reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergie dzieciaków

krostki na szyjce pojawiają się i znikają bez przerwy.

Emilla u mojej Amelki na szyjce pojawiaja sie zaczerwienia i krostki, takie przezroczyste babelki - myslalam, ze to od resztek jedzenia, starannie mylam szyje po kazdym posilku (uczymy sie pic z kubeczka, wiec czesto nam pocieknie po szyji), ale to nic nie pomoglo. No i nie wiem co o tym myslec :-(

Ogladala to ostatnio pielegniarka, ale moze lekarza podpytam :(

Jest cos co pomaga wam na te krostki?
 
reklama
Oleola ciezko mi powiedziec, ale ja tam teraz wszystko czarno widze :baffled::baffled:
U nas zanim trafilismy do alergologa minelo 1,5 m-ca odkad pojawiły sie pierwsze zmiany na skórze. I do tej pory nie było dnia zeby skórka była czysciutka - zawsze cos sie dzieje. Stosujemy miejscowo masci Cortineff i Mupirox - ale to leki na recepte. A bzie natłuszczam Emolium krem specjalny, ale to działa na deser.
Lepiej wybierz sie do alergologa, bo jesli mała na na cos alergie to lepiej sie o tym dowiedziec jak najszybciej.
Daj znac co postanowiłas.
 
Emmila, dzieki za odpowiedz. Wlasnie doczytalam na innym watku o Waszym ostatnim chorowaniu :-(
Oby bylo lepiej!

Do alergologa wybiore sie jak bede w Polsce - ale to jeszcze ponad miesiac :-(. Na razie sama jak moge staram sie zapanowac nad sytuacja. Mamy czasem sucha skore na buzi (bylam z tym u pediatry i dermatologa w Pl, poniewaz jest zima powiedzieli, ze takie zmiany moga byc ze wzglegu na pogode i kaloryfery - to samo twierdza lekarze w Uk) Ale teraz te krostki sie pojawily na szyji, wygladaja jak male przezroczyste pecherzyki. Raz sa, raz znikaja.
Nic, narazie pojde do lekarza ogolnego, ale jeszcze poobserwuje kiedy sie nasilaja...

Napiszcie mi jakie prosze jakie testy robilyscie maluchom, jak wygladaly i co lekarze mowia o ich skutecznosci.
I moze jest tu jakas Szczecinianka, ktora moglaby mi doradzic alergologa ze Szczecina?
 
Oleola jeśli troskliwa pielęgnacja nie pomaga to najlepiej by było pokazać te zmiany alergologowi, a przez ten czas zanim się do niego wybierzesz obserwuj i kombinuj .. może zmieniłaś proszek do prania, albo jakiś kosmetyk w ostatnim czasie? A może zmiany powstają po dłuższym noszeniu czapki na głowie albo po jakimś jedzonku?
Takim małym dzieciakom robi się testy z krwi, a te nie zawsze dają prawdziwy obraz sytuacji.
 
Myślałam, ze nie będę musiała tutaj zaglądać :-( Franio ma stwierdzone AZS :-( Dostał alertec i sterydy :-( Lekarz powiedział, że może go uczulać woda :szok: Jestem załamana :-(
 
Iszatr przykro mi...
Piotruś też ma AZS - wprawdzie na rączkach znikło, jednak na udach wciąż jest dość silne. Mam natłuszczać i zastosować steryd :dry:
Przyczyn, oczywiście, może być 1001 :baffled:
 
reklama
U nas uczulenie (wysypka) na policzkach, rączkach i nóżkach :-( Ostatnio bardzo sie nasiliło :-(
Esia a czym natłuszczasz?
 
Do góry