reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia?

Dołączył(a)
7 Maj 2020
Postów
6
Witam was! Moje pytanie brzmi, czy skaza białkowa może występować tylko na policzkach? Mój syn 19.02.2020, 10 dni karmiony piersią - (dokarmiany nan h.a w szpitalu, po szpitalu nan optipro plus (zaparcia) potem bebilon z zalecenia położnej i się zaczęło. Początkowo stwierdzony trądzik - smarowanie latopiciem. Potem wysypka zaczęła się pogłębiać, lekarz na podstawie zdjęć (wizyta oczywiście niemożliwa) stwierdził skazę i przejście na nutramigen. 4 tygodnie, wysypka nadal, lecz jakby mniej - lekarz zalecił przechodzenie na zwykłe mleko, więc od tygodnia schodzimy z nutramigenu dodając hipp combiotic. Wysypka wraca - oczywiście tylko policzki. Dołączam zdjęcia i proszę o opinie, może któraś mama tak miała?
 

Załączniki

  • 20200507_205436.jpg
    20200507_205436.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 201
  • 20200507_205355.jpg
    20200507_205355.jpg
    1,8 MB · Wyświetleń: 197
  • 20200507_205405.jpg
    20200507_205405.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 188
reklama
Rozwiązanie
U mojego żadne sztuczne mleko się nie sprawdziło. Wszystkim wymiotował aż przez nos szło. Usłyszałam w szpitalu, że na zmiany skórne mają maści. A czym smarują jelita? Przecież to skóra w środku. Moje dziecko miało do tego biegunki i tak źle się czuło, że przestawało jeść.
Jak nutramigen działa, to się go trzymaj
Tak właśnie, zostajemy na nutramigenie. Wczoraj cały dzień i przedwczoraj od wieczora - wysypka zaczyna ustępować i wszystkie inne dolegliwości, także teraz i Ja i Pediatra mamy pewność, że tak szybko się z nim nie pożegnamy :D całe szczęście, że mój Wiktor od początku chcę je pić, bo z tego co czytam, to co druga mama radzi się jak to zrobić aby dziecko chciało to pić :D pozdrawiam was i dziękuję za odpowiedź :)
Mój syn miał na całym ciele. Uczulalo nie tylko mleko. U nas niestety nawet nutramigen i neocate się nie sprawdził. Karmiłam piersią z dużymi obostrzeniami w diecie.
 
Mój syn miał na całym ciele. Uczulalo nie tylko mleko. U nas niestety nawet nutramigen i neocate się nie sprawdził. Karmiłam piersią z dużymi obostrzeniami w diecie.
U nas właśnie tylko policzki, reszta czyściutka, żadnej plamki, krosteczki. Już nie wiem co mam myśleć...
 
Spróbuj ponownie wrócić tylko na nutramigen i zobaczysz czy sie polepszy. Mozliwe ze trzeba bedzie przejść na neocate.
 
Moja wysypkę miała tylko na policzkach. Na ciele, pod pachami w łokciach miała czerwone kreski, odparzenia, i pękały jej uszka
Tylko karmiłam piersią i wyszło ze jest rownież uczulona np na kukurydze.
 
Jakbym moja Zuzie widziała, nawet ten sam smoczek ha ha , moja miała na policzkach i i na czole ,pediatra tak samo jak twój skaza ,przeszliśmy na bebilon. Zero poprawy ,mała ulewala i nie chciała jeść, pojechaliśmy do Pani dermatolog, powiedziała że to atopowka, przepisala antybiotyk w maści, i po problemie ,wróciliśmy do normalnego mleka , oczywiście czasem się chrostki pojawia ,ale nie z takim nasieniem i tylko w jednym miejscu, może warto do alergologa się udać, żeby tak nie męczyć dziecka ciągła zmiana mleka
 
reklama
Jakbym moja Zuzie widziała, nawet ten sam smoczek ha ha , moja miała na policzkach i i na czole ,pediatra tak samo jak twój skaza ,przeszliśmy na bebilon. Zero poprawy ,mała ulewala i nie chciała jeść, pojechaliśmy do Pani dermatolog, powiedziała że to atopowka, przepisala antybiotyk w maści, i po problemie ,wróciliśmy do normalnego mleka , oczywiście czasem się chrostki pojawia ,ale nie z takim nasieniem i tylko w jednym miejscu, może warto do alergologa się udać, żeby tak nie męczyć dziecka ciągła zmiana mleka
Właśnie pojawił się problem, bo zapomniałam dodać, że mały przy mieszaniu mleka strasznie płakał tak pół godziny od zjedzenia, tak jak już się uśmiechał to od kilku dni było apogeum płaczu, dodatkowo zwymiotował samym mlekiem hipp - wiem, że tym, bo nutramigen czułabym w drugim pokoju :( od nocy sam nutramigen i od razu inne dziecko od rana.. a co do smoka, Avent rządzi! :) pozdrawiam Ciebie i córeczkę cieplutko 😘
 
reklama
Właśnie pojawił się problem, bo zapomniałam dodać, że mały przy mieszaniu mleka strasznie płakał tak pół godziny od zjedzenia, tak jak już się uśmiechał to od kilku dni było apogeum płaczu, dodatkowo zwymiotował samym mlekiem hipp - wiem, że tym, bo nutramigen czułabym w drugim pokoju :( od nocy sam nutramigen i od razu inne dziecko od rana.. a co do smoka, Avent rządzi! :) pozdrawiam Ciebie i córeczkę cieplutko [emoji8]
U mojego żadne sztuczne mleko się nie sprawdziło. Wszystkim wymiotował aż przez nos szło. Usłyszałam w szpitalu, że na zmiany skórne mają maści. A czym smarują jelita? Przecież to skóra w środku. Moje dziecko miało do tego biegunki i tak źle się czuło, że przestawało jeść.
Jak nutramigen działa, to się go trzymaj
 
Do góry