reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia

Dołączył(a)
23 Luty 2010
Postów
8
Witam
Jestem mamą 5 letniej Zuzi. Ostatni moja córka miała problemy z przewlekłym katarem i kaszlem więc poszłyśmy do alergologa. No i krótko mówiąc testy skórne niczego nie wykazały więc rozpoczynamy dietę eliminacyjną. Najpierw eliminujemy nabiał i z tym mam problem gdyż Zuza jest od urodzenia niejadkiem a to co lubiła jeść to właśnie przetwory mleczne:no: i teraz sama nie wiem co mam jej dawać do jedzenia. Może ktoś z was ma jakiś pomysł?
 
reklama
Aga, słyszałam, że nabiał w ogóle nie jest wskazany, tym się nie przejmuj. Mój synek też ma alergię - głównie na mleko. Odkąd nie je nabiału - naprawdę nie choruje. Mleko zwykłe możesz zastąpić ryżowym, migdałowym, dużo tego jest, szczególnie w sklepach ze zdrową żywnością. Ja czasem daję mu też serki z mleka koziego, bo na to nie jest uczulony. Są też fajne substytuty nabiału w postaci przetworów sojowych - nawet nazywają je serkami. Spróbuj.
 
Dzięki Anamamo za radę bo już włosy z głowy rwałam co można jej dawać do jedzenia. :-(A Zuza cały czas dopominała się kiedy w końcu będzie mogła zjeść serek albo wypić kakao. Teraz na zakupy wybiorę się do sklepu ze zdrową żywnością. Mam nadzieje tylko że te artykuły sojowe przypadną jej do podniebienia:-D
 
Do góry