już miał ładną skórę. Na pewno nie wolno natłuszczać, brzydko to wygląda, ale oprócz wody i ewentualnie swojego mleka do smarowania, nic bym nie używała. Do kąpania, jak dziewczyny pisały. I pazurki obcinaj, żeby nie rozdrapał.
Witam, synek ma 5 tygodni, od 2 krosty na twarzy, a od 2 dni pojawiło się na klatce piersiowej i pojedyncze na rękach, syna karmię tylko piersią. Wizytę u lekarza mamy q poniedziałek. Kapalam go w nadmanganianie potasu, teraz w emolium. Co to jest?
jedź z nim na izbe przyjęć, niech go ktoś obejrzy, jest za mały zeby czekać do poniedzialku. Nie zastanawiaj sie, to na pewno nie są potówki. Wiesz to moze byc jakas silna reakcja alergiczna, lub cos innego nawet moze ospa, bo tez przeciez wykwity są, chociaż nie wiem jak to dokladnie wyglada. Jedz do lekarza i nie czekaj, nawet jesli to nic takiego to będziesz spokojniejsza. daj znać;)
 
Jak wysypka reaguje na temp?
Częściowo wygląda to na tradzik... Ale zazwyczaj nie schodzi on nizej niz buzia. Moze jakies nadkazenie sie zrobilo. Warto pokazac dr. Jaka macie temp w domu, co zakładasz dziecku? Na pewno nie stosowalabym emolientow.

Osobiście z tym bym się nie pchała na ip. Są jakieś dodatkowe objawy wskazujące na zagrożenie? Gorączka, szybki oddech? Ew. wzięła wizytę domową lub prywatną. Jeszcze coś złapie małych gorszego.
 
Ostatnia edycja:
Temperatura w granicach 22_24. Zakładam mu body i kaftanik. Może coś zjadłam, dwa dni jadłam rybę, nabiału nie jem. A może od nadmanganianu potasu. Kapalam go w ostatnim tygodniu, bo ma odparzona pupe. Zaczęłam dawać mu probiotyki. Już nie wiem.
 
Bardzo cieplo macie. Po pierwsze sprobowalabym ubrac lzej. Sadze raczej ze emolienty pogorszyly, one sa na sucha skore, a ta widać wymaga osuszenia. Ja smarowalam moim mlekiem/przegotowana woda. Ale trudno też radzić przez Internet. A jak kupki? Skąd odparzona pupa?
 
Bardzo cieplo macie. Po pierwsze sprobowalabym ubrac lzej. Sadze raczej ze emolienty pogorszyly, one sa na sucha skore, a ta widać wymaga osuszenia. Ja smarowalam moim mlekiem/przegotowana woda. Ale trudno też radzić przez Internet. A jak kupki? Skąd odparzona pupa?
Kupki ma żółte, z resztkami jedzenia, czasami jak się denerwuje to na pieluszce jest tylko żółty ślad.
 
reklama
A ja bym poszła do lekarza rodzinnego bez umówionej wizyty. Naprawdę musiałby to być bezduszny człowiek, by nie obejrzeć dziecka w tym stanie. To nie wygląda normalnie. Ja bym pojechała jeszcze do jakiegoś laboratorium, by zrobili wymaz. W żadnym wypadku nie czekałabym do poniedziałku. Nie stosuj na to nic na własną rękę.

PS. W ostateczności jakby nie chciał przyjąć można zadzwonić na 999 wprost z przychodni mówiąc, że nie chcą Ciebie przyjąć. Będziesz miała w razie czego dowód, bo wszystkie rozmowy są tam nagrywane. Niekoniecznie wzywać karatkę, ale zapytać co masz zrobić.
 
reklama
A ja bym odstawiła emolium i kąpała malucha w samej wodzie. Takie małe dzieci nie brudzą się taka mocno jak dorośli. Niczym wtedy krost zapychać nie będziesz synkowi. Nie nacierała bym ciałka też żadną oliwką ani kremem póki lekarz nie zobaczy. Sama woda, dużo powietrza niech do skóry dochodzi. A potem już niech lekarz powie co dalej. Może jak na kilka dni odstawisz chemię to będzie poprawa.
Skoro rybę jadłaś przez 2 dni a syn ma krosty 2 tygodnie i coraz gorsze to nie ryba jest przyczyną.
 
Do góry